Ratujmy się same - domowe sposoby na zdrowie

23 listopada 2014 17:08 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

A jak brzmi niemiecka nazwa ??? 

Manuka Honig .I jest w róznych słoikach zalężnie od gramatury.Albo w DM albo w innych sklepach bio.
23 listopada 2014 21:49
albo na allegro.. i rodzina wysle Ci do De.
01 grudnia 2014 16:29 / 1 osobie podoba się ten post
A na wzdęcia to najlepsze są różne zioła, kminek, melisa, majeranek i tak dalej. Tu można sobie więcej poczytać o tej dolegliwości: http://wzdecia.net/. Są one spowodowane zbyt dużą ilością gazów w jelitach, które powstają z fermentacji pokarmów, a takie ziółka pomagają w trawieniu. Oczywiście czasami dobrze jest wziąć tabletke, ale z tym jednak lepiej nie przesadzać. No bo kto lubi się truć?
14 grudnia 2014 14:23
Mam pytanie czy słyszałyście cos o roslinie pod nazwą - zyworódka*? ponoc jej własciwości są bardzo wykorzystywane leczniczo, roslina pomocna w wielu schorzeniach.
14 grudnia 2014 14:28 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Mam pytanie czy słyszałyście cos o roslinie pod nazwą - zyworódka*? ponoc jej własciwości są bardzo wykorzystywane leczniczo, roslina pomocna w wielu schorzeniach.

A proszę bardzo:   http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBywor%C3%B3dka_pierzasta
http://www.kuzdrowiu.pl/?pid=main_tresc.pl.76
14 grudnia 2014 14:32
MeryKy

A proszę bardzo:   http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBywor%C3%B3dka_pierzasta
http://www.kuzdrowiu.pl/?pid=main_tresc.pl.76

Czytałam,czytałam - myslałam,że może ktoraś z koleżanek korzystała np. przy trądziku czy łuszczycy?
14 grudnia 2014 14:35
mleczko47

Czytałam,czytałam - myslałam,że może ktoraś z koleżanek korzystała np. przy trądziku czy łuszczycy?

Ciekawe zastosowania, już się kiedyś przymierzałam do tej roślinki, ale nie wiem skąd ja zdobyć? Miałam takie coś wiele lat temu w domu, ale nie znałam własciwości tej rośliny?
14 grudnia 2014 14:44 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Ciekawe zastosowania, już się kiedyś przymierzałam do tej roślinki, ale nie wiem skąd ja zdobyć? Miałam takie coś wiele lat temu w domu, ale nie znałam własciwości tej rośliny?

Jestem zaskoczona jej właściwościami ale nie stosowałam.Dostałam malutka sadzoneczkę jak sie rozmnozy to sie podzielę.
22 grudnia 2014 18:42 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Przy biegunce - nalezy prowadzić dietę lekkostrawną - ryż,gotowana marchew,kurczak,banany,sucharki.
 
Przy zaparciach - zwięszyć ilość wypijanej wody i błonnika (jego żrodłem jest pełne ziarno i warzywa)

Przy zaparciach  jeść systematycznie po 4-5 śliwek suszonych. Najlepsze kalifornijskie, ktore sprowadza firma Taylor.Są mięsiste nie takie wysuszone i bardzo smaczne. .Albo nasiona "Babka Płesznik" Ja dodaje do wszystkich potraw ( jogurtu, serka , sałaty, sosu, zup,kotletów mielonych itd. i.Mozna też  3 łyzeczki zalać niewielką ilością wody lub mleka, soku lub innego płynu,poczekać aż lekko spęcznieje, następnie wypić zawartość.Pamietać należy o przyjmowaniu zwiększonej ilości płynów. 
 
