Co dzisiaj gotujesz na obiad? 20

21 maja 2024 09:18 / 1 osobie podoba się ten post
Tamara

Zle robisz, ja bym zamowila pizze I polozyla rachunek z zadaniem o zwrot.Kase na prowiant powinnas miec dla siebie ok 50 e tyg.

Przy tych cenach teraz 50 euro to jest nic. 
21 maja 2024 09:33 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Przy tych cenach teraz 50 euro to jest nic. 

No to prawda, starczy na dodatki do pieczywa..
21 maja 2024 11:26 / 2 osobom podoba się ten post
Dziewczyny,pewnie się niektórym narażę,ale ,wg mnie,50euro to nie jest "nic". Mam na myśli 1 osobę . Fakt,szału nie ma,ale biedy też nie. Robimy zakupy na 2 osoby,gotujemy dla dwóch osób ,czasami wydamy więcej,czasami mniej bo wystarczy jakieś podstawowe rzeczy dokupić. Jak czytam że 50 euro na osobę,na tydzień,wystarczy tylko na dodatki do chleba,to się zastanawiam,jak żyją niektórzy w Polsce. Wśród znajomych mam osoby o przeciętnych dochodach,ale też bardzo dobrze stojące finansowo. Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek z nich,przeznaczał ok 200zl na "coś do chleba", tylko dla siebie. Ceny mamy porównywalne ,no chleb jest tutaj dużo droższy,przeciętnie 4,5 euro za bochenek.
Tutaj mam dużo więcej pieniędzy,ale wychodzimy codziennie do kawiarni,raz w tygodniu do restauracji na obiad i każdy zamawia co chce. Ale jak zrobię raz w tygodniu duże zakupy,mam zapas przypraw,oleju,oliwy i innych produktów co to w szafce -spiżarce trzeba mieć,to nie wydaje mi się żebym więcej niż 100euro wydawała tylko na jedzenie,na nas dwie,w ciągu tygodnia. A jemy do syta i różnorodnie. Czasami jak słuchałam tego,jakie moje zmienniczki miały wymagania co do zakupów,to sobie myślałam,ja pierdziu,same "elyty" mnie zmieniają. Ja do oszczędnych nie należę,lubię sobie dogadzać,ale myślę też o tym,żeby nie przejeść całej emerytury ale też fajnie i ciekawie pożyć.
 
21 maja 2024 14:29
Mnie sie rowniez nie zdarzylo przejesc wyplaty
21 maja 2024 14:37 / 2 osobom podoba się ten post
My tu tez duzo gotujemy z zapasow(tylko od wielkiego dzw.wyjscie do restaur.).Sniadania Pdp.je b.skromne bulka, serek I marmolada, ja frisch kase, kromka.Kolacje tez nie wykwintne.Ona potem palaszuje swoje slodycze choc nie powinna bo ma cukrzyce (na razie nie insul.op). Ma 1objawy demencji(zapominanie, powtarzanie, niechec do brania prysznica), a za moment bedzie znow sama.Corka sie nie interesuje, tylko wysyla rachunki np.dzis otworzyla info ze za 3 dni swiat.maja doplacic 360 e. Nam firmy wmawiaja ze tylko dodatki za Wielkanoc I B.Narodz. Mysla, ze sie nie dowiemy..
21 maja 2024 14:56 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa z kalarepki z dużą ilością koperku 
21 maja 2024 16:05 / 3 osobom podoba się ten post
Jakoś dzisiaj zgłodniałam po południu . Miałam wziąć pdp na dietę ale chyba się nie da,bo sama podjadam często przed obiadokolacją,więc i seniorce podrzucić coś na talerzu wypada ,nie lubię jeść po kryjomu. Do kawki zrobiłam Kaisern-schmarrn,ten z torebki,z rodzynkami. I świeże truskawki . Wyjątkowo słodkie kupiłam w Aldi. O mamo,jakie to było pyszne 
A na wieczór będą ziemniaki,mielone własnej produkcji i buraczki. Sałaty chyba nie będzie ,raz się obejdzie. Tę zaplanowaną na dzisiaj zrobię jutro.
22 maja 2024 06:27 / 2 osobom podoba się ten post
Ryba, ziemniaki i czerwoną kapusta zasmażana. 
22 maja 2024 11:16 / 1 osobie podoba się ten post
Sałata,dzisiaj roszponka ze szparagami,truskawkami i sosem miodowo-imbirowym.
Jak jednego dnia mięso,to na drugi dzień bez mięsa u nas. Zrobię makaron z cukinią w sosie śmietanowo-serowym. Dużo czosnku i chilli musi być , bo babcia lubi i ja też 
22 maja 2024 14:57 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo 😊 
Powitajki zginęły a ja nie pamiętam czy się witałam?
Zupa z zielonej fasolki , bez mięsa 
23 maja 2024 10:17 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dzisiaj tygodniowy przegąd ladówki, wszystko trafia do gara i będzie z tego gulasz. Jest papryka, są pomidory, mam kilka mięs, jakieś pokrojone sery. Wiecie co jest najlepsze, że niegdy nie wiesz, co z tego wyjdzie. Zawsze znak jest inny. Do tego tylko ryż lub kasza. Po coś na salatkę może skoczę, zobaczymy. 
 
Bardzo nie lubię, gdy się marnuje żywność. 
 
Miłego dnia Kochani! 
24 maja 2024 13:16
Przyniosłam z Rewe tę gazetkę Deune Kuche,kupiłam też Gut kuchen &backen. Wcześniej przejrzałam gazetki,prawie wszystkie przepisy chętnie wykorzystam. Już mam menu do poniedziałku 
Dzisiaj będzie Pfannenlachs in Weißweinsoße . Jak czytamy z seniorką przepis,to już nam smakuje 
24 maja 2024 13:23 / 1 osobie podoba się ten post
U nas zdrowa klasyka , czarny halibut , ziemniaki z wody, groszek zielony , sałata 
A może ugotuje ziemniaki po żydowsku?
Gusiu z tej gazetki pieklama kiedyś przepyszna tartę. Jabłkami. 
Jabłka zrywaliśmy z koleżanką takie wolnorosnace. Też inny smak. Przepis potem zgubiłam . 
24 maja 2024 13:42
dorotee

U nas zdrowa klasyka , czarny halibut , ziemniaki z wody, groszek zielony , sałata :gotowanie:
A może ugotuje ziemniaki po żydowsku?
Gusiu z tej gazetki pieklama kiedyś przepyszna tartę. Jabłkami. 
Jabłka zrywaliśmy z koleżanką takie wolnorosnace. Też inny smak. Przepis potem zgubiłam . 

A jakie to po żydowsku.
24 maja 2024 13:46 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A jakie to po żydowsku.

Z mlekiem i kminkiem gotowane