Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

01 października 2024 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Żeby był dobry i aromatyczny,musi dłuuuugo pyrkać na małym ogniu :-)
Ja dzisiaj robię roladki z indyka . Zostawiłam pdp na 1godz 20 min na fizjoterapii,przybiegłam do domu i już je przygotowałam. Na każdy,cienko rozbity sznycel położyłam plaster szynki dojrzewającej,posmarowałam serkiem doprawionym solą,pieprzem i dużą ilością posiekanej bazylii. Pozwijałam,pospinałam i czekają do później na dalszą obróbkę. Reszta serka bazyliowego,razem z papryką i szalotką wyląduje w sosie. Najpierw podsmażę na tłuszczu po roladkach a później wymieszam w sosie gotowe gnocchi. No i jak prawie zawsze miska sałaty :gotuje:

Mi się rzaaadko chce takie roladki robić, chociaż brzmi to pysznie kochana. Zazwyczaj coś szybszego kombinuję
01 października 2024 17:04
bozena1234

Mi się rzaaadko chce takie roladki robić, chociaż brzmi to pysznie kochana. Zazwyczaj coś szybszego kombinuję

Te roladki nie są tak czasochłonne jak rolady wołowe. Przygotowanie samych roladek (rozbijanie na cienki,farsz,rolowanie,obsnażenie) to nie więcej niż 20 minut. Sos, wrzucenie roladek,w czasie kiedy gotują się ziemniaki. W sumie nie dłużej niż godzinę wszystko trwałe. Dzisiejsza kapusta zajęła mi więcej czasu.
02 października 2024 10:40 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj będzie zapiekane. Zapiekanka z ryżem,brokulem i tuńczykiem. Parmezan do środka,tarta gouda na górę i do piekarnika. Sałaty trochę dorobię i gotowe 
02 października 2024 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
Wczoraj zrobiłem placki jogurtowe z jabłkami.
Podopiecznemu wszystko smakuje, ale najbardziej placki jogurtowe, racuchy i ryż z jabłkami 
Dziś mielone z sosem grzybowym i kluski śląskie. Część suszonych grzybków i część brązowych z Lidla. Kapusta czerwona.
A wczoraj wieczorem poszedłem do restauracji greckiej, spróbować greckiego obiadu, haha
02 października 2024 14:58 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Wczoraj zrobiłem placki jogurtowe z jabłkami.
Podopiecznemu wszystko smakuje, ale najbardziej placki jogurtowe, racuchy i ryż z jabłkami :smiech3:
Dziś mielone z sosem grzybowym i kluski śląskie. Część suszonych grzybków i część brązowych z Lidla. Kapusta czerwona.
A wczoraj wieczorem poszedłem do restauracji greckiej, spróbować greckiego obiadu, haha

Luke zanim przeczytałam zobaczyłam ten piekny talerz i sobie myślę "co ten chłopak gotuje!" no przepysznie wygląda, ale już doczytałam że tak podają w restauracji :) chociaż na pewno jakbyś chciał to byś odtworzył. zdolny jesteś, widać że masz dryg do gotowania, super
03 października 2024 12:33 / 2 osobom podoba się ten post
Czekając któregoś dnia w poczekalni na pdp,która się gimnastykowala z fizjoterapeutką,trafiłam na gazetę z fajnymi przepisami. Dzisiaj wypróbuję jeden z nich -Sauerkraut mit Kesseler. Do tego ziemniaki utłuczone prawie na pirre. Powyzywam się na nich chwilę 
07 października 2024 08:35 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Czekając któregoś dnia w poczekalni na pdp,która się gimnastykowala z fizjoterapeutką,trafiłam na gazetę z fajnymi przepisami. Dzisiaj wypróbuję jeden z nich -Sauerkraut mit Kesseler. Do tego ziemniaki utłuczone prawie na pirre. Powyzywam się na nich chwilę :-)

I jak wyszło? Smaczne? Na pewno! Podziel się tym przepisem :) Sprawdzone przez kogoś zawsze najlepsze 
07 października 2024 09:18
stanislawn

I jak wyszło? Smaczne? Na pewno! Podziel się tym przepisem :) Sprawdzone przez kogoś zawsze najlepsze 