Przy biegunce   daje do wypicia 1/2szklanki zrobionego w sezonie soku jagodowego.
22 grudnia 2014 19:03
kasia63

Ibuprofen to lek p/bólowy i p/zapalny-bardziej sprawdza sie przy bólach kości ,mięśni,brzucha.Na bóle głowy,zwłaszcza te związane ze zmianami pogody korzystniej zażyc zwykły paracetamol lub aspirynę/polopirynę/.Ale na każdego co innego działa.

U mnie jesli zaczyna się ból głowy ,zwykle jest to migrena to muszę natychmiast zażyć aspirynę popijając koniecznie mocną kawą.Jak nie zrobię tego zaraz jak pojawił się ból to 3-4 dni mam z głowy.
23 grudnia 2014 10:29
Hej kobietki w czsie lub po menopauzie!
Mam pytanie.Własnie wróciłam od ginekologa.Powodem były zaburzenia cyklu-np.dwa razy/m-c ,potem trzy m-ce nic:(
Zostałam gruntownie przebadana-wszystko OK.Ale.Mam zakładac globuki naprzemiennie z kremen z hormonami.Oczywiscie nie byłabym soba gdzybym nie poczytała co to za ''czort'':)I mi się nie podobają:( Chodzi o Cicatridina-globulki i krem Oekolp.Maja one wywołac miesiaczkę i być może zlikwidować uderzenia goraca,które sa dla mnie b.nieprzyjemne:(
Macie jakieś osobiste doswiadczenia?Warto to brac? Ulotka nia zacheca:(
23 grudnia 2014 10:54 / 6 osobom podoba się ten post
agama

Hej kobietki w czsie lub po menopauzie!
Mam pytanie.Własnie wróciłam od ginekologa.Powodem były zaburzenia cyklu-np.dwa razy/m-c ,potem trzy m-ce nic:(
Zostałam gruntownie przebadana-wszystko OK.Ale.Mam zakładac globuki naprzemiennie z kremen z hormonami.Oczywiscie nie byłabym soba gdzybym nie poczytała co to za ''czort'':)I mi się nie podobają:( Chodzi o Cicatridina-globulki i krem Oekolp.Maja one wywołac miesiaczkę i być może zlikwidować uderzenia goraca,które sa dla mnie b.nieprzyjemne:(
Macie jakieś osobiste doswiadczenia?Warto to brac? Ulotka nia zacheca:(

ja seksu zazywam na te dolegliwosci.pomaga a przy tm tanio i przyjemnie....ha ha
23 stycznia 2015 07:40 / 2 osobom podoba się ten post
"Magdzie" to dla Ciebie: Zagotuj wodę w garnuszku i szybciutko palec do wrzątku (tak cyk i już) kilkakrotnie.Efekt natychmiastowy.Chyba,że sobie przycisnełaś paluszek to nie polecam.Jeżeli to zaczerwnienienie w okolicy paznokcia to jest to co TINA pisze.Zrób tak - pomaga.
23 stycznia 2015 07:47
mleczko47

"Magdzie" to dla Ciebie: Zagotuj wodę w garnuszku i szybciutko palec do wrzątku (tak cyk i już) kilkakrotnie.Efekt natychmiastowy.Chyba,że sobie przycisnełaś paluszek to nie polecam.Jeżeli to zaczerwnienienie w okolicy paznokcia to jest to co TINA pisze.Zrób tak - pomaga.

Dziekuje juz chyba z ta goraca woda sprobuje .
23 stycznia 2015 08:20 / 1 osobie podoba się ten post
ania52

ja seksu zazywam na te dolegliwosci.pomaga a przy tm tanio i przyjemnie....ha ha

witam ja bralam tabletki przez 5 dni 2x dziennie orgametril...przedluzylam swoja kobiecosc o rok ...a teraz mam z powrotem to samo...wlasnie jestem na wyjezdzie ale zaraz po powrocie musze isc z powrotem do lekarza ...nie wiem czy jest sens tak nasile przedluzac okres plodnosci czy poprostu jakiejs innej metody uzyc,,,,zobaczymy co teraz mi zaproponuje