Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

14 września 2024 15:46 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Dziękuję :aniolki:

Na tym przepisie bazowałam, ale ja wymieszałam krupczatkę z mąką migdałową i dodałam 2 żółtka. Ciasto jest delikatniejsze. Inne skladniki jak w przepisie https://aniagotuje.pl/przepis/ciasto-kruche-ze-sliwkami.
Zdradz przepisową tajemnicę swojego ciasta z przesmażonymi śliwkami :) Chętnie upiekę :)
15 września 2024 09:30
tina 100%

Na tym przepisie bazowałam, ale ja wymieszałam krupczatkę z mąką migdałową i dodałam 2 żółtka. Ciasto jest delikatniejsze. Inne skladniki jak w przepisie https://aniagotuje.pl/przepis/ciasto-kruche-ze-sliwkami.
Zdradz przepisową tajemnicę swojego ciasta z przesmażonymi śliwkami :) Chętnie upiekę :)

Ania gotuje i Kwestia smaku to blogi na które chętnie zaglądam. Też modyfikuję przepisy,najczęściej zmniejszam ilość cukru do ciast 😉. Ciasto robię trochę "na oko"- mąka,masło,cukier i żółtka. Czasem spód ciasta podpiekam parę minut ( najczęściej kiedy jeszcze zajęta jestem przygotowywaniem jabłek czy śliwek),a czasem nie. Nie pamiętam czy robi to jakąś różnicę,więc chyba nie .
Śliwki dzielę na połówki i wrzucam na dużą patelnię. Podgrzewam mieszając,posypuję łyżką cukru,cukrem waniliowym i cynamonem. Jak już zmiękną ale się jeszcze nie rozciapkają tylko wytworzy się syrop czy sok,mieszam łyżkę mąki ziemniaczanej z odrobiną wody i wytworzonego soku i wlewam na patelnię. Wymieszam i śliwki gotowe,wykładam na ciasto,oczywiście przestudzone . Na górę ścieram ciasto i wychodzi coś jak kruszonka.
Ciasto zagniotłam wczoraj wieczorem,leżakuje w lodówce,po śniadaniu i duszowaniu pdp zabiorę się za śliwki i będziemy się cieszyły,najpierw pięknymi zapachami a później ciastem 
Pierwszy kawałek jemy na ciepło,Pedepcia z lodami a ja bez. Nie potrzebuje innych smaków,soczyste śliwki i kruchutkie ciasto wystarczą 
15 września 2024 09:31
Zapomniałam napisać,że dodaję trochę proszku do pieczenia 
15 września 2024 13:02
Zaraz wyjmę z piekarnika 
15 września 2024 13:55 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś ryż ze startym jabłkiem, dodałem troszkę musu jabłkowego, oczywiście i cynamon. Pomysł był od podopiecznego, więc zjadł że smakiem. Babci mi szkoda.Tylko cztery "łyżki" kremu🙁 i pół jogurtu.
15 września 2024 19:37 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisirobiłam z przepisu z internetu b.szybki obiad z piersi kurczaka.Wczoraj wyciągłam z zamrażarki coś podobne do piersi kurczaka jak się odmroziło to okazało się że to pokrojoną pierś z kurczaka w plastry takie cienkie, trochę było by tego mało na gulasz więc szybko zajrzałam do internetu co można zrobić z pokrojonej piersi. Wykorzystałam taki przepis że kroi się w kostkę dodaje dwa lub 3 jajka ,sól,pieprz ,natka pietruszki ( nie miałam świeżej to dodałam  suszoną) wszystko wymieszałam,potem dodałam zatartego sera żółtrgo i na koniec dwie łyżki mąki pszennej,wymieszałam i smażyłam jak kotlety a właściwie to racuchy, było pyszne obie zachwalałyśmy bo pdp nie wiedziała że pierwszy raz to robię sama  się dzziwiłam że takie dobre  ,do tego ziemniaki tuczone i sałata lodowa z dressingiem.  
15 września 2024 20:54 / 1 osobie podoba się ten post
U nas dzisiaj też szybko. Pierś z kurczaka i warzywa z woka . Było ostro od czosnku,imbiru i chilli 
17 września 2024 00:21 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie miały być kotlety z niedzieli ale wyszło że były te małe pizze pikolini każda po 4,5 sztuki i miałam więcej czasu na pakowanie i ogarnięcie domu  Jutro będą te kotlety ,no i dobrze pdp jedzie na dializy a ja spokojnie przygotuję obiad. Rano muszę jechać po chleb i coś do chleba dla mnie na podróż ,może też jaki pudding tyle godzi się przeciaż pojedzie, tu jechałam nie uwierzycie 17 godz. a jest to tylko 750 km. Po całuch Niemcach mnie wozili i ja wysiadałam przed ostatnią .
17 września 2024 10:10 / 2 osobom podoba się ten post
W niedzielę syn pdp przyniósł paczkę ładnej,czerwonej i zielonej papryki szpiczastej oraz pudełko fety. Nie lubię jak mnie uszczęśliwia jakimiś zakupami,bo muszę wymyślać coś z tego,co nam przyniósł . Wczoraj zrobiłam paprykę faszerowaną fetą,obłożyłam ją pomidorkami i zapiekłam. Rano zamarynowałam w jogurcie i przyprawach piersi z kurczaka,usmażyłam je na patelni grillowej (bez panierowania), do tego chrupiąca,ciepła bagietka i taka była nasza obiadokolacja 
17 września 2024 13:43 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie "po łatwemu" .
Kapusta kiszona , a w niej karkówka i dwa kotlety schabowe. Ugotowałem w kapuście, z kapusty trochę jej na patelnię i zasmażaną się stała . Dodałem na próbę jeszcze łyżkę sosu sojowego i o dziwo...dodało to kapuście smaku .
Pierwszy raz jadłem tak dobrą polską kiszoną ze słoika kupioną w DE.
 
Na marginesie...Pdp zjadł dużo, mówił, że się najadł, ale za chwilę chciał jogurt, haha. Ech, te tradycje niemieckie🤣 Nachtisch musi być 
18 września 2024 11:55 / 2 osobom podoba się ten post
My byliśmy w nowej,włoskiej restauracji. Bardzo fajne miejsce. Spędziliśmy miły wieczór przy smacznym jedzeniu. A dzisiaj gotuje córka pdp,cokolwiek to będzie,zjem na pewno z apetytem bo Ona bardzo smacznie gotuje 
21 września 2024 10:11
Wczoraj były polędwiczki z dorsza,ziemniaki i surówka z białej kapusty.
Dzisiaj jemy na mieście 
21 września 2024 10:12 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dziś wreszcie zupka jarzynowa 💥. No i z rozpędu wzięłam gotowy spod biszkoptowy, udekorowalam czym się dało i polałam galaretką. Będzie do kawy jak znalazł. 
22 września 2024 11:27 / 2 osobom podoba się ten post
Takie risotto z łososiem z piekarnika. A babci zupka ze słoiczka dla dzieci . 
23 września 2024 08:58 / 1 osobie podoba się ten post
U nas wczoraj ziemniaki tłuczone, wątróbka cielęca z cebulą j jabłkiem. Jedząc starałam się nie myśleć że to z cielaczka . O taką prosili stołownicy a ja za leniwa jestem,żeby dla siebie coś innego gotować. Zjadłam, żyję i...smakowała mi