Ratujmy się same - domowe sposoby na zdrowie

26 sierpnia 2014 08:59 / 1 osobie podoba się ten post
kasiachodziez

To jest szantaż biednego ogórka:D
tego jeszcze tu nie było:)

To nie jest szantaż... To jest ultimatum  ! hihihi )))))
26 sierpnia 2014 09:01 / 1 osobie podoba się ten post
może masz alergię na gluten,on jest prawie wszędzie,moja córka walczy od 2 mcy ,jest ciężko ale powoli poznaje temat,może zainteresujesz się tym tematem,gluten jest ponoć odpowiedzialny za większość chorób alergicznych i innych z nimi powiązanych
o znalazłam ciekawy artykuł,poszukaj na dole
 
http://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-worki-pod-oczami
31 sierpnia 2014 21:18
Lubczyk ogrodowy - roslina rosnąca w ogrodach a więc dostępna dla wszystkich.
 
Napar z korzenia lubczyku uwazany jest za bardzo skuteczny srodek moczopedny i dlatego stosuje sie go czesto w zapaleniach pęcherza.Jedną do dwoch łyżeczek drobno pokrojonego korzenia lubczyku zalej 1/4  litra zimnej wody,zagotuj i natychmiast odcedź na sitku.Pić należy niesłodzoną,dwa razy dziennie po jednej filiżance.
 
02 października 2014 08:49
Nie znalazłam bardziej zbliżonego tematycznie topiku,za co z góry przepraszam.
O siebie pytam,dla jasności to wyjaśniam.
Tutejszy fizjoterapeuta poradził mi noszenie kolanówki uciskowej-co tez od wczoraj robie.Efekt jest taki,że noga mi nie puchnie,natomiast po zdjęciu mam na niej w okolicy stawu skokowego i powyżej-przeróżne wgłębienia i wybrzuszenia.
Niestety,terapeuta ma urlop i pojawi się w przyszłym tygodniu,ale wśród nas sa pielęgniarki-dlatego pytam-czy ja mogę sobie zaszkodzić tą kolanówką?
Wydaje mi się,ze ubieram prawidłowo-najpierw trzymam nogę w górze-dla odpływu "złej" krwi,potem w poziomie naciągam skarpetę,i wtedy opuszczam nogę.
Czy te nierówności sa oznaką,że kolanówka jest zbyt wąska?Dodam,że bolaków nie odczuwam,wszystko w normie jest.
Może ktoś coś wię?
02 października 2014 09:09
Impala ,nie mam wielu doświadczeń w tej materii,ale na logikę wydaje mi się ,ze jeśli te wgłębienia i wybrzuszenia jakie masz po zdjęciu "kolanówki" szybko znikają to jest ok.Ale jeśli np.zdejmujesz na noc i ślady "bolaków" widać jeszcze rano tzn.ze jest za ciasna.
02 października 2014 10:13
Dzięki kasiu,na ciebie liczyłam.Ja to jestem na nie do tych kolanówek,ale noga jest rzeczywiście mniej spuchnieta wieczorem,a nierówności się wyrównują bez śladu.Ponoszę to jeszcze kilka dni i zobaczę.Dzieki.
02 października 2014 10:17 / 1 osobie podoba się ten post
Impala

Dzięki kasiu,na ciebie liczyłam.Ja to jestem na nie do tych kolanówek,ale noga jest rzeczywiście mniej spuchnieta wieczorem,a nierówności się wyrównują bez śladu.Ponoszę to jeszcze kilka dni i zobaczę.Dzieki.

Szkoda ,że nie ma naszego Janusza-on w temacie profesjonalista:)Ale jeszcze tak pomyślałąm ,żeyś zwróciła uwage czy jak je masz na nogach to Ci nie drętwieja palce -bo jak dretwieja to ja chybabym nie nosiła.Ale jak mówię -nie mam wiele z tymi sprawami wspólnego.Tak na "chłopski" rozum rozmyślam sobie. 
02 października 2014 10:38
Impala

Nie znalazłam bardziej zbliżonego tematycznie topiku,za co z góry przepraszam.
O siebie pytam,dla jasności to wyjaśniam.
Tutejszy fizjoterapeuta poradził mi noszenie kolanówki uciskowej-co tez od wczoraj robie.Efekt jest taki,że noga mi nie puchnie,natomiast po zdjęciu mam na niej w okolicy stawu skokowego i powyżej-przeróżne wgłębienia i wybrzuszenia.
Niestety,terapeuta ma urlop i pojawi się w przyszłym tygodniu,ale wśród nas sa pielęgniarki-dlatego pytam-czy ja mogę sobie zaszkodzić tą kolanówką?
Wydaje mi się,ze ubieram prawidłowo-najpierw trzymam nogę w górze-dla odpływu "złej" krwi,potem w poziomie naciągam skarpetę,i wtedy opuszczam nogę.
Czy te nierówności sa oznaką,że kolanówka jest zbyt wąska?Dodam,że bolaków nie odczuwam,wszystko w normie jest.
Może ktoś coś wię?

