Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

10 października 2023 17:10 / 2 osobom podoba się ten post
Warzywa z patelni, twarożek z szczypiorkiem, mango z czerwoną cebulą 
11 października 2023 16:49
dorotee

Warzywa z patelni, twarożek z szczypiorkiem, mango z czerwoną cebulą :gotowanie:

Mango z czerwoną cebulą jeszcze nie jadłam. Jak przyprawiasz. Czy to swego rodzaju sałatka?
U mnie wczoraj były kiełbaski,takie zwinięte jak ślimaki,na patyku,od rzeźnika. Nie ma na czym grilować,to smażone na patelni . Do tego ziemniaki i duszona spitzkohl. 
A dzisiaj idziemy jeść gdzieś 
11 października 2023 16:50 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Mango z czerwoną cebulą jeszcze nie jadłam. Jak przyprawiasz. Czy to swego rodzaju sałatka?
U mnie wczoraj były kiełbaski,takie zwinięte jak ślimaki,na patyku:-),od rzeźnika. Nie ma na czym grilować,to smażone na patelni . Do tego ziemniaki i duszona spitzkohl. 
A dzisiaj idziemy jeść gdzieś :-)

Sól i pieprz 
Też mam dzisiaj spitzkohl. Ziemniaki , małe klopsiki 
11 października 2023 16:58 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Sól i pieprz :gotowanie:
Też mam dzisiaj spitzkohl. Ziemniaki , małe klopsiki :gotowanie:

Mango musi być pewnie bardzo dojrzałe i soczyste? Nigdy w takiej postaci nie jadłam. Muszę spróbować,bo mango bardzo lubię.
12 października 2023 14:07 / 2 osobom podoba się ten post
Poprzeglądałam szuflady w zamrażarce. Córka podopiecznej,kiedy nie było jeszcze opiekunki,czyli do końca sierpnia,przyjeżdżała na 2-3 dni w tygodniu do matki,gotowała i zamrażała. Ale seniorka,jak nie było córki,to wychodziła do restauracji i zamrażarka pełna. Posiłkuję się zapasami od czasu do czasu. Dzisiaj padło na pizzasuppe. Nie mam pojęcia co to za jedna,nigdy nie jadłam. Po wyglądzie zamrożonej jeszcze,przypomina mi moją meksykańską. Na przystawkę zrobię sałatkę z tuńczyka,białej ,dużej fasoli i czerwonej cebuli. Nie nastoję się więc przy garach ?
12 października 2023 14:28 / 2 osobom podoba się ten post
Poszukałem w necie przepisu na tę pizzasuppe. To prawie dokładnie nasza meksykańska. Będzie mi smakowała. Posypię posiekaną kolendrą i świeżo startym parmezanem 
12 października 2023 15:53 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa krem z pieczonych buraków i kotlety mielone z kiszonym ogórkiem i kaszą gryczaną
12 października 2023 17:09
mariakoc

Zupa krem z pieczonych buraków i kotlety mielone z kiszonym ogórkiem i kaszą gryczaną

Mniam,mój ulubiony zestaw 
12 października 2023 17:40 / 3 osobom podoba się ten post
Pieczarki duszone z pietruszką, ziemniaki , pieczarki w panierce . 
Kompot z jabłek 
12 października 2023 17:54 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś żurek z biała kiełbasą i jajkiem, mniam ? za 9 dni moje menu dla Helmuta ? tradycyjnie. 
12 października 2023 18:31 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś żurek z biała kiełbasą i jajkiem, mniam ? za 9 dni moje menu dla Helmuta ? tradycyjnie. 

Byś Koleżeństwo też zaprosił na żurek , a nie tylko Helmuta 
Bo przyjedziemy 
Deutschlandticket posiadam
12 października 2023 19:32 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Byś Koleżeństwo też zaprosił na żurek , a nie tylko Helmuta :-)
Bo przyjedziemy :ferrari:
Deutschlandticket posiadam:ksiaze na rumaku:

Zapraszam 
12 października 2023 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
Zjadłam carpaccio z buraczków .Objadlam się jak mops  Dostałam fajny sosik tylko muszę się dowiedzieć jak go się robi albo gdzie kupiony . Dostalam w słoiczku po przeciętne pomidorowym , więc bez nazwy .
12 października 2023 21:15 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zjadłam carpaccio z buraczków .Objadlam się jak mops :-) Dostałam fajny sosik tylko muszę się dowiedzieć jak go się robi albo gdzie kupiony . Dostalam w słoiczku po przeciętne pomidorowym , więc bez nazwy .

U W I E L B I A M 
13 października 2023 14:37 / 1 osobie podoba się ten post
Sałata mieszana.Ziemniaki tłuczone,smażone polędwiczki z dorsza,surówka-sauerkrautsalat,kupiona u rzeżnika. Mamy jeszcze mus czekoladowy na deser,ale nie wiem czy damy radę zjeść