Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

02 lipca 2024 20:07 / 2 osobom podoba się ten post
Przyprawy z tureckiego targu. Tu się też przywitam i letę 
02 lipca 2024 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Przyprawy z tureckiego targu. Tu się też przywitam i letę :-)

Tego turmerica i tej ottomany nie znam. Nawet nie słyszałam o takich,zaraz zapytam googla co to takiego 
03 lipca 2024 10:27 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Przyprawy z tureckiego targu. Tu się też przywitam i letę :-)

wow.. z połową to bym nie wiedziała co zrobić  ja to tak zazwyczaj prosto i tradycyjnie.. 
03 lipca 2024 11:51 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Tego turmerica i tej ottomany :-)nie znam. Nawet nie słyszałam o takich,zaraz zapytam googla co to takiego :oczko:

Pierwsza przyprawa to kurkuma, druga to mieszanka przypraw do mięsa, warzyw, do posypywania. Skład znajdziesz w google.
Natomiast jakość tych z ojczystego rynku jest świetna. 
03 lipca 2024 11:52 / 2 osobom podoba się ten post
bozena1234

wow.. z połową to bym nie wiedziała co zrobić :smiech3: ja to tak zazwyczaj prosto i tradycyjnie.. 

Uwierz, że przygotowywanie pierogów, knedli czy różnego rodzaju kluseczek jest bardziej pracochłonne niż wyczarowanie czegoś w garnku po turecku 
03 lipca 2024 15:23 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj był schab w sosie plus ziemniaki i buraczki . 
04 lipca 2024 08:02 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dziś kurczak (pierś pokrojona w kosteczkę) w sosie śmietanowym ze szpinakiem. Bardzo szybko się robi. Wiem, że nie wszyscy lubią szpinak ale polecam, bo zalany śmietaną i połączony z drobiem naprawdę jest pyszny, a podobno ma dużo wartości. Wy jakie dania ze szpinakiem polecacie?  
04 lipca 2024 08:11 / 1 osobie podoba się ten post
właśnie wróciłam ze sklepu... byłam też na targu i dostałam pyszną fasolkę szparagową..  czas fasolki niedługo się skończy więc korzystam.. i będzie w bardzo prostej postaci.. fasolka, kotlecik i ziemniaczki 
04 lipca 2024 10:54
stanislawn

U mnie dziś kurczak (pierś pokrojona w kosteczkę) w sosie śmietanowym ze szpinakiem. Bardzo szybko się robi. Wiem, że nie wszyscy lubią szpinak ale polecam, bo zalany śmietaną i połączony z drobiem naprawdę jest pyszny, a podobno ma dużo wartości. Wy jakie dania ze szpinakiem polecacie?  

Bardzo lubię świeży szpinak. Dodaję listki do sałaty. Wrzucam porządną porcję na sam koniec gotowania do dań z patelni- kurczak,łosoś,warzywa. Makaron z cukinią w sosie serowo-śmietanowym-szpinak,makaron w każdej innej postaci-szpinak,szpinak króciutko duszony na maśle,z szalotka i czosnkiem. Na 3 porcje biorę dwie duże paczki baby szpinaku ,strasznie maleje na patelni czy w garnku . Wczoraj była sałata,szpecle,łosoś w sosie curry z suszonymi pomidorami.
06 lipca 2024 18:42 / 2 osobom podoba się ten post
Ja nie przepadam za szpinakiem ale jem .
 
Dzisiaj botwinkowy chłodnik z ogorkiem, koperkiem i zabielany .Do tego ziemniaczki wielkości dwudziesto groszówki. Na dłubałem się jak szop pracz , warto było 
 
22 lipca 2024 09:10 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa kurkowa . Oh jak pachnie w domu a jeszcze koperku nie dodałam .
Jest  w całości  chyba jednak zrobię zupę - krem .
Nie mogę się już doczekać ,.żeby najeść się jak bąk  .
23 lipca 2024 08:42 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj nasmażyłam naleśników więc połowa roboty za mną . Twarożek kupię i po kłopocie .Może zupę z wiśni ugotuję po południu .Lubię z kluseczkami i zabielaną.
23 lipca 2024 10:11 / 2 osobom podoba się ten post
W taki upał to nawet nie chce się jeść a co dopiero gotować,dziś z mężem zrobimy jakiś szybki obiad a może co kto łapnie z lodówki jeszcze czas bo obiad jemy ok 14,00.🤔
21 sierpnia 2024 22:07 / 2 osobom podoba się ten post
My dzisiaj mieliśmy kurczaka, upiekłam całego bo miałam wielką ochotę na mięso.. ziemniaki podpiekane. Będziemy jeść aż do wyjazdu. Do tego zrobiłam sałatę młodą z ogórkami, cebulą i jogurtem naturalnym. Wszystko dobrze doprawione bo inaczej być nie może
22 sierpnia 2024 08:49 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dziś zupa jarzynowa na pałeczkach kurczaka,jeśli ugotuje mi się więcej to będzie na jutro.