po pierwsze primo :)))))) jak masz tylko mozliwość , to np wieczorkiem zdejmij te uciskowe kolanówki , kompa w rece i cały czas nogi trzymaj na ławie , podstawionym stołu , cokolwiek aby nogi były w górze - tak min pół godziny przed spaniem . Po drugie primo - zapytam : kiedy to koleżanka była ostatni raz na badaniach i nie chodzi tutaj o badania ogólne ale u kardiologa ??? często puchnięcie nóg wskazuje na zaburzenia pracy układu krwionośnego , serca. Proponuję sie wybrać jak sie nie było . po trzecie primo :))))) jak koleżanka ma przerwę w ciagu dnia to zalecam zdjac kolanówki , umieścić je w woreczku foliowym do którego włozysz jakiś mocno schłodony wkład , owinąc wszytko w recznik ,  a sama : j  wersja 1: w lóżeczko i poleżąc godzinke lub wersja druga : pisałam wyżej . Po takim odpoczynku nóg - wyjąc schłodzone kolanówki i załozyć oczywiście zakladanie w pozycji leżacej .
03 października 2014 09:42
Dziewczyny mam takie skórcze w szyi że już nie daje rady z bólu,wystarczy że głowę przekręce i już łapie,pije magnez,jem codziennie trochę czekolady i nic nie pomaga,ciepłe okłady też na nic,już nie wiem czym mam sobie pomóc może wy macie jakiś pomysł proszę pomóżcie.......
03 października 2014 09:53
kasiachodziez

Dziewczyny mam takie skórcze w szyi że już nie daje rady z bólu,wystarczy że głowę przekręce i już łapie,pije magnez,jem codziennie trochę czekolady i nic nie pomaga,ciepłe okłady też na nic,już nie wiem czym mam sobie pomóc może wy macie jakiś pomysł proszę pomóżcie.......

Kasia-czy boli Cie jak przekrecasz w obie strony czy tylko jak w jedną?-jak to drugie to może to być nabyty kręcz szyi.W obie to z duzym prawdopodobieństwem naciagnelaś mięśnie.Może przy dźwiganiu lub innych czynnościach wymagajacych wysiłku.Spróbuj spac jak najbardziej płasko.Nie zaprzestawaj ciepłych okładów i jak masz coś p/zapalnego lub rozkurczowego/Ibuprom,No-spa/, to bierz.Mnie się to zdarza też- musze się wtedy cała obrac ,żeby nie bolało,ale przechodzi po kilku dniach-może Cię zawiało?
03 października 2014 09:58
kasia63

Kasia-czy boli Cie jak przekrecasz w obie strony czy tylko jak w jedną?-jak to drugie to może to być nabyty kręcz szyi.W obie to z duzym prawdopodobieństwem naciagnelaś mięśnie.Może przy dźwiganiu lub innych czynnościach wymagajacych wysiłku.Spróbuj spac jak najbardziej płasko.Nie zaprzestawaj ciepłych okładów i jak masz coś p/zapalnego lub rozkurczowego/Ibuprom,No-spa/, to bierz.Mnie się to zdarza też- musze się wtedy cała obrac ,żeby nie bolało,ale przechodzi po kilku dniach-może Cię zawiało?

Boli mnie z obu stron,śpie płasko zawsze bo inaczej nie potrafie,chyba mięśnie nacięgnęłam bo boli mnie aż do łopatki,kurcze nawet głowy nie mogę przechylić na bok:((((
03 października 2014 10:20
albo maść Lioton 1000..pomaga
03 października 2014 10:51
kasiachodziez

Dziewczyny mam takie skórcze w szyi że już nie daje rady z bólu,wystarczy że głowę przekręce i już łapie,pije magnez,jem codziennie trochę czekolady i nic nie pomaga,ciepłe okłady też na nic,już nie wiem czym mam sobie pomóc może wy macie jakiś pomysł proszę pomóżcie.......

A nie zawiało Cię? Wygląda to bardziej jak stan zapalny mieśni szyi.
03 października 2014 10:53
Impala

Nie znalazłam bardziej zbliżonego tematycznie topiku,za co z góry przepraszam.
O siebie pytam,dla jasności to wyjaśniam.
Tutejszy fizjoterapeuta poradził mi noszenie kolanówki uciskowej-co tez od wczoraj robie.Efekt jest taki,że noga mi nie puchnie,natomiast po zdjęciu mam na niej w okolicy stawu skokowego i powyżej-przeróżne wgłębienia i wybrzuszenia.
Niestety,terapeuta ma urlop i pojawi się w przyszłym tygodniu,ale wśród nas sa pielęgniarki-dlatego pytam-czy ja mogę sobie zaszkodzić tą kolanówką?
Wydaje mi się,ze ubieram prawidłowo-najpierw trzymam nogę w górze-dla odpływu "złej" krwi,potem w poziomie naciągam skarpetę,i wtedy opuszczam nogę.
Czy te nierówności sa oznaką,że kolanówka jest zbyt wąska?Dodam,że bolaków nie odczuwam,wszystko w normie jest.
Może ktoś coś wię?

Na pewno chodzi Ci o staw skokowy?
Zwróć uwage jakie obuwie nosisz - to po pierwsze. Po drugie - dlaczego fizjoterapeuta zalecił Ci noszenie kolanówki uciskowej? Leczysz się na coś/z czegoś?
03 października 2014 10:57
Mialam teraz przykrą dolegliwosc - w nocy skórcz w łydce i to taki,że musiałam natychmiast wstawać.Zasiegałam jezyka,piłam magnez,kładłam sie z nogami uniesionymi i nic nie pomagało.Wreszcie doszłam do wniosku,że chyba za mało pije płynow.Podwoiłam sobie ilość i po dwoch dniach po skorczach ani sladu.Może cos innego wpłynęło na to, a może faktycznie woda w wiekszej ilosci.A juz mysłałam,że mnie cos dopada:(