Powitajki przy kawie 77

09 października 2024 09:44 / 1 osobie podoba się ten post
Dzień dobry w deszczowy poranek. Coś ostatnio miałam lenia do pisania. Od tygodnia  do wczoraj miałyśmy piękną pogodę ,prawdziwa złota jesień,korzystałyśmy więc na maksa,spacery,wędrówki,większa część dnia na świeżym powietrzu. Dzisiaj pewnie będziemy usadzone w domu. Czas szybko leci ,trochę zapracowana jestem. Na własne życzenie . Nie lubię siedzieć bezczynnie na czterech literach,muszę się kręcić,coś robić. I jak to w domu z ogrodem,robota się nigdy nie kończy . A to liście trzeba z tarasu uprzątnąć,to coś podciąć,coś przesadzić ,a to jakąś szafkę kuchenną uporządkować,to coś przeorganizować żeby sobie pracę ułatwić. To się często nazywa psucie szteli,ale w rezultacie sztela staje się przyjemniejsza,więc z tym psuciem,to nie do końca prawda . W piątek chyba przyjedzie po nas córka pdp i zabierze do siebie. Zostaniemy na jakieś dwie noce i trzy dni,córka zajmie się mamą a ja będę buszować po Düsseldorfie. Przyda mi się głębszy oddech i przewietrzenie głowy . Byłyśmy już razem z podopieczną u Jej córki ,też 3 dni,w czasie mojego ostatniego pobytu tutaj,czuję się tam dobrze i swobodnie,cieszę się więc na kolejny wyjazd. W Düsseldorfie byłam tylko kilka godzin,miasto bardzo mi się spodobało,chętnie przyjrzę się bliżej miejscom,których nie widziałam . Szkoda że dorotee nie ma,mogłaby być moim przewodnikiem.
A teraz trzeba przygotować śniadanie bo zaraz pewnie pdp wstanie.
Przyjemnego,spokojnego dnia życzę bo wiadomo z forum,że środa minie,tydzień zginie .
Dobreg dnia 
09 października 2024 13:07 / 2 osobom podoba się ten post
I u mnie dziś deszczowo, ale mimo to kolorowo 
 
09 października 2024 17:56 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, u mnie pogoda piękna, toteż postanowiłam po pracy zrobić sobie spacer do stacji kolejki zębatek i zjechać na dół. Po drodze taka panorama. 
10 października 2024 10:26 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry bardzo wszystkim ☀️. Nawet jak na niebie słońca brakuje,to niech nam towarzyszy pogoda ducha i rozświetlone serducha. Dobrego dnia życzę 
10 października 2024 10:57 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry witam i pozdrawiam cieplutko 
Miłego dnia 
10 października 2024 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
Już prawie południe, ale też przyszłam życzyć miłego dnia  na to nigdy nie jest za poźno 
10 października 2024 11:40 / 2 osobom podoba się ten post
Hejka w przerwie na lunch . Miałam wczoraj wrzucić , ale był nastrój i czasu brak :). Zdymotko z artefaktem. Ktoś chyba leżał i butelek nie pozbierał, ciekawe czy do domu trafił:) Tak czy owak - trzymam kciuki .
Miłego dziona ludzie. Czymcie się :)
10 października 2024 15:06 / 2 osobom podoba się ten post
Witam po południu.Wcześniej nie miałam czasu bo pranie musiałam wieszać,piękna dziś słoneczna pogoda ☀️. Następnie siadłam na rower i 3 godz. zleciało. Teraz zjadłam obiad z dnia wczorańszego i muszę chwilkę dychnąć, przywitać się z wami i znowu coś zrobić. Jutro w 5 osób jedziemy wreszcie na grzybki 🍄‍🟫🍄‍🟫🍄‍🟫😀 ciekawe ile nazbieramy  W sobotę rano albo jutro wieczorem napiszę jak się udało grzybobranie 🍄‍🟫🍄‍🟫🍄‍🟫🍄‍🟫🍄‍🟫🍄‍🟫.Spokojnego reszty dzionka .
11 października 2024 07:06 / 1 osobie podoba się ten post
Dzień dobry w piątek weekendu początek
 😁 Tydzień za mną . Jeszcze kilka przede mną. 😜🫢
Dziś wyjazd z seniorka do chirurga. Od kilku tygodni nosi gips na lewym przedramieniu a że względu na chorobę kości nie można tego zespolic operacyjnie więc nie wiadomo ile to potrwa jeszcze. Senior z dobrze ustawionym lekowo Parkinsonem. Oboje spokojni i nie zawracajacy głowy bez potrzeby. Oby tak dalej. 
Spokojnego dnia opiekunowo a dla Luke szerokiej drogi. 
11 października 2024 07:43 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w deszczowy piątek 🌧️. Jestem w samochodzie bo jedziemy na grzyby 🍄‍🟫🍄‍🟫🍄‍🟫.Brzydka pogoda ale może coś nazbieramy? Spokojnej pracy wszystkim pracującym i spokojnego dnia tym w domach 
11 października 2024 07:49 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry opiekunkowo  spokojnego dnia życzę i pozdrawiam ciepło 
11 października 2024 08:02 / 2 osobom podoba się ten post
Piątek, piąteczek piątunio  ale mi ten tydzień zleciał... udanego dnia wszystkim pomimo tego deszczu który szarżuje po polsce i niemczech :)
11 października 2024 08:44 / 1 osobie podoba się ten post
bozena1234

