Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

26 września 2023 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
Potrawka z ryżem . 
Coś ostatnio nie mam apetytu .Jem, bo jem ,ale sie nie delektuje.
Mój jeden z podopiecznych jadł tak, że nabierałam chęci  do jedzenia .Tak się przy obiedzie rozsmakował ,że mruczał jak mały kiciuś .
Lubiłam dla niego gotować .Wiadomo ...
28 września 2023 11:58 / 1 osobie podoba się ten post
Sałata,ziemniaki i sznycle wieprzowe. Ale to dopiero na 19-tą 
28 września 2023 12:00 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Potrawka z ryżem . 
Coś ostatnio nie mam apetytu .Jem, bo jem ,ale sie nie delektuje.
Mój jeden z podopiecznych jadł tak, że nabierałam chęci  do jedzenia .Tak się przy obiedzie rozsmakował ,że mruczał jak mały kiciuś .
Lubiłam dla niego gotować .Wiadomo ...:mniam:

Przyjemnie i chętnie się gotuje dla kogoś,kto je z apetytem. Tutaj też tak mam i sama przy okazji mam ochotę na dokładkę 
28 września 2023 14:00 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety mielone , tłuczone ziemniaki i buraczki 
Na deser poleżę sobie na lezaczku .
29 września 2023 08:39 / 2 osobom podoba się ten post
Żeberka w sosie na bazie keczupu, ziemniaki tłuczone i surówką z czerwonej kapusty.  
Obiad lepszy musi dziś być w końcu moje kochanie ❤️ przyjeżdża. 
29 września 2023 08:57 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Żeberka w sosie na bazie keczupu, ziemniaki tłuczone i surówką z czerwonej kapusty. :mniam: 
Obiad lepszy musi dziś być w końcu moje kochanie ❤️ przyjeżdża. 

A żeberka to ja może i zjadłabym ale w sosie takim " po zeberkowym " . Lubię taki sosik pachnący i smakujący żeberkami .
29 września 2023 09:04 / 2 osobom podoba się ten post
U nas dzisiaj pieczarki faszerowane mięsem takim jak na kotlety mielone .
 
Wczoraj kupiłam 10  kapeluszy są dość duże i o dziwo białe jak śnieg . Frytki będą do tego i sałata masłowa z mandarynka .
Kto blisko może wpaść , wystarczy dla niespodziewanych gości 
29 września 2023 09:06 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

A żeberka to ja może i zjadłabym ale w sosie takim " po zeberkowym " . Lubię taki sosik pachnący i smakujący żeberkami .

Robię w różnych wersjach. Teraz miałam ochotę z keczupem i zrobiłam z keczupem. 
Moje kochanie ❤️ lubi i też chętnie zje. Smacznego ???
30 września 2023 19:49 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zjadłam grochówkę  Taka prawdziwa z całego grochu .Pachniała wędzonka i czosnkiem .Pychots 
 
30 września 2023 19:52 / 2 osobom podoba się ten post
Jutro niedziela więc menu bedzie niedzielne  .
30 września 2023 23:01 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Stała sobie duża puszka w komórce... A co tam, pomyślałem, trzeba ją wykorzystać :smiech3:
Linsensuppe z mięskiem, nawet smaczna, Helmut dobierał sobie wazówką z wazy.Super. Akurat dziś nie miałem zbytnio czasu, więc jak znalazł.
Jutro Kabeljau w panierce, środa to kawałek wołowiny. Niby na grilla, ale pisze, że i do smażenia może być. To obsmażę i uduszę. W czwartek jemu albo jajecznica, albo sadzone. Sobie lasagne, bo niedawno kupiłem. W piątek wyjątkowo pdp nie chce obiadu od Metzgera, tylko mojej zupy zmiksowanej.Oczywiście jarzynowej. To kupię dwa udka, warzywa i ok. Zmiennik też sobie zje. 

No to ja dobrze  że nie jestem tym zmiennikiem ? bym głodna wstała od stołu....nie cierpię zup typu creme....nie i już...??
01 października 2023 08:57 / 3 osobom podoba się ten post
melania

No to ja dobrze  że nie jestem tym zmiennikiem ? bym głodna wstała od stołu....nie cierpię zup typu creme....nie i już...??

Nie, nie chwalę się, ale smaczne. Zawsze z dodatkiem wędliny lub mięska. No i dobór odpowiednich przypraw robi swoje. Ponadto mam tu możliwość zrobienia czegoś innego  sobie, gdy pdp je zupę. Ale i ja jem  zupki, bo... je lubię 
01 października 2023 14:01 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Nie, nie chwalę się, ale smaczne. Zawsze z dodatkiem wędliny lub mięska. No i dobór odpowiednich przypraw robi swoje. Ponadto mam tu możliwość zrobienia czegoś innego  sobie, gdy pdp je zupę. Ale i ja jem  zupki, bo... je lubię :-)

Ja bardzo lubię zupy kremy. Robię je "tematyczne"-pomidory,kalafior,brokuł,marchewka,dynia,ale też takie bez nazwy,z tego,co akurat mam. I tu zgadzam się z Tobą,o smaku decydują przyprawy i dodatki.
A u mnie dzisiaj ziemniaki,pierś z kurczaka w sosie bez nazwy,z papryką zieloną(bo taką mam),szalotką,czosnkiem,trochę marchewki ,śmietana,dużo curry i chilli. No i sałata jeszcze przed daniem głównym ,tutejszym zwyczajem. Mnie bardziej ryż lub makaron by odpowiadały do tej piersi z kurczaka,ale seniorka woli ziemniaki, a dwóch garnków brudzić mi się nie chce,to też z ziemniakami zjem
02 października 2023 16:14 / 3 osobom podoba się ten post
Pieczone skrzydełka, kopytka i surówka z 3 kolorowej papryki, kiszonego ogórka i oleju
03 października 2023 16:37 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Nie, nie chwalę się, ale smaczne. Zawsze z dodatkiem wędliny lub mięska. No i dobór odpowiednich przypraw robi swoje. Ponadto mam tu możliwość zrobienia czegoś innego  sobie, gdy pdp je zupę. Ale i ja jem  zupki, bo... je lubię :-)

Ja też lubię  .