Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

16 czerwca 2024 10:51 / 4 osobom podoba się ten post
Szparagi powoli kończą się, trzeba się nasycić, ziemniaki  z pietruszką, sos holenderski , szynka taka mistrzowska 
Truskawki 
16 czerwca 2024 11:57 / 4 osobom podoba się ten post
Hurra ,muszę tylko ugotować ziemniaki i posypać pietruszką. Jemy klopsiki które już wczoraj zrobiłam. Zostałyśmy dłużej na festynie i zjadłyśmy na mieście. Tu gofry z wiśniami,tam frytki belgijskie,na koniec flammkuchen z lachsem i rukolą ,kupiłyśmy kawałek dobrego sera i ...zjadłyśmy wszystko z lampką wina po powrocie do domu. Syn pdp powiedział że sobie poradzi,zamówił gdzieś coś z dostawą,nie musiałyśmy się więc spieszyć z powrotem nach Hause 
17 czerwca 2024 11:47 / 3 osobom podoba się ten post
A nic to znaczy ja jem makaron z twarogiem i cebulką a seniorzy zupę z zamrażarki. Miało być co innego ale nie ma ziemniaków. Jutro wyskok po warzywa . 
17 czerwca 2024 11:50 / 4 osobom podoba się ten post
Ryż a La potrawka z sosem holenderskim i zielonym groszkiem z dwiema szparagami  sałata rzymska z żurawiną 
18 czerwca 2024 15:47 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Baaardzooo lubię :mniam:,ale dla mojej pdp to deser a nie danie główne :-)

Na deser pare truskawek, a na obiad pol kilo 
18 czerwca 2024 15:49 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Sory ale dla mnie to nie obiad. Na obiad musi być coś mięsnego lub z wkładką mięsna. To jest obiad. Mój mąż tylko takie lubi. Truskawki to tylko na deser. 

Fajne potrawy wychodza z lłączenia mięsa z owocami - jadlam na przyklad jagniecine z morelami i była pyszna
18 czerwca 2024 17:31 / 2 osobom podoba się ten post
U nas dzisiaj mąż kucharzył. Zrobił makaron al dente z sosem pomidorowym, mięsem mielonym. Wszystko dobrze doprawione, na końcu ser parmezan. Podwieczorku nie robiliśmy bo wybieramy się później na lody. Jutro ja będę rządzić w kuchni kupiłam warzywa i będę robić barszcz czerwony. Do tego kupne pierogi ruskie. Wolę bardziej barszcz z pierogami z kapustą i grzybami ale niestety nie mieli, więc musiałam wziąć ruskie.
18 czerwca 2024 17:34 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Hurra :radosc:,muszę tylko ugotować ziemniaki i posypać pietruszką. Jemy klopsiki które już wczoraj zrobiłam. Zostałyśmy dłużej na festynie i zjadłyśmy na mieście. Tu gofry z wiśniami,tam frytki belgijskie,na koniec flammkuchen z lachsem i rukolą ,kupiłyśmy kawałek dobrego sera i ...zjadłyśmy wszystko z lampką wina po powrocie do domu. Syn pdp powiedział że sobie poradzi,zamówił gdzieś coś z dostawą,nie musiałyśmy się więc spieszyć z powrotem nach Hause :oczko:

Też robiłam klopsy ale nie pamiętam już z czyjego polecenia. Tu na forum ktoś pisał. Dobre są, przypominają mi smakiem dzieciństwo.
18 czerwca 2024 17:37 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Filety z flądry, surówka z lodowej sałaty i niemieckie buraczki. Ziemniaki puree, z po troszku, bo nie chciało mi się gotować.
Za to jutro gotowane ziemniaki, kiszona kapusta i wątróbka drobiowa z Edeki. Swojskie smaki. 
Tu nie udzielam się w kuchni jakoś specjalnie, bo dla siebie mi się nie chce tyle gotować. 
Moja pdp zje tyle, co dziecko, ja też nie za dużo, a jak ma zostawać, to bez sensu. 
 

Wątróbki dawno nie jadłam. Bardzo proste jedzenie a takie dobre. Robię z cebulą, jedna z potraw, która mi się udaje
18 czerwca 2024 18:48 / 3 osobom podoba się ten post
kamisz49

Wątróbki dawno nie jadłam. Bardzo proste jedzenie a takie dobre. Robię z cebulą, jedna z potraw, która mi się udaje:-):-)

O mój mąż uwielbia . Najlepiej drobiowa plus ziemniaczki i ogórek kiszony do tego. Ja wtedy robię sobie jajko sadzone. Niestety wątróbki nie ruszam. Nawet z nazwy już mi niedobrze. Wielu rzeczy nie jadam , popristu nie lubię albo z nazwy albo z wyglądu.😏
18 czerwca 2024 20:04 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zrobiłam sałatkę z białej fasoli,tuńczyka,czerwonej cebuli i pomidorków.
I zupa krem z pomidorów i pieczonej papryki. Wszystko było mniamniusie 
18 czerwca 2024 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
kamisz49

Wątróbki dawno nie jadłam. Bardzo proste jedzenie a takie dobre. Robię z cebulą, jedna z potraw, która mi się udaje:-):-)

I z jabłkami jeszcze-pycha 
18 czerwca 2024 20:09 / 4 osobom podoba się ten post
Spaghetti bolonskie z mieloną wołowiną z masarni. Makaron ale konjak-bardzo dobry. Salatka z fasolki szparagowej, szalotki , oliwek i prostego dressingu. 
Czarowac będę w weekend, bo juz będę miala przyprawy. W piątek dotrą razem z moim młodszym dzieckiem :)
18 czerwca 2024 20:11 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

I z jabłkami jeszcze-pycha :mniam:

U mnie zawsze z jabłkami. Czasem robię drobiową z cebulką ,śmietaną i z majerankiem. Bardzo smaczna . Kiedyś dawno ,dawno temu ,mój syn jadł u kolegi i bardzo mu smakowała. I od mamy tego kolegi dostałam przepis. W domu nie chciał nigdy wątróbki,a u kolegi posmakowała i od tej pory polubił. Wtedy jeszcze mówił na nią " wytrąbka "
18 czerwca 2024 20:13 / 2 osobom podoba się ten post
Wytrąbka  dzieciaki są bezbłędne :) Mój starszy syn też już od jakiegoś czasu je dobrze zrobioną wątróbkę. Grzybów jednak nie ruszy.