Wyszło bardzo smaczne. Naprawdę warte powtórzenia i polecenia. Mam nawet zamiar, przed wyjazdem do domu,kupić ładny kawał Kesseler i zabrać ze sobą.
Wrzucam fotkę z przepisem. Jak coś nie będzie czytelne czy jasne, chętnie wyjaśnię 
08 października 2024 17:12 / 1 osobie podoba się ten post
Nie, nie , nie zupa grzybowa tylko bardzo ukraiński.  Wystarczyła tylko zupa , więcej nic bym nie wcisnęła. Co za smak    !!!
10 października 2024 11:38 / 2 osobom podoba się ten post
Ja zainspirowana roladkami dzisiaj zrobie taka 'ala roladke' czyli de volaja :) i ziemniaczki już mam obrane.. no będzie pysznie
10 października 2024 11:59
Mleczko

Nie, nie , nie zupa grzybowa tylko bardzo ukraiński.  Wystarczyła tylko zupa , więcej nic bym nie wcisnęła. Co za smak   :mniam: !!!

Na czym gotujesz ten barszcz? Chodzi mi o wywar,mięsny? Jeśli tak,to jakie mięsko?
Jadłam kiedyś u niemieckiej przyjaciółki(rodzice pochodzą z okolic Olsztyna,dawnych terenów Prus Wschodnich), gotowany na wołowym Suppenfleisch z dodatkiem Kassler. Był pyszny. Zjadłabym,ale nie chce mi się gotować,wymaga czasu i pracy,żeby po zjedzeniu powiedzieć "co za smak"
Wczoraj padało,do pdp przyszła przyjaciółka,ja poświęciłam więcej czasu na gotowanie. Niby proste,a czasochłonne. Ryż ,a do niego papryka podłużna faszerowana fetą,mocno doprawioną czosnkiem,pieprzem i sporo natki dosypałam,a do tego sos z pieczonej papryki,pikantny,też z czosnkiem,chilli,ostrość złagodzona trochę śmietanką i serkiem śmietankowym . Po tym całym pieczeniu papryki,obieraniu,gotowaniu,miksowaniu,napychaniu wąskich papryk fetą ,jak zasiedliśmy w końcu do stołu ,też wzdychaliśmy tylko " co za smak "!
Zostalo sporo sosu,stolownicy doszli do wniosku,że będą pasowały do niego sznycle,ale takie gołe ,bez panierki. No to dzisiaj usmażę ,przynajmniej szybko będzie .
W sobotę ,korzystając z pięknej pogody,byłyśmy  ze znajomymi w ogródku jednej z restauracji. Akurat był Octoberfest,więc było i piwo,i bawarska Wurstsalat. O mamo,jaka była smaczna . Zaprzyjaźniony z pdp szef kuchni,zdradził mi swój przepis. Kupiłam wczoraj u rzeźnika dobrą schinken fleischwurst i od wczoraj moja sałatka przegryza się w lodówce . Pierwszy raz w życiu robiłam ,jeszcze nie "przegryziona ",smakowała prawie tak samo dobrze,jak ta w restauracji. Właśnie przypomniałam sobie,że trzeba ją przemieszać 😉
10 października 2024 13:40
No mili moi,"nachkucharka" ze mnie całkiem niezła .
Już wiem,że za mało zrobiłam tej Wurstsalat, połowę porcji wciągnęłyśny z pdp na drugie śniadanie Pycha 
11 października 2024 08:05 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Na czym gotujesz ten barszcz? Chodzi mi o wywar,mięsny? Jeśli tak,to jakie mięsko?
Jadłam kiedyś u niemieckiej przyjaciółki(rodzice pochodzą z okolic Olsztyna,dawnych terenów Prus Wschodnich), gotowany na wołowym Suppenfleisch z dodatkiem Kassler. Był pyszny:mniam:. Zjadłabym,ale nie chce mi się gotować,wymaga czasu i pracy,żeby po zjedzeniu powiedzieć "co za smak":-)
Wczoraj padało,do pdp przyszła przyjaciółka,ja poświęciłam więcej czasu na gotowanie. Niby proste,a czasochłonne. Ryż ,a do niego papryka podłużna faszerowana fetą,mocno doprawioną czosnkiem,pieprzem i sporo natki dosypałam,a do tego sos z pieczonej papryki,pikantny,też z czosnkiem,chilli,ostrość złagodzona trochę śmietanką i serkiem śmietankowym . Po tym całym pieczeniu papryki,obieraniu,gotowaniu,miksowaniu,napychaniu wąskich papryk fetą ,jak zasiedliśmy w końcu do stołu ,też wzdychaliśmy tylko " co za smak "!:-)
Zostalo sporo sosu,stolownicy doszli do wniosku,że będą pasowały do niego sznycle,ale takie gołe ,bez panierki. No to dzisiaj usmażę ,przynajmniej szybko będzie .
W sobotę ,korzystając z pięknej pogody,byłyśmy  ze znajomymi w ogródku jednej z restauracji. Akurat był Octoberfest,więc było i piwo,i bawarska Wurstsalat:lol1:. O mamo,jaka była smaczna :mniam:. Zaprzyjaźniony z pdp szef kuchni,zdradził mi swój przepis. Kupiłam wczoraj u rzeźnika dobrą schinken fleischwurst i od wczoraj moja sałatka przegryza się w lodówce . Pierwszy raz w życiu robiłam ,jeszcze nie "przegryziona ",smakowała prawie tak samo dobrze,jak ta w restauracji. Właśnie przypomniałam sobie,że trzeba ją przemieszać 😉

