Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

18 czerwca 2024 21:33 / 4 osobom podoba się ten post
Byłam u córki na obiedzie i jadłam pyszną fasolkę po bretońsku 😋.
18 czerwca 2024 22:24 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Wytrąbka :lol3: dzieciaki są bezbłędne :) Mój starszy syn też już od jakiegoś czasu je dobrze zrobioną wątróbkę. Grzybów jednak nie ruszy. 

Też nie ruszam grzybów ale też galarety mięsnej, sushi, flaków, śledzi, tatara i bananów oraz borówek i wielu rzeczy , których dluuuugo by wymieniać . 
18 czerwca 2024 22:35 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Spaghetti bolonskie z mieloną wołowiną z masarni. Makaron ale konjak-bardzo dobry. Salatka z fasolki szparagowej, szalotki , oliwek i prostego dressingu. 
Czarowac będę w weekend, bo juz będę miala przyprawy. W piątek dotrą razem z moim młodszym dzieckiem :)

Napisz po łykędzie😀co tam wyczarowałaś. Dzisiaj kupiłam sobie pastę tamaryndową. Jeszcze nigdy jej nie używałam. Może jeszcze tutaj do jakiegoś curry czy czegoś ją wypróbuję 
18 czerwca 2024 23:28 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Napisz po łykędzie😀co tam wyczarowałaś. Dzisiaj kupiłam sobie pastę tamaryndową. Jeszcze nigdy jej nie używałam. Może jeszcze tutaj do jakiegoś curry czy czegoś ją wypróbuję 

Nie pożałujesz. Pyszny jest, korzenny i kwaskowy w smaku. Do mięsa , warzyw i do deserów. Nawet napój na upalne dni można z niego przyrządzić. 
21 czerwca 2024 12:29 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Nie pożałujesz. Pyszny jest, korzenny i kwaskowy w smaku. Do mięsa , warzyw i do deserów. Nawet napój na upalne dni można z niego przyrządzić. 

Już nie żałuję a nawet pobiegłam drugą dozę kupić . Nie wytrzymałam,otworzyłam i spróbowałam . O mamo,jaki smak i aromat,no "mój " po prostu 
Wczoraj zrobiłam voka. Zamarynowałam pierś z indyka w sosie sojowym i tej paście. Dodałam też na patelnię z warzywami. Pychota. Trochę cytrusowo,trochę kwaśno i jeszcze jakoś tak,czego nie umiem opisać. To będzie mój ulubiony dodatek do dań orientalnych czy azjatyckich. A może to to samo ?. Zauważyłam też ,że bardzo dobrze zmiękcza mięso. Paski indyka w dwie minuty były gotowe i soczyste 
21 czerwca 2024 21:05 / 2 osobom podoba się ten post
Roszponka z malinowym winegretem,ziemniaki młode posypane natką,szpinak i dorsz z piekarnika w sosie śmietanowo musztardowym 
22 czerwca 2024 17:20 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Już nie żałuję a nawet pobiegłam drugą dozę kupić :-). Nie wytrzymałam,otworzyłam i spróbowałam . O mamo,jaki smak i aromat,no "mój " po prostu :-)
Wczoraj zrobiłam voka. Zamarynowałam pierś z indyka w sosie sojowym i tej paście. Dodałam też na patelnię z warzywami. Pychota. Trochę cytrusowo,trochę kwaśno i jeszcze jakoś tak,czego nie umiem opisać. To będzie mój ulubiony dodatek do dań orientalnych czy azjatyckich. A może to to samo ?:oczko1:. Zauważyłam też ,że bardzo dobrze zmiękcza mięso. Paski indyka w dwie minuty były gotowe i soczyste :mniam:

Pyszotka, muszę dokupić. Sumak też jest w podobnych klimatach. A do twarożków pyszna jest mieszanka co nazywa się zatar. 
A ja się cieszę gośćmi, przyprawy są, ale gotowac raczej w weekend nie będę. Jutro jedziemy do jakiego Restaranta z widokiem :). Moje dziecko wlasnie robi rekonesans wycieczkowy. Ma doświadczenie to pozwolimy się zaskoczyć. 
23 czerwca 2024 09:08
tina 100%

Pyszotka, muszę dokupić. Sumak też jest w podobnych klimatach. A do twarożków pyszna jest mieszanka co nazywa się zatar. 
A ja się cieszę gośćmi, przyprawy są, ale gotowac raczej w weekend nie będę. Jutro jedziemy do jakiego Restaranta z widokiem :). Moje dziecko wlasnie robi rekonesans wycieczkowy. Ma doświadczenie to pozwolimy się zaskoczyć. 

Zatar znam,mam w domu,lubię . Nie wiem czemu tutaj o nim zapomniałam. Pewnie dlatego że w zapasach nie było. Inna moja ulubiona przyprawa to czubrica. Sypię nią często i obficie do czego się da 
23 czerwca 2024 10:34 / 3 osobom podoba się ten post
Na pożegnanie ostatnie szparagi , u mnie już nie ma tylko  budka stoi. 
Ani truskawki id Bauera prosto z pola . Drogi do końca . Ale . 
Ziemniaki z pietruszką sos holenderski sałata lodowa . 
23 czerwca 2024 11:07 / 3 osobom podoba się ten post
Pałki z kurczaka,z piekarnika,już się marynują w aromatycznych przyprawach. Małe ziemniaki,podgotowane i podsmażone na patelni ze świeżą szałwią,sałata z winegretem.
23 czerwca 2024 11:31 / 3 osobom podoba się ten post
Zapomniałam mięsko , będzie rybka ,zdąży się rozmrozić 
23 czerwca 2024 11:54 / 2 osobom podoba się ten post
Tutaj nie ma z czym szaleć. Zupa kartoflanka z kiełbaska. 😋
24 czerwca 2024 12:58
Sałata.Polędwiczki wieprzowe w sosie z suszonymi pomidorami ,ryż z groszkiem,szparagi zielone z patelni
24 czerwca 2024 13:18 / 2 osobom podoba się ten post
Znalazłam krupnik w lodówce 
24 czerwca 2024 14:13 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Znalazłam krupnik w lodówce :-)

Zawsze się cieszę jak coś smacznego znajdę,kiedy trzeba szybko,albo mi się nie chce,albo pomysłu nie mam