Ratujmy się same - domowe sposoby na zdrowie

24 października 2014 09:13
kasiachodziez

Znowu od jakiegoś czasu drga mi powieka,kurcze jest to strasznie denerwujące,nawet osoby z którymi rozmawiam patrzą na mnie jakoś dziwnie....magnezu mam pod dostatkiem więc już sama nie wiem co zrobić.

Estrogeny nie na tym poziomie co trzeba ha ha
24 października 2014 13:30 / 2 osobom podoba się ten post
Wczoraj tradyzyjnie z koleżankami poszłam na szybki spacer polami. Tak mnie wywiało po szyi,że już jak wróciłam czułam sztywność na karku i ból z tyłu głowy. W nocy tak mnie rozbolała głowa ,ze spałam na brzuchu między dwiema poduszkami a trzecią miałam po czołem. Wzięłam ibuprom ,a kark natarłam sokiem z imbiru ( tylko się nie śmiejscie) ,rano wstałam jak nowa,zero bólu.
11 listopada 2014 07:18 / 3 osobom podoba się ten post
Do leczenia oczu    -     Napar ze SWIETLIKA
 
 1/2 łyżeczki ziela zaparzyć w 1/3 szklani wrzącej wody(około 5 min) tak jak parzy się herbatę i stosować do okładów na noc na oczy.
 
 
 
                                             Dziala skutecznie na schorzenia siatkowki oka,zapalenie spojowek,tęczówki i łzawienie oraz reguluje ciśnienie w gałce ocznej.
                                             Leczy zapalenie spojowek,uporczywe stany zapalne powiek i skory powiek.Stosuje się tez na opuchnięte powieki.
 
 
Niemiecka nazwa : AUGENTROST
 
11 listopada 2014 07:27 / 10 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Wczoraj tradyzyjnie z koleżankami poszłam na szybki spacer polami. Tak mnie wywiało po szyi,że już jak wróciłam czułam sztywność na karku i ból z tyłu głowy. W nocy tak mnie rozbolała głowa ,ze spałam na brzuchu między dwiema poduszkami a trzecią miałam po czołem. Wzięłam ibuprom ,a kark natarłam sokiem z imbiru ( tylko się nie śmiejscie) ,rano wstałam jak nowa,zero bólu.

Ty już się przestań szlajać z tymi koleżankami ! Jakie to koleżanki co Cię po polach prowadzają i w choróbska wpędzają ! a nie wspomnę , że do złego kuszą ....tutaj jabluszko , przedtem winogronka , cholerka , bo Ty mi w końcu rozgrzeszenia u księdza przez te koleżanki nie dostaniesz !.....a tak porządna dziewczynka byłaś -:))))))))))))))))))))))))))))))))))
11 listopada 2014 10:26 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Ty już się przestań szlajać z tymi koleżankami ! Jakie to koleżanki co Cię po polach prowadzają i w choróbska wpędzają ! a nie wspomnę , że do złego kuszą ....tutaj jabluszko , przedtem winogronka , cholerka , bo Ty mi w końcu rozgrzeszenia u księdza przez te koleżanki nie dostaniesz !.....a tak porządna dziewczynka byłaś -:))))))))))))))))))))))))))))))))))

Basieńko,Ty to weż mnie przestań rozśmieszać bo ja w robocie jestem,siedze na telefonie ,babcia na przeciwko a ja rechocze  jak głupia,pewnie już się cieszy,że demencja mnie przed nią dopadła hahahahaha
11 listopada 2014 13:05 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Wczoraj tradyzyjnie z koleżankami poszłam na szybki spacer polami. Tak mnie wywiało po szyi,że już jak wróciłam czułam sztywność na karku i ból z tyłu głowy. W nocy tak mnie rozbolała głowa ,ze spałam na brzuchu między dwiema poduszkami a trzecią miałam po czołem. Wzięłam ibuprom ,a kark natarłam sokiem z imbiru ( tylko się nie śmiejscie) ,rano wstałam jak nowa,zero bólu.

To ten imbir coś na podobieństwo AMOLU .Na wszelkie bóle i złośći,a nawet na kruchość kości-))))
11 listopada 2014 13:17 / 3 osobom podoba się ten post
kotka

Do leczenia oczu    -     Napar ze SWIETLIKA
 
 1/2 łyżeczki ziela zaparzyć w 1/3 szklani wrzącej wody(około 5 min) tak jak parzy się herbatę i stosować do okładów na noc na oczy.
 
 
 
                                             Dziala skutecznie na schorzenia siatkowki oka,zapalenie spojowek,tęczówki i łzawienie oraz reguluje ciśnienie w gałce ocznej.
                                             Leczy zapalenie spojowek,uporczywe stany zapalne powiek i skory powiek.Stosuje się tez na opuchnięte powieki.
 
