Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

08 września 2024 20:02 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

U nas dzisiaj " normalne "jedzenie :-). Chyba że,zielenina nie dla każdego :oczko:
Micha sałaty dla trzech osób i pyszna pomidorówka z makaronem. Ugotowałam esencjonalny bulion warzywny a osobno podudzia z kurczaka (pałki ) z małą ilością warzyw. Jakoś ten wywar na kurczaku z Aldika nie posmakował mi,stąd ten drugi bulion. Tylko mięsko obrałam i do zupy dorzuciłam .Z warzyw będzie jutro Polska sałatka ,tylko ziemniaka i jajka dogotuję. Do bulionu dodałam całą butelkę dobrej passaty,doprawiłam jeszcze cukrem i pieprzem i smakowita zupka wyszła :mniam:

Kurczaki marketowe nie bardzo nadają sie na buliony . 
08 września 2024 20:03 / 1 osobie podoba się ten post
C.d. bo miałam telefon od rodzinki . Kapusta była dobra ale trochę kwaśnawa,kiełbaski też dobre i taki mieliśmy obiad  .Po mojej pauzie córka zrobiła kawę i  ciasto 🍰 które przywiozła.Wypiłam z nimi kawę i poszłam do siebie niech sobie pogadają bo dawno się nie widziały. Ciasto było dobre serniko-makowiec sama piekła ,zostało na jutro i jeszcze zamroziła  .Do domu pojechała ok 18,00 a my z seniorką nawet nie miałyśmy ochoty już na kolację,ona tylko miała zachciałkę na ogórka konserwowego . Teraz ja siedzę u siebie a ona w salonie ogląda telewizję  
08 września 2024 20:05 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Lubię Nordsee,jak jestem gdzieś w pobliżu,to zawsze zaglądam i coś zjem. A to box z garnelami,to bułę z matjasem czy inną  rybą,a przy większym głodzie zamawiam jakieś menu :mniam:
U nas wczorajsza obiadokolacja lekka ,upał odebrał apetyt na coś treściwego i cieplego. No,,trochę na ciepło było . Zjadłyśmy sałatę a do niej zapiekałam fetę z figami,oliwą,płatkami chili,tymiankiem i miodem. Figi teraz dojrzałe i taniuchne.Włożyłam jeszcze do piekarnika bagietkę z masłem ziołowym ,lampka dobrze schłodzonego białego wina i taka smakowita była nasza kolacja :mniam:

W Zurychu jak wracam z pracy to mam po drodze. Dosyć spore Nordsee. Krewety nigdy mi się nie znudzą 
Swieże figi uwielbiam, całe szczęscie nie musimy kupować - sąsiad ma całkiem dużo :) 
10 września 2024 20:51 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj były klopsiki w sosie kaparowym,ziemniaki i buraczki na ciepło. Wszyscy ciapaliśmy kartofelki w sosiku 
11 września 2024 09:46 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś u nas na obiad ryż z sosem pomidorowym z mielonym mięskiemi ogórki konserwowe 
11 września 2024 09:48 / 1 osobie podoba się ten post
Obiad musi być wcześniej bo seniorkę dziś wezwali do szpitala na jakieś badania na 12,30 będę więc miała luzik ona sama jedzie taxi. 
11 września 2024 11:08 / 1 osobie podoba się ten post
u mnie dzisiaj rozgrzewajaca zupa meksykańska bo na zewnątrz ziiimnoo 
11 września 2024 11:27
izabelaf

u mnie dzisiaj rozgrzewajaca zupa meksykańska :gotuje: bo na zewnątrz ziiimnoo :piekna_zima:

Baaaardzo lubię. Dużo świeżej kolendry do niej muszę mieć 
11 września 2024 11:40
U nas dzisiaj będzie łosoś. Z piekarnika. Nie wiem jeszcze czy na szpinaku,czy z chrzanową skorupką na górze. Podany na makaronie,który żeby nie był za suchy,wymieszam ze świeżym masłem.
Ryba w środę? Tak,staram się żeby pdp dwa razy w tygodniu rybę jadła. Ja chętnie się dołączam 
11 września 2024 22:11
Obiadokolacja wyszła wyśmienita. Mlaskaniu nie było końca,ale to pewnie dlatego,zewszyscy tutaj lubią szpinak w moim wydaniu  i łososia 
12 września 2024 13:16 / 2 osobom podoba się ten post
Przyziemnie . Gołąbki w sosie pomidorowym 
 
