Jak minął dzień 14

30 maja 2023 09:29 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Już wiem co będę robiła na pauzie, jadę na Bahnhof kupić sobie bilet,ten za 49euro. To inny niż ten za 9 w ubiegłym roku. To jest 49 euro aboticket. Kasę pobiorą mi z konta i za kilka dni będę musiała kundigować,bo tylko na miesiąc potrzebuję. Trochę zachodu jest ale warto. Umówiłyśmy się z Giselą że będę dostawała w wolnym dniu takie samo kieszonkowe jak do tej pory,to jeszcze trochę zarobię :-)

Masz konto w niemieckim banku?
ja też chciałam sobie kupić ten bilet,i faktycznie trochę skomplikowane.
Pani w kasie powiedziała mi, że musi być podany numer konta banku w Niemczech, i jeśli nie potrzebuje na następne miesiące, to muszę co miesiąc anulować, inaczej będą pobierać pieniądze z konta .
Napisz, proszę, jak udało Ci się to załatwić, może ja nie wszystko dobrze zrozumiałam 
30 maja 2023 13:54 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

Masz konto w niemieckim banku?
ja też chciałam sobie kupić ten bilet,i faktycznie trochę skomplikowane.
Pani w kasie powiedziała mi, że musi być podany numer konta banku w Niemczech, i jeśli nie potrzebuje na następne miesiące, to muszę co miesiąc anulować, inaczej będą pobierać pieniądze z konta .
Napisz, proszę, jak udało Ci się to załatwić, może ja nie wszystko dobrze zrozumiałam :-)

O,a to mnie zaskoczyłaś 
Nie mam konta w Niemczech. Mam w PL , oprócz "normalnego", jeszcze jedno,z kartą Voyager,wielowalutową. Tyle powiedziałam w sobotę panu w okienku na Hbf. Powiedział ok,ale nie wiem czy to ok będzie dzisiaj przy zakupie. Jadę na pobliski dworzec, mniejszy, może spokojniej i ciszej będzie. W sobotę pan był trochę nerwowy,nie cieszył się specjalnie ciągle spoglądając na kolejkę,w której "kundów"przybywało . Napiszę później czy udało mi się ten bilet kupić. Przy obiedzie powiedziałam Giseli o tym co napisałaś i jakby co,to pojedzie jutro ze mną i poda dane do swojego banku.
30 maja 2023 14:06 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

O,a to mnie zaskoczyłaś :zaskoczenie1:
Nie mam konta w Niemczech. Mam w PL , oprócz "normalnego", jeszcze jedno,z kartą Voyager,wielowalutową. Tyle powiedziałam w sobotę panu w okienku na Hbf. Powiedział ok,ale nie wiem czy to ok będzie dzisiaj przy zakupie. Jadę na pobliski dworzec, mniejszy, może spokojniej i ciszej będzie. W sobotę pan był trochę nerwowy,nie cieszył się specjalnie ciągle spoglądając na kolejkę,w której "kundów"przybywało :lol1:. Napiszę później czy udało mi się ten bilet kupić. Przy obiedzie powiedziałam Giseli o tym co napisałaś i jakby co,to pojedzie jutro ze mną i poda dane do swojego banku.

Jestem ciekawa, być może konto z kartą wielowalutowa wystarczy tak, napisz proszę czy jesteś już szczęśliwa posiadaczką 49 Ticket 
Trzymam kciuki za pomyślny zakup 
30 maja 2023 15:31 / 4 osobom podoba się ten post
Trzymajta kciuki  kładę się na matę . W dotyku to bardzo ostre , położę się i wyobrażę, że jestem w pasxczy krokodyla Gusiu długo przyzwyczajałas. się do tych tortur .
30 maja 2023 16:31 / 6 osobom podoba się ten post
Wytropiłam na osiedlu piekny ,bezpłatny basenPoleżałam  na trawie...
30 maja 2023 17:43 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Wytropiłam na osiedlu piekny ,bezpłatny basen:super:Poleżałam  na trawie...:-)

A u mnie chłodno,dzisiaj bluza,cienka co prawda,ale z długim rękawem. 
30 maja 2023 17:57 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Trzymajta kciuki :-) kładę się na matę . W dotyku to bardzo ostre , położę się i wyobrażę, że jestem w pasxczy krokodyla Gusiu długo przyzwyczajałas. się do tych tortur .:placze1:

Trochę trwało. Pierwsze dni kładłam cienkie prześcieradło albo cienką koszulkę nocną zakładałam. Teraz w majtkach (Ile tam tych majtek, małe i cienkie ?) i przykrywam się kocykiem. Trzeba trochę poćwiczyć i wypracować sobie sposób,który najmniej boli, kiedy się kładziesz Niestety,"odklejanie" się boli,na początku nawet bardzo. Ale ja mam bardzo niski próg bólu, moją siostrę nie boli a codziennie sobie poleguje 
30 maja 2023 18:14 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

Jestem ciekawa, być może konto z kartą wielowalutowa wystarczy :super:tak, napisz proszę czy jesteś już szczęśliwa posiadaczką 49 Ticket :smiech3:
Trzymam kciuki za pomyślny zakup 

