Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

12 września 2024 20:54 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś jedliśmy udko z piekarnika, ziemniaki też z piekarnika, sałatka bałkańska z Edeki. Babci ugotowałem marchewkę i ziemniaki na wywarze z udka. Poźniej, niestety, miks. Jutro jej to samo, a my dorsza .
12 września 2024 21:04
Mleczko

Ja nie lubię wołowej :-( Jest twardawa w porównaniu do wieprzowej . Moczę ja w mleku , żeby poprawić smak 
Na bezrybiu i rak ryba :-)

Szczerze mówiąc nie pamiętałam jak smakuje wieprzowa a jak wołowa. Dawno nie robiłam, najczęściej robię drobiową z kurczaka. I muszę Ciebie zaskoczyć, tak jak zaskoczyłam siebie samą . Wołowa wyszła mięciutka i pyszna .Nie miałam mleka bo rzadko kiedy je mamy i namoczyłam ją w... maślance . Tę zawsze mamy w lodówce. Kroić nie musiałam, tutaj sprzedają ją w plastrach i to w takich,jakby Twoich myków ktoś ich nauczył . Posłuchałam Twojej rady i dopilnowałam żeby dokładnie osuszyć. Nic nie prysnęło na patelni! Cebulę z jabłkiem smażę zawsze osobno, później wrzucam usmażoną wątróbkę i trzymam chwilę pod przykryciem. Wszyscy troje wycinaliśmy aż nam się uszy trzęsły. Wątróbka wyszła palce lizać. Nie upapraliśmy się, więc nie było co oblizywać 😉. Pdp i Jej syn nie mogli się nachwalić,a mnie język mało nie uciekł wiadomo gdzie, zanim usiadłam do stołu. Postanowione,że raz w tygodniu będziemy takie menu powtarzać.
13 września 2024 10:40 / 1 osobie podoba się ten post
Krokiety z kaszy gryczanej z twarogiem , boczkiem i cebulką. Sos grzybowy do tego. Dodatkowo ugotuję bób na czyjąś zachciewajkę :) No dobra- zrobi się :)
13 września 2024 10:55 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Krokiety z kaszy gryczanej z twarogiem , boczkiem i cebulką. Sos grzybowy do tego. Dodatkowo ugotuję bób na czyjąś zachciewajkę :) No dobra- zrobi się :)

Takie połączenie to na Warmi i Mazurach nadzienie do pierogów warmińskich
Lubię kotlety z kaszy gryczanej,dodaję jeszcze zieleninę do środka-koperek,natkę szczypiorek,to co mam,a jak mam wszystko to wszystkiego po trochu
Dzisiaj dojemy wtorkowe klopsiki w sosie kaparowym. Ugotuję tylko ziemniaki i zrobię sałatę. Najbardziej pasują mi do nich buraczki,ale te jadłyśmy ostatnio. Seniorka i tak je każdą sałatkę jako przystawkę,nie ważne czy na ciepło,czy na zimno. Nie jedzą tak jak my,wszystkiego jednocześnie. Dzisiaj chodzi za mną roszponka z winegretem z oleju z orzechów włoskich i octu malinowego. Chyba zrobię,żeby za mną nie łaziła 
13 września 2024 10:59 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Takie połączenie to na Warmi i Mazurach nadzienie do pierogów warmińskich:-)
Lubię kotlety z kaszy gryczanej,dodaję jeszcze zieleninę do środka-koperek,natkę szczypiorek,to co mam,a jak mam wszystko to wszystkiego po trochu:oczko::mniam:
Dzisiaj dojemy wtorkowe klopsiki w sosie kaparowym. Ugotuję tylko ziemniaki i zrobię sałatę. Najbardziej pasują mi do nich buraczki,ale te jadłyśmy ostatnio. Seniorka i tak je każdą sałatkę jako przystawkę,nie ważne czy na ciepło,czy na zimno. Nie jedzą tak jak my,wszystkiego jednocześnie. Dzisiaj chodzi za mną roszponka z winegretem z oleju z orzechów włoskich i octu malinowego. Chyba zrobię,żeby za mną nie łaziła :-)

Moja mama często robila takie krokiety, pierogi i jest mistrzynią nie tylko tych, ale i gołąbków wegetarianskich :) Zieleninka obowiązkowo :) To takie moje smaki dziecinstwa, sama tez robię i innym smakuje :) 
13 września 2024 11:45 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Moja mama często robila takie krokiety, pierogi i jest mistrzynią nie tylko tych, ale i gołąbków wegetarianskich :) Zieleninka obowiązkowo :) To takie moje smaki dziecinstwa, sama tez robię i innym smakuje :) 

