Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

24 czerwca 2024 14:51 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Zawsze się cieszę jak coś smacznego znajdę,kiedy trzeba szybko,albo mi się nie chce,albo pomysłu nie mam :-)

A mi się już nie chce  ani gotować ani na zakupy iść , ukrop jak hej może w Polsce będzie padać. 
Tylko wieczorem rundka rowerem nad jeziorem, na dobry sen
24 czerwca 2024 18:30 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

I z jabłkami jeszcze-pycha :mniam:

Przyznam ci się, że z jabłkiem nigdy nie robiłam. Spróbuję kiedyś. My dzisiaj jedliśmy zupę warzywną na żeberkach.
25 czerwca 2024 10:17 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dziś panierowane piersi z kurczaka robię. W bułce tartej chciałem zrobić, ale ostatnio ktoś mi powiedział że panierowane w samej mące są lepsze bo delikatniejsze, takie bardziej pod seniora. Wy jak smażycie? Może coś doradzicie? 
25 czerwca 2024 19:43 / 1 osobie podoba się ten post
Lenistwo , polskie leczo plus polski makaron, sałata rzymska z żurawiną 
26 czerwca 2024 08:14 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś zuba z ważyw mrożonych. Czasem nie ma się co wysilać
26 czerwca 2024 13:03
stanislawn

Dziś zuba z ważyw mrożonych. Czasem nie ma się co wysilać

Zmiksuj na surowo,będzie chłodnik ,w sam raz na upały 
Ja wczoraj nie gotowałam. Dojadłyśmy to,co zostało z poprzedniego dnia. Synowi pdp kupiłam gotowe,wtorkowe menu u rzeźnika. Dzisiaj też nie gotuję,córka pedepci powiedziała "auf keinen Fall,zu heiß". Przyjedzie po południu,pójdziemy wieczorem do greckiej albo włoskiej 
26 czerwca 2024 15:35 / 2 osobom podoba się ten post
My dziś z mężem też na szybko obiad, jajecznica z boczkiem,cebulką i troszkę natki pietruszki do tego chlebek lub bułka 
27 czerwca 2024 16:01 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

My dziś z mężem też na szybko obiad, jajecznica z boczkiem,cebulką i troszkę natki pietruszki do tego chlebek lub bułka :-)

Ale dawno nie jadłem jajecznicy na boczku! Ale bym zjadł! U mnie dziś odgrzewany obiad z wczoraj bo za dużo ugotowałem
28 czerwca 2024 08:59
Ochłodziło się gruchę więc dziś ugotuje pomidorowa bo chodzi za mną kilka dni. 🤣😋😋😋
28 czerwca 2024 09:02
stanislawn

Ja dziś panierowane piersi z kurczaka robię. W bułce tartej chciałem zrobić, ale ostatnio ktoś mi powiedział że panierowane w samej mące są lepsze bo delikatniejsze, takie bardziej pod seniora. Wy jak smażycie? Może coś doradzicie? 

ja czasem smażę w takim cieście naleśnikowym kotlety.. bardzo są fajne :) 
28 czerwca 2024 09:40
Zapowiada się upalny weekend , wiec tym razem sprobuje czegos nowego na ochłode 
 
Córka mi ostatnio wyslala ciekawy przepis na limonkowy chlodnik https://www.rozkoszny.pl/limonkowy-chlodnik-sudachi-soba/
 
Wiem wiem, brzmi dosc dziwnie ale zobaczymy co z tego wyjdzie 
28 czerwca 2024 10:00 / 1 osobie podoba się ten post
Naszła mnie ochota na leczo a i senior też lubi. Dajcie znać jakie przyprawy dodajecie gdy gotujecie leczo, bo ja wrzucam co mi się nawinie, ale dzisiaj wyszło jakieś mdłe. Macie jakieś podpowiedzi? 
30 czerwca 2024 20:35 / 1 osobie podoba się ten post
Majeranek, oregano - zależy czy ma być wege czy z mięsem. Czosnek chyba też obowiązkowy co? 
 
Nie pracując w weekend i będąc w posiadaniu przypraw z tureckiego targu ( jak zapytałam ile kosztowały- syn mi odpowiedzial, że taniej niż w Biedronce  . Tak zachwalali swoje produkty również w polskim języku tamtejsi handlarze)- wzięłam się za sumak. No i powstala sałata z arbuzem i dressingiem z dodatkiem tej przyprawy i zamarynowany w tej przyprawie pieczony kurczak do tego .  Zmontowałam również herbaciane lody sorbetowe. Same orientalne smaki. Kurczaka zjadł mój mąż z sosem z tysiąca wysp - opatentowanym przez niego samego i jego produkcji. Kiedyś pisalam co to . Jak ktoś ciekawy - moge zdradzic tajemnicę 
30 czerwca 2024 21:55 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Majeranek, oregano - zależy czy ma być wege czy z mięsem. Czosnek chyba też obowiązkowy co? 
 
Nie pracując w weekend i będąc w posiadaniu przypraw z tureckiego targu ( jak zapytałam ile kosztowały- syn mi odpowiedzial, że taniej niż w Biedronce :-) . Tak zachwalali swoje produkty również w polskim języku tamtejsi handlarze)- wzięłam się za sumak. No i powstala sałata z arbuzem i dressingiem z dodatkiem tej przyprawy i zamarynowany w tej przyprawie pieczony kurczak do tego .  Zmontowałam również herbaciane lody sorbetowe. Same orientalne smaki. Kurczaka zjadł mój mąż z sosem z tysiąca wysp - opatentowanym przez niego samego i jego produkcji. Kiedyś pisalam co to . Jak ktoś ciekawy - moge zdradzic tajemnicę :lol3:

Qrcze, sumakiem nigdy niczego nie przyprawiałam, nawet nie wiedziałam że taki istnieje. A myślałam że ja ekspertka przyprawowa . Z tego co piszesz wychodzi że on do wielu dań się nadaje. Może jeszcze zdążę przed wyjazdem do Turka skoczyć i wzbogacić swoje zapasy 
A o przepis na sos z tysiąca wysp poproszę,kupowałam tylko gotowce,do sałaty z krewetkami 
30 czerwca 2024 23:21 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Qrcze, sumakiem nigdy niczego nie przyprawiałam, nawet nie wiedziałam że taki istnieje. A myślałam że ja ekspertka przyprawowa :-). Z tego co piszesz wychodzi że on do wielu dań się nadaje. Może jeszcze zdążę przed wyjazdem do Turka skoczyć i wzbogacić swoje zapasy :oczko:
A o przepis na sos z tysiąca wysp poproszę,kupowałam tylko gotowce,do sałaty z krewetkami 

Sumak to przyprawa własnie o takich cytrusowych klimatach - ale nie ma aż takiego owocowego posmaku. Troche więcej orientu, Jutro wstawię zdjęcie tych przypraw , bo dzis juz póżno. 
Sos z tysiąca wysp to zmieszany majonez z ketchupem  Mąż go tak szumnie  nazwał, aby swoje ego połechtać .