aż mi ślinka cieknie jak czytam 
11 października 2024 12:54
Wczoraj był kotlet z kością,bez panierki,usmażył się super 👍,do tego ziemniaczki opiekane i surówka z kapusty. Seniorka nie chciała niczego oprócz mojej Wurstsalat  z dodatkiem opieczonego w tosterze ciemnego chleba . Kotlety zjadłam ja i syn pdp 
Dzisiaj jesteśmy we dwie przy stole,będzie po azjatycku . Makaron vermicelli z warzywami i krewetkami 
12 października 2024 17:37 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Na czym gotujesz ten barszcz? Chodzi mi o wywar,mięsny? Jeśli tak,to jakie mięsko?
Jadłam kiedyś u niemieckiej przyjaciółki(rodzice pochodzą z okolic Olsztyna,dawnych terenów Prus Wschodnich), gotowany na wołowym Suppenfleisch z dodatkiem Kassler. Był pyszny:mniam:. Zjadłabym,ale nie chce mi się gotować,wymaga czasu i pracy,żeby po zjedzeniu powiedzieć "co za smak":-)
Wczoraj padało,do pdp przyszła przyjaciółka,ja poświęciłam więcej czasu na gotowanie. Niby proste,a czasochłonne. Ryż ,a do niego papryka podłużna faszerowana fetą,mocno doprawioną czosnkiem,pieprzem i sporo natki dosypałam,a do tego sos z pieczonej papryki,pikantny,też z czosnkiem,chilli,ostrość złagodzona trochę śmietanką i serkiem śmietankowym . Po tym całym pieczeniu papryki,obieraniu,gotowaniu,miksowaniu,napychaniu wąskich papryk fetą ,jak zasiedliśmy w końcu do stołu ,też wzdychaliśmy tylko " co za smak "!:-)
Zostalo sporo sosu,stolownicy doszli do wniosku,że będą pasowały do niego sznycle,ale takie gołe ,bez panierki. No to dzisiaj usmażę ,przynajmniej szybko będzie .
W sobotę ,korzystając z pięknej pogody,byłyśmy  ze znajomymi w ogródku jednej z restauracji. Akurat był Octoberfest,więc było i piwo,i bawarska Wurstsalat:lol1:. O mamo,jaka była smaczna :mniam:. Zaprzyjaźniony z pdp szef kuchni,zdradził mi swój przepis. Kupiłam wczoraj u rzeźnika dobrą schinken fleischwurst i od wczoraj moja sałatka przegryza się w lodówce . Pierwszy raz w życiu robiłam ,jeszcze nie "przegryziona ",smakowała prawie tak samo dobrze,jak ta w restauracji. Właśnie przypomniałam sobie,że trzeba ją przemieszać 😉

Staram się na wędzonce ( np, żeberka ,) nie może być za dużo, żeby zapach nie zabił warzyw . Dobra sucha fasola , ale nie ta wielka i reszta warzyw .Na koniec podsmażam boczus z cebulką .Nie zapominam też o śmietance, łyżka takiej gęstej na talerz . Szlag z cholesterolem