Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

13 października 2023 15:11 / 3 osobom podoba się ten post
Pierogi z jagodami od Polaka   smaczne lenistwo. 
Ale tyle się nalatalam w ramach " Kijki na mieście" że nie miałabym sił gotować 
14 października 2023 04:27 / 2 osobom podoba się ten post
Ugotowałam gar flaków wołowych .Będzie pewnie na dwa dni . Pieczywko niech sobie kupią sami . Nie jem bułek , do flaków robię wyjątek . 
14 października 2023 10:00 / 3 osobom podoba się ten post
Zrobię sałatkę selerową. I ugotuję gar zupy z czerwonej soczewicy z mlekiem kokosowym. Co zostanie,będzie na poniedziałek. Kupię dynię,upiekę i chyba zrobię ciasto dyniowe. Znalazłam przepis i już czytając nabrałam na nie ochoty.
14 października 2023 19:05 / 2 osobom podoba się ten post
Jutro kluski śląskie i gulasz z wołowiny .Lubię taki ciemny i żeby w dziurce się utrzymał i oczywiście buraczki 
Po lampce winka domowej roboty z czeremchy amerykańskiej .
14 października 2023 20:29 / 3 osobom podoba się ten post
Zmarzłam dzisiaj to i ugotowałam porządnie 
Zupa z soczewicy czerwonej  i placki ziemniaczane z twarożkiem z e szczypiorkiem bądź kompot domowy jabłkowy 
14 października 2023 21:01 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Zmarzłam dzisiaj to i ugotowałam porządnie :gotowanie:
Zupa z soczewicy czerwonej :gotowanie: i placki ziemniaczane z twarożkiem z e szczypiorkiem bądź kompot domowy jabłkowy :gotowanie:

O,to miałyśmy podobną zupę . Moja bardzo smakowita wyszła,a szczodrze posypana świeżą kolendrą jeszcze więcej smaku nabrała. Podopieczna i jej syn nie mogli się namlaskać,pierwszy raz taką wersję zupy z soczewicy jedli 
15 października 2023 18:52 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie niedzielnie  Rosół z kury z marchewką i makaronem, chyba ze złota , drogi taki ale dobry . 
Udka po turecku  ziemniaki, marchewka ? kaelizowana . Sałata . 
Kompot z jabłek , domowy. 
Nikt nie gotuje , wszyscy głosują . 
W Duess sprawnie poszło . Potem byłam marzyłam na mieście. 
15 października 2023 19:23 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Jutro kluski śląskie i gulasz z wołowiny .Lubię taki ciemny i żeby w dziurce się utrzymał i oczywiście buraczki 
Po lampce winka domowej roboty z czeremchy amerykańskiej .

Źle się czuję  zjadłam odrobinę mięsa i mam niesmak . Qrde czy ja już nie będę jadła schabowego,, gulaszu, zrazów .Mielone zjem i nic . 
18 października 2023 12:32 / 4 osobom podoba się ten post
Pierogi z kapustą i grzybami ze skwarkami i barszcz czerwony 
18 października 2023 12:47 / 1 osobie podoba się ten post
mariakoc

Pierogi z kapustą i grzybami ze skwarkami i barszcz czerwony :gotowanie:

Brzmi jak próba generalna przed wigilią . Ale czyta się pysznie,smacznego 
18 października 2023 16:11 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa z dyni , z prażonymi pestkami. 
Jabłecznik z bitą śmietaną 
18 października 2023 16:11 / 3 osobom podoba się ten post
Ale najpierw  dokończyć i sezon uważam za zamknięty 
19 października 2023 07:03 / 3 osobom podoba się ten post
Kupiłam polskie ogórki kiszone będzie ogórkowa zupa dziś. 
19 października 2023 09:36 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Kupiłam polskie ogórki kiszone będzie ogórkowa zupa dziś. :gotuje:

Bardzo lubię ogórkową. Tutaj nie gotowałam. Nie trafiła w gusta żadnej z moich byłych podopiecznych . Zjadły raz i mówiły ok,aber muß nicht sein 
Jeśli będę dzisiaj gotowała,to będą to sznycle,ziemniaki i sałata . Po południu przyjeżdża córka seniorki,możliwe że pójdziemy gdzieś "na jedzenie", jak to oni mówią 
19 października 2023 11:08 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Bardzo lubię ogórkową. Tutaj nie gotowałam. Nie trafiła w gusta żadnej z moich byłych podopiecznych :-(. Zjadły raz i mówiły ok,aber muß nicht sein :-)
Jeśli będę dzisiaj gotowała,to będą to sznycle,ziemniaki i sałata . Po południu przyjeżdża córka seniorki,możliwe że pójdziemy gdzieś "na jedzenie", jak to oni mówią :oczko:

Zmiana planów bo dziś jednak przyszły z Caritasu do seniorki i do 13 mam pauzę. Kupiłam gotowy obiad ? takie małe szachrajstwo . Szybko do gara podgrzeje i będzie ok.  ogórkowa sprawie jutro i będzie i na sobotę.