Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

12 października 2024 18:10 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj nie miałam czasu na stanie przy garach,.zrobiłam szybko ok wyszło zjadliwe
Indyk
Marchewka
Papryka
Czosnek 
Cebula i przyprawy wszystkie ( no prawie ) które mam w szufladzie .Do tego ziemniaki i ogórek kiszony.  Ugotowałam kisiel, który przywołal wspomnienia . Kiedyś był to sztandarowy deser 
A ile korzyści było z jego konsumpcji .
16 października 2024 18:25 / 1 osobie podoba się ten post
Grzybki . Są już zielonki więc zrobiłam sobie ucztę w tym kolorze 
Przypomniałam sobie jak kiedyś jadłam zielonki pieczone na blasze bez żadnego tłuszczu 
Ciężko teraz tak upiec na kuchence gazowej ,wynalazłam jednak sposób i upiekłam ,  z solą . Wyjątkowo w tym roku grzybki są zdrowe, bez lokatorów .
Ciekawa jestem co u Malgi ? Hop, hop robisz Gosia zapasy ?
17 października 2024 08:18 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Grzybki . Są już zielonki więc zrobiłam sobie ucztę w tym kolorze 
Przypomniałam sobie jak kiedyś jadłam zielonki pieczone na blasze bez żadnego tłuszczu 
Ciężko teraz tak upiec na kuchence gazowej ,wynalazłam jednak sposób i upiekłam ,  z solą . Wyjątkowo w tym roku grzybki są zdrowe, bez lokatorów .
Ciekawa jestem co u Malgi ? Hop, hop robisz Gosia zapasy ?

O kurcze, nigdy nie zbierałem zielonek! Aż z ciekawości wpisałem w google i teraz widzę, że je omijałem nieświadomy, że można zbierać. Jak smakują? Do którego grzyba można porównać?
17 października 2024 11:00 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj stolownicy zażyczyli sobie jeszcze raz wątróbkę "a'la Gusia". Zrobiłam wołową z cebulką i jabłkami. Ziemniaki tłuczone,buraczki niemieckie ze słoika i ogórki konserwowe. Dzisiaj będzie chili con carne. Mielone wołowe już kupione u rzeźnika,jeszcze tylko świeżą kolendrę muszę dokupić. Wszystkie inne składniki są w domu
17 października 2024 11:53 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

O kurcze, nigdy nie zbierałem zielonek! Aż z ciekawości wpisałem w google i teraz widzę, że je omijałem nieświadomy, że można zbierać. Jak smakują? Do którego grzyba można porównać?

Z zielonki  robi się mięsna potrawę  flaczki . Na mięsnym wywarze i przyprawach jak do flaczków wołowych wrzuca się zielonki pokrojone w paski i gotuje 
Nawet nie za długo .W smaku  i wyglądzie przypominają flaczki ,to przez te  blaszki, które posiadają .
17 października 2024 11:55 / 1 osobie podoba się ten post
Powtórzyłam wpis więc przywróciłam temat .
17 października 2024 12:49 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Z zielonki  robi się mięsna potrawę :-):mniam: flaczki . Na mięsnym wywarze i przyprawach jak do flaczków wołowych wrzuca się zielonki pokrojone w paski i gotuje 
Nawet nie za długo .W smaku  i wyglądzie przypominają flaczki ,to przez te  blaszki, które posiadają .

Ja robię takie " flaczki" z boczniaków 
17 października 2024 12:55 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ja robię takie " flaczki" z boczniaków :mniam:

Jak są zielonki to Ty w " dojczlandii " jesteś .Zielonki różnią się nie tylko kolorem odboczniskow . Też da pyszne.
17 października 2024 16:48 / 1 osobie podoba się ten post
Był ...makaron z warzywami plus kiełbaski obsmażane i mix sałat z sosem winegret. 
17 października 2024 17:59 / 2 osobom podoba się ten post
Stek wołowy własnie odpoczywa . Zaraz siadamy do kolacji .