Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

23 września 2024 11:44 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj u mnie smażone żeberka z kwasną kapustą i ziemniaki purre. 
23 września 2024 11:55 / 1 osobie podoba się ten post
A u mnie dzisiaj papryka faszerowana mięsem i ryżem 
23 września 2024 13:19 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dziś typowy obiad polski i niedzielny bo od wczoraj. Schabowe, zasmażana kapustą i tuczone ziemniaki ze świeżym koperkiem koperkiem  mniam  nareszcie schabowy po 4-ech tygodnika   .Jutro jedziemy do córki na obiad bo trzeba się przywitać,wnuczki czekają co babcie przywiezie  . Pogoda jeszcze ładna więc posiedzimy na ogroódeczku bo ma mały ale przytulny.
23 września 2024 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A u mnie dzisiaj papryka faszerowana mięsem i ryżem 

24 września 2024 06:39 / 2 osobom podoba się ten post
Grochowa na wędzonce  .
Wczoraj ugotowałam, bo lubię taką dwudzienna   Dzisiaj tylko czosnek wgniote i grzanki zrobię .
Po zupie będę szybko głodna wię poczekam na placki ziemniaczane ,ktore chodzą :mniam za mną  od kilku dni .
24 września 2024 07:47 / 2 osobom podoba się ten post
Mam dzisiaj wolne,więc zrobię sama dla siebie kluski ziemniaczane z kapustą. 
24 września 2024 12:37 / 1 osobie podoba się ten post
Maluda

Mam dzisiaj wolne,więc zrobię sama dla siebie kluski ziemniaczane z kapustą. 

Też lubię  a kapustę to tylko z lodami jeszcze nie jadłam 
24 września 2024 15:11
Pójdę na skróty. Zupa z dyni już się rozmraża,jedlismy w ubiegłym tygodniu ,świeżo ugotowaną,smakowała,dzisiaj też możemy zjeść. Dorobię sałatę,prawie nicejską i będzie gut 
24 września 2024 21:15
Jeszcze większy skrót. Była zupa dyniowa ,ta rozmrożona  a do niej krewetki,nadziałam po 6 szt na patyczki,zamarynowałam i usmażyłam . Zupkę podałam skropioną olejem z pestek dyni,posypałam świeżą kolendrą,każdy dostał jeden patyczek z krewetkami . Upiekłam jeszcze bagietkę z masłem czosnkowym i było elegancko i mniamniusio . Wystarczyło,nikt niczego więcej nie chciał . A chwilę potem my z pdp doprawiłyśmy się jeszcze musem czekoladowym. Lidlowym 
25 września 2024 06:54 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś mogę być wzorową panią domu i ragout jakies machnąc z dodatkami, ale sie zastanawiam czy sąsiadów nie zawołać, bo we dwójkę raczej nie szafniemy :) 
O matko, ale mi martyrologia wyszła i to w obiadowym :)
Jednak jakąs kapustkę z mięsem i ziemniaki :) 
25 września 2024 09:33 / 1 osobie podoba się ten post
U nas dzisiaj będzie lekko i bez stania przy garach. Stołownicy zgodzili się tylko na sałatę,ale taką wypasioną. Z różnościami typu tuńczyk,jajka,oliwki, pomidory i czerwona cebula. Jeszcze dobra oliwą i ocet balsamiczny, chrupiąca bagietka i to będzie cała obiadokolacja. Lubią (pdp i Jej syn)smacznie zjeść,ale też zdrowo,bez opychania się. Mięso max 3 razy w tygodniu. Mnie to bardzo odpowiada, więc wszyscy zadowoleni 
25 września 2024 11:13 / 2 osobom podoba się ten post
Dojem  dzisiaj poniedziałkową grochowke  i zrobię naleśniki z serem .
Ostanio robiłam boczek i karkówkę . Poleżało to to w zaprawie dwa dni i po owinięciu folia i sznurkiem sparzyłem ( nie gotowałam ) przez 1.5 h . Po odwinięciu zapach niczym  " dior" ogarnął całe mieszkanie .Mam problemy ze zjadaniem wszelkich mięs , więc próbuję coś przemycić .Jejuniu, mięsko wygląda jak z najlepszej restauracji , pachnie , miekuchne aż ślinka cieknie To zioła i czosnek podrasowany zwykle mięcho. Będę próbowała zrobić sobie ucztę degustacyjna .Do tego młode patisony w zalewie z octem .
25 września 2024 18:38 / 1 osobie podoba się ten post
My dziś mieliśmy  ochotę na zupkę jarzynową Przyszłam z zakupów i ugotowałam szczególnie na życzenie męża, bo jak zostaje sam gdy mnie nie ma to zup nie gotuje jak to facet kupuje sobie jakieś gotowce Bardzo mu smakowała same witaminki z wkładką skrzydełek  Będzie oczywiście jeszcze na jutro  
 
26 września 2024 08:57 / 2 osobom podoba się ten post
Muszę się wam z czegoś zwierzyć. Ostatnio mam ciągłą ochotę na zupę pomidorową.. No i robiłam dwa razy pod rząd :) cały tydzień pomidorówki :P i raz robiłam z przecieru a raz z passaty i normalnie to dla mnie obojętne z czego robie - z tego co jest pod ręką, ale jak miałam jedną i drugą zaraz po sobie to czułam tak dużą różnicę w smaku że już chyba na zawsze zostanę przy wersji z passatą!! nie wiem jak wy robicie pomidorówke, ale naprawdę - jeśli jeszcze nie próbowaliście na passacie to bardzo bardzo polecam 
26 września 2024 09:59 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dziś od rana gotuje się rosół. Uwielbiam taki który dłuuuuuugo stoi na ogniu. Lubicie?