Powitajki przy kawie 77

12 października 2024 08:46 / 2 osobom podoba się ten post
Witam serdecznie w sobotę zaglądam do Was z domowych pieleszy wszystkim miłej i spokojnej soboty 
12 października 2024 09:18 / 2 osobom podoba się ten post
Witam ,niemniej serdecznie od crezy,w rześki,pochmurny jeszcze,sobotni poranek. Dzisiaj musiałam dodatkowo kocem się otulić,żeby nie zmarznąć przy porannej kawie na tarasie. Chłodno,wieje trochę,rześko ale powietrze pyszne . Oddycham głęboko ciesząc się spokojem. Jeszcze czas na cieszenie się chwilą w ciszy. Żadne YouTube,żadne inne zakłócacze . Tylko ja,kawa i ogród . Chwilo trwaj 
Przyjemnej,spokojnej soboty życzę 
12 października 2024 09:40 / 1 osobie podoba się ten post
Dzień dobry w słoneczny poranek,dziś trochę dłużej pospałam bo wczoraj byłam już o 4,00 na nogach że względu na grzybobranie  .Grzybobranie się udało byliśmy w 5 osób w tym jedna 14- latka. Grzybów jest b.dużo i ludzi też.Trafiliśmy na ładną słoneczną pogodę i bez deszczu w miejscowości gdzie zbieraliśmy grzyby,wszyscy przyjechaliśmy zadowoleni choć trochę zmęczeni chodzeniem po lesie i długą jazdą 160 km. Pojechaliśmy w rodzinne strony męża ponieważ tam można jezdzić samochodem po lesie,co w innych lasach jest zabronione. Tam też znamy te lasy i bez obaw zagubienia się spokojnie upajaliśmy się zbieraniem grzybków,podgrzybki i prawdziwki choć tych ostatnich w tamtejszych lasach jest trochę mało. Wszyscy nasi grzybiarze lubieją zbierać , jaka to przyjemność iść po lesie i co krok czy 2 napotka grzybka który uśmiecha się do ciebie.Wysyłam bo mi ucieknie.😆
12 października 2024 09:48 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w słoneczny poranek,dziś trochę dłużej pospałam bo wczoraj byłam już o 4,00 na nogach że względu na grzybobranie  .Grzybobranie się udało byliśmy w 5 osób w tym jedna 14- latka. Grzybów jest b.dużo i ludzi też.Trafiliśmy na ładną słoneczną pogodę i bez deszczu w miejscowości gdzie zbieraliśmy grzyby,wszyscy przyjechaliśmy zadowoleni choć trochę zmęczeni chodzeniem po lesie i długą jazdą 160 km. Pojechaliśmy w rodzinne strony męża ponieważ tam można jezdzić samochodem po lesie,co w innych lasach jest zabronione. Tam też znamy te lasy i bez obaw zagubienia się spokojnie upajaliśmy się zbieraniem grzybków,podgrzybki i prawdziwki choć tych ostatnich w tamtejszych lasach jest trochę mało. Wszyscy nasi grzybiarze lubieją zbierać , jaka to przyjemność iść po lesie i co krok czy 2 napotka grzybka który uśmiecha się do ciebie.Wysyłam bo mi ucieknie.😆
12 października 2024 09:51 / 2 osobom podoba się ten post
Właśnie mi wcięło drugiego długiego posta i chyba nic więcej nie napiszę tyle że teraz każda rodzina ma zajęcie przy grzybkach Zbieranie jest jednak przyjemniejsze Spokojnego dnia wszystkim 😀
12 października 2024 09:56 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  w pochmurna i chłodna sobotę. Miałam dziś jechać na jezioro Bodeńskie ale za chłodno dla mnie na spacery no chyba, że słońce ☀️ jeszcze zdecyduje się zaświecić. 
Wszystkim spokojnego dnia. 