Jutro śledzik w śmietanie  z dodatkami 
Ostatnio bardzo ,bardzo wielką ochotę mam na  to danie .To chyba po gorącym lecie  taki mam smak . Dość z chlodnikami i zupami owocowymi .
12 września 2024 14:00 / 1 osobie podoba się ten post
A ja jeszcze nie wiem,co zrobię na obiadokolację. U rzeźnika i w Rewe tylko cielęcą,świeżą wątróbkę mogłam kupić. Niestety,ja bym jej nie zjadła,więc nie kupiłam . Zrobiłam wielkie oczy,jak w Metzgerei spojrzałam na cenę wątróbki cielęcej-29 euro za kilogram . Zostawię pdp na fizjoterapii i przejdę się do Edeki,może tam coś dostanę,bo smaka mam wielkiego . Z drobiową nie bardzo chce mi się dzisiaj bawić. Jak nie dostanę wołowej czy wieprzowej,to będzie sałata,grillowana pierś z kurczaka i warzywa różne z piekarnika 
12 września 2024 16:18 / 2 osobom podoba się ten post
A ja dziś zrobiłam podopiecznej bo zawsze dzień wcześniej ustalamy co gotować a wczoraj miała gościa i grały do 20 z minutami i nie rozmawiałyśmy o obiedzie,ja zawsze coś tam w głowie sobie planuję i jak ona nie zmieni to to gotuję Rano przed dializą pyta mi się co dziś na obiad a ja do niej mówię że überraschung i zgodziła się i zaśmiała .Ja planowałam zrobić bigos,bo została biała kapusta,w zamrażarce był gulasz wieprzowy tylko brakowało mi kiszonej kapusty. Rano po nią pojechałam. Zrobiłam bigos brakowało tylko troszkę kiełbaski ale był dobry.Znalazłam nawet ziele angielskie i liść laurowy co u innych rodzin raczej tego nie było i wyszedł bigosik jak tralala.Była ciekawa co powie seniorka. Gdy przyjechała zasiadła do stołu i pyta jaka ta niespodzianka a ja odpowiedziałam że nasz polski bigos. Spróbowała i bardzo zachwalała. W innych rodzinach niezabardzo tego chcieli jeść i nie słyszeli nawet Zjadłyśmy ze smakiem i będzie jeszcze na jutro a ja zadowolona że niespodzianka się udała 😀🤗
12 września 2024 16:51 / 2 osobom podoba się ten post
Nincia,super!Świetnie sobie radzisz 👍. Ja też czasami,jak nie chce mi się za dużo tłumaczyć,mówię że niespodzianka . Moja pdp sama z siebie niczego nie zaproponuje. Najczęściej podaje jakieś 2-3 propozycje a gotuję i tak to,co zaplanowałam,bo Ona nie może się zdecydować.
Dostalam w Edece wątróbkę wołową,ciekawe czy będzie smaczna,bo w porównaniu z cielęcą tanizna. Będzie więc wątróbka zcebula i jabłkiem,ziemniaki tłuczone i gotowa Frische Krautsalat od rzeźnika. Już ją kupowałam i naprawdę bardzo smaczna była 
12 września 2024 19:32 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Nincia,super!Świetnie sobie radzisz 👍. Ja też czasami,jak nie chce mi się za dużo tłumaczyć,mówię że niespodzianka :-). Moja pdp sama z siebie niczego nie zaproponuje. Najczęściej podaje jakieś 2-3 propozycje a gotuję i tak to,co zaplanowałam,bo Ona nie może się zdecydować.
Dostalam w Edece wątróbkę wołową,ciekawe czy będzie smaczna,bo w porównaniu z cielęcą tanizna. Będzie więc wątróbka zcebula i jabłkiem,ziemniaki tłuczone i gotowa Frische Krautsalat od rzeźnika. Już ją kupowałam i naprawdę bardzo smaczna była 

Ja nie lubię wołowej  Jest twardawa w porównaniu do wieprzowej . Moczę ja w mleku , żeby poprawić smak 
Na bezrybiu i rak ryba