Narobiłaś mi smaka na kaszę gryczaną. Wybieram się na zakupy to się za nią rozejrzę 
13 września 2024 13:51 / 1 osobie podoba się ten post
My dziś dokończałyśmy bigos od wczoraj. Seniorce b.smakował i nawet dopytywała się o nazwę  i  zapisała sobie na kartce. Podobnie jak u Gusi tak jadłyśmy aż się uszy  trzęsły bo ja też lubię bigos. Po tym sądzę że "überaschung" się udała  .
14 września 2024 09:10 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj wyciągam arabskie przyprawy i arabski garnek , gotuje marokański obiad .
Będzie ostro i pachnąco 
14 września 2024 09:36 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dzisiaj wyciągam arabskie przyprawy i arabski garnek , gotuje marokański obiad .
Będzie ostro i pachnąco :mniam::mniam::mniam:

Tajine czy tażin się zapowiada? Już czuję te aromaty 
My dzisiaj tylko we dwie przy stole,będzie coś małego i lekkiego. A może przyjdzie Barbara,to będziemy we trzy. Może sałata ,taka trochę bogatsza w składniki,która zastąpi danie główne. Może coś a'la nicejska,z jajkiem i tuńczykiem a do tego bagietka i to powinno wystarczyć.
Zapachniało mi Twoim ciastem,którego nie zaczęłaś jeszcze kręcić . Może będzie mi się chciało też coś ukręcić,może ze śliwkami? Bardziej chce mi się poczuć zapach pieczonego ciasta niż jego samego. Lubię kiedy w domu pachnie jedzeniem a szczególnie domowym ciastem .
Dużo tych "może ",może coś uda  mi się zrealizować 
14 września 2024 09:49 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj piekłam placek ze śliwkami na kruchym cieście. Bardzo prosty przepis, a ciasto wychodzi przepyszne. 
Dziś nie gotuję, czekam na gotowe - a będzie warto :) 
14 września 2024 09:54 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Wczoraj piekłam placek ze śliwkami na kruchym cieście. Bardzo prosty przepis, a ciasto wychodzi przepyszne. 
Dziś nie gotuję, czekam na gotowe - a będzie warto :) 

Mam swój sprawdzony ale ciekawa jestem Twojego . Może wrzucisz przepis? Ja lubię śliwki trochę podsmażyć przed wyłożeniem na spód ciasta,a Ty jak robisz?
14 września 2024 09:56 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Mam swój sprawdzony ale ciekawa jestem Twojego . Może wrzucisz przepis? Ja lubię śliwki trochę podsmażyć przed wyłożeniem na spód ciasta,a Ty jak robisz?

A to zależy :) W tym ostatnim przepisie oprócz umycia, wydrylowania i pokrojenia na mniejsze kawałki - nic :) I zadnego cukru ani słodzika. Kruche ciasto po upieczeniu nasiąka ślwikowym sokiem - i to jest pyszne :)
Przepis wrzucę w wolnej chwili. 
14 września 2024 09:58 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

A to zależy :) W tym ostatnim przepisie oprócz umycia, wydrylowania i pokrojenia na mniejsze kawałki - nic :) I zadnego cukru ani słodzika. Kruche ciasto po upieczeniu nasiąka ślwikowym sokiem - i to jest pyszne :)
Przepis wrzucę w wolnej chwili. 

Dziękuję 
14 września 2024 10:22 / 1 osobie podoba się ten post
U nas dziś racuchy ale seniorka zażyczyła sobie bez jabłka to jej zrobię bez a sobie z jabłkiem  
14 września 2024 10:48 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Tajine czy tażin się zapowiada? Już czuję te aromaty :-)
My dzisiaj tylko we dwie przy stole,będzie coś małego i lekkiego. A może przyjdzie Barbara,to będziemy we trzy. Może sałata ,taka trochę bogatsza w składniki,która zastąpi danie główne. Może coś a'la nicejska,z jajkiem i tuńczykiem a do tego bagietka i to powinno wystarczyć.
Zapachniało mi Twoim ciastem,którego nie zaczęłaś jeszcze kręcić :-). Może będzie mi się chciało też coś ukręcić,może ze śliwkami? Bardziej chce mi się poczuć zapach pieczonego ciasta niż jego samego. Lubię kiedy w domu pachnie jedzeniem a szczególnie domowym ciastem .
Dużo tych "może ",może coś uda  mi się zrealizować :-)

Drożdżówkę ze śliwkami piekłam i dużo kruszonki.Było co skubać  i  oskubać .Przypomniałam sobie przy okazji jaka reprymendę dostałam od cioci za obskubanie  z kruszonki  placka  . Oj były czasy . Dzisiaj upiekę strdla z jabłkami i cynamonem . Ciasto wyrobione leżakuje w lodówce . Duży stół przygotowany, bo ciasto zajmuje sporo miejsca .Na małym stole nie da rady zrobić . Odrabiam gorące dni , w które nawet oddychać nie miałam chęci .