 
Niemiecka nazwa : AUGENTROST
 

Dzięki Kotka. Byłam dziś w aptece i kupiłam herbatkę ze skrzypu polnego. Wczoraj cały dzień przykładałam okłady z czarnej heraty i pomogło.
 
Ja mam opuchliznę z przemęczenia. Opiekuję się demencyjnym małżeństwem i po przeszło 6 tygodniach mogę mieć wszystkiego dość. Wczoraj dziadek nie chciał iść spać. Do syna dzwoniłam i nic nie wskórał, kazał zadzwonić po diakonów, przyjechała babka, siedziała przeszło godzinę, tłumaczyła i też nie pomogła. Pojechała a ja w końcu po godzinie namówiłam dziadka na pójście spać. Była godzina 0.30.  Rano przyjechała babka dać leki i dziadek był w stosunku do niej agresywny (co też w papierach odnotowała).  W końcu przyjechała córka, załatwiła tabletki uspokajające. Niby dobrze, ale ja już się denerwuję, bo co mam zrobić jak dziadek nie wejdzie na schody (a ma z 20 do pokonania) żeby wejść do sypialni. 
 
Jeszcze tylko 18 dni...................
23 listopada 2014 11:44
Co mogę kupić w Niemczech bez recepty na ohydny ropny katar?
23 listopada 2014 11:52 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Co mogę kupić w Niemczech bez recepty na ohydny ropny katar?

Ja wyleczyłam sobie miodem manuka.Kupiłam w Reformhausie maleńki słoiczek miodu manuka zanurzam patyczki w tym miodzie 
i wkładam do nosa głęboko na kilka minut.Nawet można pociągnąć aż w gardle poczuje.Tak kilka razy dziennie.
Nie uzywam żadnych kropli bo zniszczyłam sobie śluzówkę.I na zatoki to jest tez rewelacja.Rok czasu mam spokój.Polecam
23 listopada 2014 12:26
teresadd

Ja wyleczyłam sobie miodem manuka.Kupiłam w Reformhausie maleńki słoiczek miodu manuka zanurzam patyczki w tym miodzie 
i wkładam do nosa głęboko na kilka minut.Nawet można pociągnąć aż w gardle poczuje.Tak kilka razy dziennie.
Nie uzywam żadnych kropli bo zniszczyłam sobie śluzówkę.I na zatoki to jest tez rewelacja.Rok czasu mam spokój.Polecam

Dziękuję, ale koło mnie nie ma tego sklepu.
Zobaczę w aptece,czy jest.
23 listopada 2014 14:42
teresadd

Ja wyleczyłam sobie miodem manuka.Kupiłam w Reformhausie maleńki słoiczek miodu manuka zanurzam patyczki w tym miodzie 
i wkładam do nosa głęboko na kilka minut.Nawet można pociągnąć aż w gardle poczuje.Tak kilka razy dziennie.
Nie uzywam żadnych kropli bo zniszczyłam sobie śluzówkę.I na zatoki to jest tez rewelacja.Rok czasu mam spokój.Polecam

A jak brzmi niemiecka nazwa ??? 
23 listopada 2014 14:59
Mycha

A jak brzmi niemiecka nazwa ??? 

Manuka Honig, jakże by inaczej ;)?
Tani, niestety, nie jest :(:
 
http://suche.guenstiger.de/manuka-honig-aktiv/zznextagdegzB1z0--suche-html
 
ale do nosa chyba dużo nie trzeba ;)..
23 listopada 2014 15:10
salazar

Manuka Honig, jakże by inaczej ;)?
Tani, niestety, nie jest :(:
 
http://suche.guenstiger.de/manuka-honig-aktiv/zznextagdegzB1z0--suche-html
 
ale do nosa chyba dużo nie trzeba ;)..

Myślałam, że Manuk po niemiecku sie inaczej nazywa. Bo oni często zmieniają nazwy.  Pytają się mnie np. jak brzmi nazwa miasta w którym mieszkam, po niemiecku ;-////  To Manuka też mogą przechrzcić. 
23 listopada 2014 15:31 / 2 osobom podoba się ten post
Wiem,znam ten ból :/. Ja specjalnie walę nazwy tylko po polsku, bo Krakau, Breslau czy Warschau mi jakoś przez usta nie chcą przejść ;).
23 listopada 2014 16:55
salazar

Wiem,znam ten ból :/. Ja specjalnie walę nazwy tylko po polsku, bo Krakau, Breslau czy Warschau mi jakoś przez usta nie chcą przejść ;).

To tak jak ja.
Ale często trafiam na ignorantow,którzy nie wiedzą co to Warszawa czy Kraków :/