Ratujmy się same - domowe sposoby na zdrowie

03 października 2014 11:41
mleczko47

Mialam teraz przykrą dolegliwosc - w nocy skórcz w łydce i to taki,że musiałam natychmiast wstawać.Zasiegałam jezyka,piłam magnez,kładłam sie z nogami uniesionymi i nic nie pomagało.Wreszcie doszłam do wniosku,że chyba za mało pije płynow.Podwoiłam sobie ilość i po dwoch dniach po skorczach ani sladu.Może cos innego wpłynęło na to, a może faktycznie woda w wiekszej ilosci.A juz mysłałam,że mnie cos dopada:(

Z tego co wiem ,jesli sie bierze tabletki na cholesterol  to równiez ma sie takie przykurcze.
03 października 2014 11:44
didusia

Z tego co wiem ,jesli sie bierze tabletki na cholesterol  to równiez ma sie takie przykurcze.

Nie, nie biorę.Bore jedynie rutinocorbin juz od mca no i magnez.Ale ja naprawde mało pije płynow jest taki dzien,że tylko poranna kawa i koniec z napojami.
Teraz się przymuszam do picia wody w wiekszych ilosciach i spoko w nocy>
03 października 2014 12:03 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Nie, nie biorę.Bore jedynie rutinocorbin juz od mca no i magnez.Ale ja naprawde mało pije płynow jest taki dzien,że tylko poranna kawa i koniec z napojami.
Teraz się przymuszam do picia wody w wiekszych ilosciach i spoko w nocy>

Dobrze ,że zaczełaś pić ja pije bardzo dużo ale jak miałam przykurcze to tylko magnez działał tak jak u Ciebie .     Życzę spokojnego dnia i bez zadnych skurczy-proszę - no chyba ewentualnie te co endorfinę wyzwalqją./DDD
03 października 2014 15:59
opiekun_Janusz

Na pewno chodzi Ci o staw skokowy?
Zwróć uwage jakie obuwie nosisz - to po pierwsze. Po drugie - dlaczego fizjoterapeuta zalecił Ci noszenie kolanówki uciskowej? Leczysz się na coś/z czegoś?

W kraju nikt mi niczego nie zalecał.Miałam takie normalne zabiegi i ćwiczenia(po złamaniu kości).
Tu,gdzie pracuję niemiecki fizjoterapeuta patrząc na moja noge zasugerował,że powinnam takie coś nosić.Robie to od 3 dni.Bez przekonania.Nie wiem,czy sobie nie szkodzę.A efekt jest taki,ze noga jest taka sama od rana do wieczora(bez kolanówki wieczorem była bardziej spuchnieta).Jest trochę lepiej(wygląd zewnetrzny nogi),ale chodzi mi sie gorzej.
A noszę tylko i wyłącznie obuwie sportowe -płaskie,szerokie,wygodne.Żadnych obcasów,nawet najmniejszych.
I co mi radzisz?
03 października 2014 16:11
Napisz którą kość złamałaś i w jaki sposób się to stało.
05 października 2014 18:42
Dzisiaj walnęło mi ciśnienie...168/99. Wysokie jak nigdy. ...a jestem niskociśnieniowcem ... nie ukrywam że dopomogły mi ostatnie nerwy!!! leżę po tabletce od szefa. A w uszach aż gwiżdże!!!
05 października 2014 20:10
Poradźcie coś na zbicie ciśnienia.. po tabletce nie jest lepiej.. wzięłam jeszcze Ass.. i o 22.00 wezmę jeszcze jedna na zbicie ciśnienia.
05 października 2014 20:15
Bożenka

Poradźcie coś na zbicie ciśnienia.. po tabletce nie jest lepiej.. wzięłam jeszcze Ass.. i o 22.00 wezmę jeszcze jedna na zbicie ciśnienia.

Niekoniecznie ta tabletka musiała działać doraźnie.W ogóle odradzam łykanie tabletek przepisywanych na receptę,a przeznaczone dla kogoś innego,można sobie zaszkodzić.Napisz,co to za lek.
Ciśnienie dość ładnie zbija świeży czosnek,może masz też gdzieś pod ręką herbatkę moczopędną.
05 października 2014 20:21
Bożenka

Poradźcie coś na zbicie ciśnienia.. po tabletce nie jest lepiej.. wzięłam jeszcze Ass.. i o 22.00 wezmę jeszcze jedna na zbicie ciśnienia.