12 października 2024 11:44 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry ja w kuchni i witam się z Wami życząc cudownej soboty 
12 października 2024 17:42 / 3 osobom podoba się ten post
Dobry dzień i niech taki dotrwa do wieczora .Zawiesiłam firany na umytych drzwiach ma taras, okno zostaje na golasa  Wypralam wszystkie domowe koce,łacznie z kocimi i piesowym . To ostatni gwizdek, od jutra pada deszcz a ja lubię suszyć w sadzie  
Miłego wieczoru 
13 października 2024 07:01 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.  To moja druga niedziela na tym kodzie. Przede mną jeszcze 8 jak się nic nie wydarzy. 
Spokojnej niedzieli opiekunowo. 
13 października 2024 10:06 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry ,u mnie też druga niedziela,tyle że od końca . Za dwa tygodnie będę już w domciu . Bardzo się cieszę ,chociaż jak zawsze za dużo swoim domkiem i samotnością się nie nacieszę. Przede mną długi urlop,aż do ok 7-10 stycznia,tyle że prawie wszystkie dni już zaplanowane. 1 i 2 listopad będzie tłoczno,gwarno i rodzinnie. Brat z rodziną i siostrą do mnie zawitają,wspólny wyjazd na cmentarz a później będziemy się cieszyć swoim towarzystwem. Ok 10 listopada polecę do córki do Szkocji na 10-14 dni,jeszcze nie byłam w Jej nowym,własnym domu. Po powrocie luz,czas tylko dla siebie i przyjaciółek i tak nawet się nie obejrzę i będzie Boże Narodzenie. Znów pełna chata,dzieci przylecą i przyjdą. A już 29 grudnia wyjeżdżamy do Zakopanego. 30 osób,cała rodzina,z wyjątkiem moich dzieci,które muszą wracać do swoich domów,wynajęliśmy juz w marcu duży dom. Żeby mieć go tylko dla siebie,dobraliśmy przyjaciół ,bo po prostu taniej będzie ,jak się koszty rozłoży . I zostajemy do 2 stycznia . Każdy dzień już też zaplanowany. Będzie aktywnie,sportowo i zabawowo . Po powrocie rozpakowywanie,pranie,sprzątanie i kolejne pakowanie walizek na powrót do Bergisch Gladbach. Będzie się działo 😉. Jeszcze nie zaczęłam urlopu a już się martwię, że zaraz się skończy .
Za chwilę spakuję swoje rzeczy,pdp już spakowana,ok 12-tej przyjedzie po nas córka i wypadamy z domu ,wracamy dopiero we wtorek po południu.
Slońce nieśmiało jeszcze wyłania się spoza chmur,mam nadzieję że pokaże się w całej okazałości . 
Przyjemnej,słonecznej i spokojnej niedzieli życzę 
13 października 2024 10:20 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry skoro liczymy niedziele, to u mnie jeszcze 3 z dzisiejszą .
Słońce wychodzi zza chmur, myślę że pogoda pozwoli w przerwie na 
Życzę wszystkim spokojnej, leniwej niedzieli 
13 października 2024 10:26 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry ,u mnie też druga niedziela,tyle że od końca . Za dwa tygodnie będę już w domciu :radosc:. Bardzo się cieszę ,chociaż jak zawsze za dużo swoim domkiem i samotnością się nie nacieszę. Przede mną długi urlop,aż do ok 7-10 stycznia,tyle że prawie wszystkie dni już zaplanowane. 1 i 2 listopad będzie tłoczno,gwarno i rodzinnie. Brat z rodziną i siostrą do mnie zawitają,wspólny wyjazd na cmentarz a później będziemy się cieszyć swoim towarzystwem. Ok 10 listopada polecę do córki do Szkocji na 10-14 dni,jeszcze nie byłam w Jej nowym,własnym domu. Po powrocie luz,czas tylko dla siebie i przyjaciółek i tak nawet się nie obejrzę i będzie Boże Narodzenie. Znów pełna chata,dzieci przylecą i przyjdą. A już 29 grudnia wyjeżdżamy do Zakopanego. 30 osób,cała rodzina,z wyjątkiem moich dzieci,które muszą wracać do swoich domów:-(,wynajęliśmy juz w marcu duży dom. Żeby mieć go tylko dla siebie,dobraliśmy przyjaciół ,bo po prostu taniej będzie ,jak się koszty rozłoży . I zostajemy do 2 stycznia . Każdy dzień już też zaplanowany. Będzie aktywnie,sportowo i zabawowo :-). Po powrocie rozpakowywanie,pranie,sprzątanie i kolejne pakowanie walizek na powrót do Bergisch Gladbach. Będzie się działo 😉. Jeszcze nie zaczęłam urlopu a już się martwię, że zaraz się skończy :-(.
