Ratujmy się same - domowe sposoby na zdrowie

05 października 2014 20:38
andrea, Stevia jest cacy
05 października 2014 20:44
tina 100%

Ale masz taki silny przykurcz mięśnia,czy w ogóle od jakiegoś czasu zaburzenia czucia?
Oprócz ortopedy odwiedziłabym neurologa.

mam zaburzenia czucia od prawie miesiąca, wcześniej też to mialam, ale jakoś zniknęło . We wcześniejszym poście napisałam ortopeda, a mialo być neurolog
 
05 października 2014 21:00
bieta

mam zaburzenia czucia od prawie miesiąca, wcześniej też to mialam, ale jakoś zniknęło . We wcześniejszym poście napisałam ortopeda, a mialo być neurolog
 

To dobrze byłoby zasięgnąć opinii innego lekarza.Takie zaburzenia czucia w dłoni mogą m.in. oznaczać problemy z kręgosłupem szyjnym.
Może znasz w twojej okolicy jakiegoś dobrego internistę,który by po badaniu zasugerował do jakiego specjalisty w pierwszej kolejności się udać.
Sama się swego czasu po neurologach nabiegałam,bo mi kręgosłup szyjny szwankował,no i zaburzenia czucia w dłoni też u mnie występowały.Nie twierdzę,że u Ciebie jest to samo,może i ten łokieć tenisisty,no ale jak dokucza,to dobrze byłoby się pozbyć problemu.
Wiem,co to znaczy na urlopie zdążyć z wędrówką po lekarzach,dlatego sugeruję dobrego internistę,który zacznie "podejrzewać" we właściwym kierunku,zebyś niepotrzebnie czasu nie traciła.
05 października 2014 21:08
tina 100%

Nie znam tego leku,ale krem do twarzy z Vichy o tej samej nazwie znam:)Może składniki tego leku napisz jak chcesz.Może masz w domu jakąś herbatkę na uspokojenie,melisę,walerianę,albo gotową ziołową mieszankę.Może pomóc,taki skok cisnienia może być rownież spowodowany stresem.Dzisiaj spróbuj się wyciszyć,poleż sobie wygodnie,też powinno pomóc.
 

Sory Tina... lek nazywa się Nebivolol... wezmę teraz czosnek i poleżę. 
05 października 2014 21:20
Bożenka

Sory Tina... lek nazywa się Nebivolol... wezmę teraz czosnek i poleżę. 

To betabloker,tego bez zalecenia lekarza łykać nie wolno.Nie bierz drugiej tabletki dzisiaj,bo sobie kłopotów jeszcze narobisz.
Jeżeli te skoki cisnienia będa się powtarzać,to odwiedź lekarza.Dobierze właściwe lekarstwa na podstawie badań.
05 października 2014 21:31
tina 100%

To betabloker,tego bez zalecenia lekarza łykać nie wolno.Nie bierz drugiej tabletki dzisiaj,bo sobie kłopotów jeszcze narobisz.
Jeżeli te skoki cisnienia będa się powtarzać,to odwiedź lekarza.Dobierze właściwe lekarstwa na podstawie badań.

I tak zrobię.. dzięki kochane.. przyznam że ta sytuacja mnie zaskoczyła.
05 października 2014 21:32
tina 100%

To dobrze byłoby zasięgnąć opinii innego lekarza.Takie zaburzenia czucia w dłoni mogą m.in. oznaczać problemy z kręgosłupem szyjnym.
Może znasz w twojej okolicy jakiegoś dobrego internistę,który by po badaniu zasugerował do jakiego specjalisty w pierwszej kolejności się udać.
Sama się swego czasu po neurologach nabiegałam,bo mi kręgosłup szyjny szwankował,no i zaburzenia czucia w dłoni też u mnie występowały.Nie twierdzę,że u Ciebie jest to samo,może i ten łokieć tenisisty,no ale jak dokucza,to dobrze byłoby się pozbyć problemu.
Wiem,co to znaczy na urlopie zdążyć z wędrówką po lekarzach,dlatego sugeruję dobrego internistę,który zacznie "podejrzewać" we właściwym kierunku,zebyś niepotrzebnie czasu nie traciła.

