Ratujmy się same - domowe sposoby na zdrowie

07 października 2014 10:44
opiekun_Janusz

Napisz w którym miejscu dłoni masz skurcz. Od wewnąrz/zewnątrz? Czy w przedramieniu też masz skurcze? 

Od wewnątrz, najbardziej brak czucia odczuwam w małym palcu i częściowo w serdecznym. 
Na załączonym zdjęciu linią czerw. zakreśliłam te miejsca
07 października 2014 11:21
bieta

Od wewnątrz, najbardziej brak czucia odczuwam w małym palcu i częściowo w serdecznym. 
Na załączonym zdjęciu linią czerw. zakreśliłam te miejsca

A miałaś jakieś urazy dłoni? Złamania, stłuczenia itp.? 
07 października 2014 12:56
opiekun_Janusz

A miałaś jakieś urazy dłoni? Złamania, stłuczenia itp.? 

Nic z tych rzeczy.
Kiedyś przez kilka lat pracowałamw Belgii w "mokrym", zimą  (ręce praktycznie cały czas w wodzie)., 
może tu doszukiwałabym sie przyczyny, sama już nie wiem.
07 października 2014 13:28 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

Nic z tych rzeczy.
Kiedyś przez kilka lat pracowałamw Belgii w "mokrym", zimą  (ręce praktycznie cały czas w wodzie)., 
może tu doszukiwałabym sie przyczyny, sama już nie wiem.

Mialam podobne objawy do Twoich sprawdz w Googlach "Karpalttunnelsyndrom"!
07 października 2014 14:06
A czy któraś z Was ma mrowienia i cierpnięcia dłoni tylko w nocy? Ja przez to budzę się po kilka razy...Zrobiłam sobie już TK kręgosłupa szyjnego i wyszły typowe zwyrodnienia + zwężenie kanału do 0,8mm. Byłam u rehabilitanta, ponaciągał mnie... Było lepiej ale niedługo...Teraz sama doszłam do wniosku, że mogę spać tylko na wznak, broń Boże na brzuchu czy w pozycji embrionalnej. Mam poduszkę ortopedyczną ale własciwie najwygodniej jest mi jak śpię prawie na płasko...Nienawidzę spać na plecach! Mam wrażenie, że leżę w trumnie...Jak dam ręce (dłonie) do góry to tez od razu mi cierpną...Chyba będzie trzeba z tym żyć juz do śmierci...A wcale mi się to nie podoba!
07 października 2014 14:10
Ola55

A czy któraś z Was ma mrowienia i cierpnięcia dłoni tylko w nocy? Ja przez to budzę się po kilka razy...Zrobiłam sobie już TK kręgosłupa szyjnego i wyszły typowe zwyrodnienia + zwężenie kanału do 0,8mm. Byłam u rehabilitanta, ponaciągał mnie... Było lepiej ale niedługo...Teraz sama doszłam do wniosku, że mogę spać tylko na wznak, broń Boże na brzuchu czy w pozycji embrionalnej. Mam poduszkę ortopedyczną ale własciwie najwygodniej jest mi jak śpię prawie na płasko...Nienawidzę spać na plecach! Mam wrażenie, że leżę w trumnie...Jak dam ręce (dłonie) do góry to tez od razu mi cierpną...Chyba będzie trzeba z tym żyć juz do śmierci...A wcale mi się to nie podoba!

Ja miałam takie cierpnięcia. Budziłam się w nocy kilka razy, a ręce miałam kompletnie drętwe i zimne. Pomagało zaciskanie i otwieranie dłoni przez dłuższą chwilę. Zrób badania w stronę zwyrodnienia cieśni nadgarstka. U mnie to "bonus" po przeciążeniu rąk w pracy. Ustąpiło mi po zmianie pracy. Tyle, że ja miałam początki. Ale wiem, że koleżanki przechodziły zabiegi na nadgarstkach. Zależy od stanu zaawansowania choroby.
07 października 2014 14:21
Wiem, mówisz o cieśni nadgastka...Czytałam na ten temat, zabieg pomaga ale nie na długo, niestety...Moj neurolog stwierdził, że to przez te zwężenie,że od 0,6mm już operują...dlatego badań w kierunki cieśni jeszcze nie robilam.
07 października 2014 14:48 / 1 osobie podoba się ten post
Ola55

Wiem, mówisz o cieśni nadgastka...Czytałam na ten temat, zabieg pomaga ale nie na długo, niestety...Moj neurolog stwierdził, że to przez te zwężenie,że od 0,6mm już operują...dlatego badań w kierunki cieśni jeszcze nie robilam.

To zrób. Nie wiem jak jest potem, bo na szczęście mnie ominęło, ale koleżanki nie miały wyjścia. Musialy zmienić pracę
08 października 2014 09:19 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

Nic z tych rzeczy.
Kiedyś przez kilka lat pracowałamw Belgii w "mokrym", zimą  (ręce praktycznie cały czas w wodzie)., 
może tu doszukiwałabym sie przyczyny, sama już nie wiem.

Powinnaś zacząć od reumatologa i ortopedy.
08 października 2014 11:04
opiekun_Janusz

Powinnaś zacząć od reumatologa i ortopedy.

Tak zrobię,  dzięki :)
08 października 2014 13:22
W piątek jedziemy szczepić PDP na grypę i w związku z tym mam pytanie: Ile tutaj kosztuje zaszczepienie opiekunki? Córka PDP chce mnie zaszczepić, ale ja mam już wyrzuty sumienia, że za wszystko płaci i wolałabym chociaż to sama zapłacić. Tyle, że nie wiem jaka to kwota. Oświećcie mnie, proszę.
08 października 2014 13:26 / 2 osobom podoba się ten post
WSTENGA

W piątek jedziemy szczepić PDP na grypę i w związku z tym mam pytanie: Ile tutaj kosztuje zaszczepienie opiekunki? Córka PDP chce mnie zaszczepić, ale ja mam już wyrzuty sumienia, że za wszystko płaci i wolałabym chociaż to sama zapłacić. Tyle, że nie wiem jaka to kwota. Oświećcie mnie, proszę.

Nie pytaj ile kosztuje szczepionka,tylko sie zaszczep a wyrzuty sumienie schowaj sobie za pazuche.Trafiłas do rodziny zyczliwej to masz szczęscie.Pracuj,pilnuj pdp żeby Ci nie uciekła.Powodzenia.
08 października 2014 13:28
bieta

Od wewnątrz, najbardziej brak czucia odczuwam w małym palcu i częściowo w serdecznym. 
Na załączonym zdjęciu linią czerw. zakreśliłam te miejsca

moja kolezanka pracowala przy rybach, duzo w zimnej wodzie po kilka godzin dziennie -  dorobila sie silnego reumatyzmu. Prpblemy w czuciu takie jak u Ciebie. Zaczalbym od wizyty u reumatologa...
08 października 2014 14:39
bieta

Tak zrobię,  dzięki :)

Jak będziesz mieć wyniki badań, to napisz na forum.
17 października 2014 15:33
Mam pytanie czy ma ktoś problem z podwyższonym ciśnieniem i bardzo szybkim tętnem.Gdy jestem w domu nie mam tego problemu,natomiast gdy jestem na wyjeździe,prawie codziennie mam wyższe niz norma ciśnienie i bardzo szybki puls,choć naprawde nie mam powodu aby się denerwować i jestem raczej spokojna dzisiaj miałam np RR 144/104 puls 105.