Już zaspokajam Twoją ciekawość 
Niestety,biletu nie mam. Tak jak mówiłaś,tylko konto w niemieckim banku wymagane. Koniec miesiąca,kolejka długa,ale na szczęście pracownica chodziła między klientami i udzielała informacji, jeśli ktoś miał pytania. Miałam i to nie jedno ?. Jutro najlepiej późnym popołudniem,kiedy się zrobi luźniej, mogę przyjść z kimś,kto zgodzi się na obciążenie swojego konta. Gisela, przyjaciółka pdp, już się zgodziła. Trochę z tym zachodu,te wypowiedzenia i fatygowanie kogoś osobiście. Można by było on-line,ale wiesz jak to jest że starszymi ludźmi, często nawet słyszeć nie chcą o internetowych płatnościach. Choć mam trochę poczucie że nadużywam czyjejś uprzejmości,to kusi mnie ten bilet, chętnie nawet zwrócę pieniądze bo na pewno wyjeżdżę więcej niż 50 euro . Marzy mi się wypad do Travemünde,to tylko 85 km
30 maja 2023 18:20 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Już zaspokajam Twoją ciekawość :-)
Niestety,biletu nie mam. Tak jak mówiłaś,tylko konto w niemieckim banku wymagane. Koniec miesiąca,kolejka długa,ale na szczęście pracownica chodziła między klientami i udzielała informacji, jeśli ktoś miał pytania. Miałam i to nie jedno ?. Jutro najlepiej późnym popołudniem,kiedy się zrobi luźniej, mogę przyjść z kimś,kto zgodzi się na obciążenie swojego konta. Gisela, przyjaciółka pdp, już się zgodziła. Trochę z tym zachodu,te wypowiedzenia i fatygowanie kogoś osobiście. Można by było on-line,ale wiesz jak to jest że starszymi ludźmi, często nawet słyszeć nie chcą o internetowych płatnościach. Choć mam trochę poczucie że nadużywam czyjejś uprzejmości,to kusi mnie ten bilet, chętnie nawet zwrócę pieniądze bo na pewno wyjeżdżę więcej niż 50 euro :lol1:. Marzy mi się wypad do Travemünde,to tylko 85 km

Och! Travemunde..moje kochane Dwa  szczęśliwe  lata.Tam również  doszło  do spotkania  z naszym  LukeOdwiedz wystawe figur z piasku/ ogromna hala/
30 maja 2023 18:25 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Och! Travemunde..moje kochane :serce:Dwa  szczęśliwe  lata.Tam również  doszło  do spotkania  z naszym  Luke:przyjaciele:Odwiedz wystawe figur z piasku/ ogromna hala/:super:

Szkoda że Ciebie tam już nie ma. To tylko 1godz 13 min DB regionalnym . Aż zazdroszczę Luke 'owi,że w takim fajnym miejscu się spotkaliście. Najpierw jednak bilet muszę nabyć,bo jeszcze nie mam a już podróże planuję 
30 maja 2023 18:34 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Szkoda że Ciebie tam już nie ma:-(. To tylko 1godz 13 min DB regionalnym . Aż zazdroszczę Luke 'owi,że w takim fajnym miejscu się spotkaliście. Najpierw jednak bilet muszę nabyć,bo jeszcze nie mam a już podróże planuję :-)

30 maja 2023 18:34 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Szkoda że Ciebie tam już nie ma:-(. To tylko 1godz 13 min DB regionalnym . Aż zazdroszczę Luke 'owi,że w takim fajnym miejscu się spotkaliście. Najpierw jednak bilet muszę nabyć,bo jeszcze nie mam a już podróże planuję :-)

30 maja 2023 18:35 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Znowu 2x...
30 maja 2023 19:06 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Znowu 2x...:-)

A nawet 3x 
30 maja 2023 19:15 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Już zaspokajam Twoją ciekawość :-)
Niestety,biletu nie mam. Tak jak mówiłaś,tylko konto w niemieckim banku wymagane. Koniec miesiąca,kolejka długa,ale na szczęście pracownica chodziła między klientami i udzielała informacji, jeśli ktoś miał pytania. Miałam i to nie jedno ?. Jutro najlepiej późnym popołudniem,kiedy się zrobi luźniej, mogę przyjść z kimś,kto zgodzi się na obciążenie swojego konta. Gisela, przyjaciółka pdp, już się zgodziła. Trochę z tym zachodu,te wypowiedzenia i fatygowanie kogoś osobiście. Można by było on-line,ale wiesz jak to jest że starszymi ludźmi, często nawet słyszeć nie chcą o internetowych płatnościach. Choć mam trochę poczucie że nadużywam czyjejś uprzejmości,to kusi mnie ten bilet, chętnie nawet zwrócę pieniądze bo na pewno wyjeżdżę więcej niż 50 euro :lol1:. Marzy mi się wypad do Travemünde,to tylko 85 km

Jednak trochę to skomplikowane.
Mnie też kusi, rok temu czerwiec, lipiec i sierpień, było bez problemu,ja kupowałam w autobusie u kierowcy 
Cena mnie nie odstrasza, myślę że można wyjeździć dużo więcej, pozwiedzać,ale forma abonamentu już tak.
Dziękuję za info