mam, znam dobrego internistę....kolega, troszeczkę starszy......kurcze , ja mam zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego i ...
Zaraz po powrocie do domu idę do kolegi internisty, ja naprawde nie mogę nawet pisać lewą ręką
05 października 2014 21:38
bieta

mam, znam dobrego internistę....kolega, troszeczkę starszy......kurcze , ja mam zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego i ...
Zaraz po powrocie do domu idę do kolegi internisty, ja naprawde nie mogę nawet pisać lewą ręką

Ja mam brak czucia w prawej dloni, obieram ziemniaki czy piele po okolo 15 minutach zaczyna sie takie mrowienie i koniec, nie ma mozliwosci nic zrobic
05 października 2014 21:56
margolcia

Ja mam brak czucia w prawej dloni, obieram ziemniaki czy piele po okolo 15 minutach zaczyna sie takie mrowienie i koniec, nie ma mozliwosci nic zrobic

u mnie nie ma mrowienia po jakimś czasie, u mnie jest non-stop !   
Lewa ręka
05 października 2014 22:06 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

u mnie nie ma mrowienia po jakimś czasie, u mnie jest non-stop !   
Lewa ręka

To nie ma co zwlekac, trzeba temu zapobiec, jasny gwint zdrowie sie sypie.
05 października 2014 22:15 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

To nie ma co zwlekac, trzeba temu zapobiec, jasny gwint zdrowie sie sypie.

To się zaczęło jak pracowałam za granicą (nie jako opiekunka), w zimnie, chlodzie i o wodzie 
Jak sobie przypominam ten czas, to jużjest mi zimno, brrr
05 października 2014 23:31 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

To się zaczęło jak pracowałam za granicą (nie jako opiekunka), w zimnie, chlodzie i o wodzie 
Jak sobie przypominam ten czas, to jużjest mi zimno, brrr

Ja mam chyba klopoty z kregosłupem szyjnym od czasów pracy w Berlinie, co tydzien z torbami po okolo 30-50 kg taszczylam swoim małpiątkom Przesiadki z pociagu do pociagu, w biegu, ja prawka nie mialam , chlopa tez(zbiegł z autem)
06 października 2014 17:14
stewia - to roślinny słodzik naturalny , kupisz w każdej Edece , Penny , Aldi chyba też . !00 razy lepsza od aspartamu / czyli tego słodzika sztucznego / bo w przeciwieństwie do niego , nie rujnuje watroby i jest o wiele lepiej przyswajalna .
07 października 2014 09:48
margolcia

Ja mam chyba klopoty z kregosłupem szyjnym od czasów pracy w Berlinie, co tydzien z torbami po okolo 30-50 kg taszczylam swoim małpiątkom Przesiadki z pociagu do pociagu, w biegu, ja prawka nie mialam , chlopa tez(zbiegł z autem)

A czym się Twoje kłopoty z kręgosłupem szyjnym objawiają?
07 października 2014 09:50
bieta

Od tygodnia mam silny skurcz w lewej dłoni (biorę magnez + potas w tab.)
Kiedyś miałam podobny problem, ale ortopeda powiedzial, że to nic takiego, to jest znany problem tenisisty (zalecił magnez+potas)
Q..przecież biorę to qrestwo i nic mi nie pomaga, jest gorzej (połowy dłoni prawie nie czuję). dobrze , że wracam dp Pl za kilka dni, ale nie wiem gdzie, co i jak i do kogo prywatnie iść ???

Napisz w którym miejscu dłoni masz skurcz. Od wewnąrz/zewnątrz? Czy w przedramieniu też masz skurcze?