Za chwilę spakuję swoje rzeczy,pdp już spakowana,ok 12-tej przyjedzie po nas córka i wypadamy z domu ,wracamy dopiero we wtorek po południu.
Slońce nieśmiało jeszcze wyłania się spoza chmur,mam nadzieję że pokaże się w całej okazałości . 
Przyjemnej,słonecznej i spokojnej niedzieli życzę :najlepszego3:

Życzę żeby się to spełniło. Ja tak dalekich planów nie robię. Po pierwsze mam starszych i rodziców i teściów więc różnie może być a po drugie wyznaje zasadę Człowiek planuje , Pan Bóg krzyżuje. 
Dokończą budowlańcy dom kupimy meble i będziemy walczyć z wkrętarką bo teraz wszystko w paczkach. Nie skończą to w starym domu swieta jeszcze. Może Wielkanoc w nowym ? 
Mąż mówi, że zabiera mnie na Sylwestra na biała sale czyli do nowego domu bo tam ściany póki co białe. 🤣🤣🤣
Co ma być to bedzie. 
13 października 2024 10:31 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Życzę żeby się to spełniło. Ja tak dalekich planów nie robię. Po pierwsze mam starszych i rodziców i teściów więc różnie może być a po drugie wyznaje zasadę Człowiek planuje , Pan Bóg krzyżuje. 
Dokończą budowlańcy dom kupimy meble i będziemy walczyć z wkrętarką bo teraz wszystko w paczkach. Nie skończą to w starym domu swieta jeszcze. Może Wielkanoc w nowym ? 
Mąż mówi, że zabiera mnie na Sylwestra na biała sale czyli do nowego domu bo tam ściany póki co białe. 🤣🤣🤣
Co ma być to bedzie. 

Tobie też życzę spełnienia marzeń i planów 
13 października 2024 14:51 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry - niedziela spokojna, ale na wieczór wybywamy do zuryskiej Tonhalle na koncert . Wyjście czekało na swój czas, w koncu się udało. Będzie jesiennie, nastrojowo, dzięki Błękitnej Rapsodii Gerschwina. Oczywiscie w repertuarze też będzie coś bardziej hałaśliwego jak "Noc na łysej górze" Muosrgskiego , ale od tego nie umrę :), tym bardziej , że oprócz Gerschwina będzie jeszcze kilka utworów do których warto ucho przystawić. 
Cały następny tydzien pracowity, ale za to 1 listopada spędzę w Polsce, podczas świeta dusz, które każdy z nas zachował w pamięci. 
Spokojnych dni , zdrowia, miłej pracy .
13 października 2024 14:53 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Życzę żeby się to spełniło. Ja tak dalekich planów nie robię. Po pierwsze mam starszych i rodziców i teściów więc różnie może być a po drugie wyznaje zasadę Człowiek planuje , Pan Bóg krzyżuje. 
Dokończą budowlańcy dom kupimy meble i będziemy walczyć z wkrętarką bo teraz wszystko w paczkach. Nie skończą to w starym domu swieta jeszcze. Może Wielkanoc w nowym ? 
Mąż mówi, że zabiera mnie na Sylwestra na biała sale czyli do nowego domu bo tam ściany póki co białe. 🤣🤣🤣
Co ma być to bedzie. 

Dusiu, dokonczycie w swoim czasie :) Będzie gut. Każdy z nas wie, a pewnie i doświadczył pierepałek podczas budów czy remontów. Wskazana duża doza cierpliwości .