Na dłuższą mete - nie dość , że smaczne to jeszcze na 100 % przestaniesz mieć kłopoty z nadciśnieniem - lukrecja , kupuj te ichniejsze Lakriz / w rossmannie sa też tabletki lykrecjowe i tak z 3-4 dziennie . Cukier ci się tes obniży a ciśnienie na pewno spadnie i sięustabilizuje na normalnym poziomie . U mmnie było zwykle 190/120 - po trzech miesiacach używania lukrecji 120/80 . Lekarz powiedział odstawić tabletki a zostać przy lukrecji .
05 października 2014 20:22
Tinka... ta tabletka to Neovadiol herbatki moczopędnej nie mam... czosnek w kuchni zaraz sobie przyniosę. Kurczę ale mnie wzięło jak nigdy.
05 października 2014 20:26
Od tygodnia mam silny skurcz w lewej dłoni (biorę magnez + potas w tab.)
Kiedyś miałam podobny problem, ale ortopeda powiedzial, że to nic takiego, to jest znany problem tenisisty (zalecił magnez+potas)
Q..przecież biorę to qrestwo i nic mi nie pomaga, jest gorzej (połowy dłoni prawie nie czuję). dobrze , że wracam dp Pl za kilka dni, ale nie wiem gdzie, co i jak i do kogo prywatnie iść ???
05 października 2014 20:29
Bożenka

Tinka... ta tabletka to Neovadiol herbatki moczopędnej nie mam... czosnek w kuchni zaraz sobie przyniosę. Kurczę ale mnie wzięło jak nigdy.

Nie znam tego leku,ale krem do twarzy z Vichy o tej samej nazwie znam:)Może składniki tego leku napisz jak chcesz.Może masz w domu jakąś herbatkę na uspokojenie,melisę,walerianę,albo gotową ziołową mieszankę.Może pomóc,taki skok cisnienia może być rownież spowodowany stresem.Dzisiaj spróbuj się wyciszyć,poleż sobie wygodnie,też powinno pomóc.
 
05 października 2014 20:31
Aniak

Na dłuższą mete - nie dość , że smaczne to jeszcze na 100 % przestaniesz mieć kłopoty z nadciśnieniem - lukrecja , kupuj te ichniejsze Lakriz / w rossmannie sa też tabletki lykrecjowe i tak z 3-4 dziennie . Cukier ci się tes obniży a ciśnienie na pewno spadnie i sięustabilizuje na normalnym poziomie . U mmnie było zwykle 190/120 - po trzech miesiacach używania lukrecji 120/80 . Lekarz powiedział odstawić tabletki a zostać przy lukrecji .

Wiesz ja zawsze miałam cisnienie jak dziecko 110/80 max....a tu dzisiaj szok...przy Twoim 190/120 to podziwiam że funkcjonowałaś.. Jutro kupie lukrecję. Dzieki.
05 października 2014 20:33
bieta

Od tygodnia mam silny skurcz w lewej dłoni (biorę magnez + potas w tab.)
Kiedyś miałam podobny problem, ale ortopeda powiedzial, że to nic takiego, to jest znany problem tenisisty (zalecił magnez+potas)
Q..przecież biorę to qrestwo i nic mi nie pomaga, jest gorzej (połowy dłoni prawie nie czuję). dobrze , że wracam dp Pl za kilka dni, ale nie wiem gdzie, co i jak i do kogo prywatnie iść ???

Ale masz taki silny przykurcz mięśnia,czy w ogóle od jakiegoś czasu zaburzenia czucia?
Oprócz ortopedy odwiedziłabym neurologa.
05 października 2014 20:34
tina 100%

Nie znam tego leku,ale krem do twarzy z Vichy o tej samej nazwie znam:)Może składniki tego leku napisz jak chcesz.Może masz w domu jakąś herbatkę na uspokojenie,melisę,walerianę,albo gotową ziołową mieszankę.Może pomóc,taki skok cisnienia może być rownież spowodowany stresem.Dzisiaj spróbuj się wyciszyć,poleż sobie wygodnie,też powinno pomóc.
 

Wzięłam wcześniej krople na uspokojenie.. oczywiście przyczyną jest stres a jakże.