Piątek, piąteczek piątunio :figiel: ale mi ten tydzień zleciał... udanego dnia wszystkim pomimo tego deszczu który szarżuje po polsce i niemczech :)

No pogoda już bardzo jesienna. Lubię jesień bo to mój czas na czytanie wieczorami kryminałów. W lecie to nie ta sama przyjmność ;) Kto też lubi takie książki? 
11 października 2024 08:53
stanislawn

No pogoda już bardzo jesienna. Lubię jesień bo to mój czas na czytanie wieczorami kryminałów. W lecie to nie ta sama przyjmność ;) Kto też lubi takie książki? 

Stieg Larson,Harlan Coben,Camilla Läcberg,Jo Nesbø,Charlotte Link,Paris autorzy których chętnie czytam. Właśnie jesienią i zimą . Jakoś nie przekonałam się ani do Mroza,ani do Bondy 
11 października 2024 09:44 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w słoneczny,piątkowy poranek☀️
Dzisiaj miałam wczesną pobudkę,już przed piątą. Pdp upadła wracając z toalety. Dobrze że blisko łóżka ,na wykładzinę a nie na zimne marmury w łazience . Nawet nie próbowałam Jej podnosić . Ciało ,które nie współpracuje,wydaje się dwa razy cięższe . Już to przerabiałyśmy kiedyś,wiem,że to nie na moje siły . Zadzwoniłyśmy not dzwonkiem,po ok 20 min przyjechała dziewczyna słusznej postawy,rach-ciach i zapakowała seniorkę do łóżka . Ona zmęczona zasnęła i dalej pochrapuje,ja nie mogłam długo zasnąć a później godzinkę się jeszcze zdrzemnęłam. Ale to takie spanie na włączonym czuwaniu ,cały czas wydawało mi się ,że znów mnie woła . I tak jest dobrze,zdarzyło się to pierwszy raz na tym turnusie. W czasie poprzednich moich tutaj pobytów ,upadki zdarzały się nawet 2-3 razy w tygodniu.
Zapowiada się ładna pogoda,słońce ,temperatura ma wzrastać z każdą godziną i ma tak zostać przez cały weekend. Do córki pdp jedziemy dopiero w niedzielę rano i zostaniemy do wtorku. Dzisiaj i jutro mam zamiar wyprowadzać siebie i pdp na dluuugieee spacery. A poza tym to normalnie,codzienne obowiązki ,nic nowego.
Przyjemnego dnia życzę