Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

26 września 2024 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
26 września 2024 14:22 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

U mnie dziś od rana gotuje się rosół. Uwielbiam taki który dłuuuuuugo stoi na ogniu. Lubicie? 

Żeby był dobry i aromatyczny,musi dłuuuugo pyrkać na małym ogniu 
Ja dzisiaj robię roladki z indyka . Zostawiłam pdp na 1godz 20 min na fizjoterapii,przybiegłam do domu i już je przygotowałam. Na każdy,cienko rozbity sznycel położyłam plaster szynki dojrzewającej,posmarowałam serkiem doprawionym solą,pieprzem i dużą ilością posiekanej bazylii. Pozwijałam,pospinałam i czekają do później na dalszą obróbkę. Reszta serka bazyliowego,razem z papryką i szalotką wyląduje w sosie. Najpierw podsmażę na tłuszczu po roladkach a później wymieszam w sosie gotowe gnocchi. No i jak prawie zawsze miska sałaty 
26 września 2024 14:41 / 1 osobie podoba się ten post
Nie gotuje obiadu jestem ranna  po pobraniu krwi więc sobie odpuszczę .
Mam rybkę po grecku to sobie wszamam .i 1 l koktajlu owocowo  warzywnego .Wystarczy 
26 września 2024 16:48 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Nie gotuje obiadu jestem ranna :-) po pobraniu krwi więc sobie odpuszczę .
Mam rybkę po grecku to sobie wszamam :-).i 1 l koktajlu owocowo  warzywnego .Wystarczy :mniam:

Ostatnio robię sobie i podopiecznej bardzo smaczny koktajl,na bazie maślanki lub mleka sojowego+burak gotowany+banan+jagody albo czarna porzeczka (mrożone),dostpuję trochę collagenu, parę kropli oliwy bogatej w omega, czasem jakiegoś orzecha dorzucę, zmiksować i genisować
28 września 2024 22:05 / 2 osobom podoba się ten post
bozena1234

Muszę się wam z czegoś zwierzyć. Ostatnio mam ciągłą ochotę na zupę pomidorową.. No i robiłam dwa razy pod rząd :) cały tydzień pomidorówki :P i raz robiłam z przecieru a raz z passaty i normalnie to dla mnie obojętne z czego robie - z tego co jest pod ręką, ale jak miałam jedną i drugą zaraz po sobie to czułam tak dużą różnicę w smaku że już chyba na zawsze zostanę przy wersji z passatą!! nie wiem jak wy robicie pomidorówke, ale naprawdę - jeśli jeszcze nie próbowaliście na passacie to bardzo bardzo polecam :gotuje:

W sezonie robię ze świeżych - spróbuj , trochę przy tym pracy, ale bije na głowę inne pomidorówki :)
 
A u mnie dziś była pizza z sosem z tysiąca wysp - wszystko w domu przyrządzone i nie ja robiłam :) 
28 września 2024 22:14 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

W sezonie robię ze świeżych - spróbuj , trochę przy tym pracy, ale bije na głowę inne pomidorówki :)
 
A u mnie dziś była pizza z sosem z tysiąca wysp - wszystko w domu przyrządzone i nie ja robiłam :) 

Najlepszy był pewnie ten sos,w wykonaniu Twojego męża 
 
28 września 2024 22:26 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Najlepszy był pewnie ten sos,w wykonaniu Twojego męża :-)
 

Oczywiście, a i pizze też przygotowywał. Nie tak ładnie jak ja i niedoprawił trochę ale sos przyćmił wszystko :) 
On nieczęsto gotuje , ale jak juz to sie przykłada. Ja pochwale i zjem ze smakiem . 
28 września 2024 22:28 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dziś była ryba smażona -halibut z ziemniakami posypanymi koperkiem i surówka z kiszonej kapusty. Rybkę smażył małżonek  mniam  
28 września 2024 22:30 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Oczywiście, a i pizze też przygotowywał. Nie tak ładnie jak ja i niedoprawił trochę ale sos przyćmił wszystko :) 
On nieczęsto gotuje , ale jak juz to sie przykłada. Ja pochwale i zjem ze smakiem . 

Najważniejsze to pochwalić 
Ja zawsze chwaliłam męża,że tak pięknie wyprasować koszul jak on,to ja nie umiem. Nie musiałam prasować ani jego koszul,ani swoich bluzek koszulowych,ani spodni "na kant " 
28 września 2024 22:36 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Najważniejsze to pochwalić :-)
Ja zawsze chwaliłam męża,że tak pięknie wyprasować koszul jak on,to ja nie umiem. Nie musiałam prasować ani jego koszul,ani swoich bluzek koszulowych,ani spodni "na kant " :lol1:

Własnie o to chodzi :) 
01 października 2024 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Najważniejsze to pochwalić :-)
Ja zawsze chwaliłam męża,że tak pięknie wyprasować koszul jak on,to ja nie umiem. Nie musiałam prasować ani jego koszul,ani swoich bluzek koszulowych,ani spodni "na kant " :lol1:

Ja też go zawsze chwalę i dość często on gotuje 
01 października 2024 10:47 / 1 osobie podoba się ten post
01 października 2024 11:26 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

http://megs-88.blogspot.com/2024/10/saatka-z-batatem-i-ciecierzyca.html

Ciekawy przepis,na pewno wypróbuję,moje smaki. Pójdę trochę na skróty i użyję ciecierzycy ze słoika.
Będzie któregoś dnia na obiadokolację 
01 października 2024 11:30
Dzisiaj będą sznycle i kapusta spiczasta. Ugotuję ja z ziemniakami i marchewką a potem pociapię wszystko razem 
01 października 2024 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ciekawy przepis,na pewno wypróbuję,moje smaki. Pójdę trochę na skróty i użyję ciecierzycy ze słoika.
Będzie któregoś dnia na obiadokolację :-)

Oczywiście, też sie nie bawie w gotowanie ciecierzycy :D 
Sałatka naprawde pycha i mowi to moj chlop miesozerca,