Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

14 listopada 2017 21:19 / 4 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Jak robisz racuchy z jablkami?

Jak zwykle na oko , czyli wsypuję mąkę , pół łyżeczki proszku do pieczenia,do tego wlewam ok.szkl kefiru lub zsiadłego mleka i dwa żółtka ,miksuję. Dodaję pokrojone jabłka i mieszam ,na końcu ubitą piana z białek. Ma być nie za rzadkie i nie za gęste i smażę.Osączam na papierowym ręczniku i posypuję cukrem pudrem.
14 listopada 2017 21:23 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Jak zwykle na oko , czyli wsypuję mąkę , pół łyżeczki proszku do pieczenia,do tego wlewam ok.szkl kefiru lub zsiadłego mleka i dwa żółtka ,miksuję. Dodaję pokrojone jabłka i mieszam ,na końcu ubitą piana z białek. Ma być nie za rzadkie i nie za gęste i smażę.Osączam na papierowym ręczniku i posypuję cukrem pudrem.

No ja tak samo. Pech niestety bo ani maslanki ani kefiru nie mam. Ani mleka. Tylko kwasna smietane. A mam szalona ochote na racucha. Zawsze cos zgrzyta pod obcasem,tfu!
14 listopada 2017 21:51 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Jak robisz racuchy z jablkami?

Wczoraj na kolację sobie usmażyłam. Placuszki z jabłkami. Chodziły za mną dłuuugo...
14 listopada 2017 22:25 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj był barszcz czerwony, jutro będzie biały. A i szare kluski vel Kruszynka zrobiłam na próbę. Smaczne
15 listopada 2017 08:34 / 1 osobie podoba się ten post
Marta2

Dzisiaj był barszcz czerwony, jutro będzie biały. A i szare kluski vel Kruszynka zrobiłam na próbę. Smaczne

Jutro (tzn dzisiaj) to będzie żurek po darkowemu a nie barszcz :)
15 listopada 2017 12:45 / 4 osobom podoba się ten post
Do tego była mizeria ....Usiedlim ,pożarlim , gębę otarlim.
15 listopada 2017 13:25 / 3 osobom podoba się ten post
Grochowke ja , PDP czeka na catering, jedzenie utknęło w Jorku, w poniedziałek całkiem o PDP zapomnieli, mi przerwa mija
16 listopada 2017 16:29 / 1 osobie podoba się ten post
Leczo z bułką .
17 listopada 2017 09:15 / 2 osobom podoba się ten post
Wczoraj jadłyśmy pyszny gulasz wieprzowy że świeżymi podgrzybkami ( tak, Gabryśka była w lesie w sprawie drewna na opał i znalazła trochę i podzieliła się ze mną ) .
Dzisiaj będzie dziki łosoś, surówka z bialej kapusty i innych warzyw oraz kartofelki.
17 listopada 2017 09:34 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa burakowa oraz naleśniki ze szpinakiem zapiekane z serem całkiem żółtym.
17 listopada 2017 09:35 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Do tego była mizeria ....Usiedlim ,pożarlim , gębę otarlim.

Talerzy nie wyliżem? 
17 listopada 2017 10:03 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Talerzy nie wyliżem? 

A wiesz,że tu nie , powiem więcej ,o zgrozo ,nawet cóś zostawią i nie szkrobią po porcelanie do bólu zębów.
17 listopada 2017 10:24 / 1 osobie podoba się ten post
Knedle serowe polane masłem z bułką tartą i do tego wiśnie z kompotu.
17 listopada 2017 10:30 / 5 osobom podoba się ten post
Ziemniaki,marchewka z wody i jajecznica na chudym mleku.Bez soli wsio.Zjadliwe powinno byc ,ale:( Kotlecik schabowy chyba mi się po nocach zacznie niedługo śnić,buuuuu
17 listopada 2017 10:31 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie ryba,ziemniaczki sałata lodowa z pomidorkiem