Wypieki

12 marca 2016 13:55 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

A ile michasia imbiru wypijasz ?

Imbir odstawiłam na jakiś czas, teraz piję wodę z octem jabłowym ale co 2 dzień / ocet 1 łyżka na 1 litr wody/
12 marca 2016 14:11 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Imbir odstawiłam na jakiś czas, teraz piję wodę z octem jabłowym ale co 2 dzień / ocet 1 łyżka na 1 litr wody/:dwa piwa:

i dwa piwa tez ? ale ja piwa nie lubię . he he he
12 marca 2016 19:18 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

i dwa piwa tez ? ale ja piwa nie lubię . he he he :-)

Jestem z tych niepijących, co nie znaczy,że nie toleruje alkoholowych biesiad - kulturalnych
12 marca 2016 19:25 / 1 osobie podoba się ten post
A ja ciasto mleczne upiekłam.

I nie jest to żadna aluzja
12 marca 2016 19:37
michasia

Jestem z tych niepijących, co nie znaczy,że nie toleruje alkoholowych biesiad - kulturalnych :przytul3:

Michasia to emotikonki Twoje
12 marca 2016 20:11 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

W ramach odchudzania szarlotka z kokosowa beza i kruszonka :)

Musisz tak denerwowac? Śliczne i smakowicie wygląda
13 marca 2016 15:05 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Ania o ta babke Ci chodzilo ?
Babka biszkoptowo -piaskowa 
1 niepelna szkl. cukru
1 kostka masla (200g)
1/3 szkl. mleka 
Wszystko razem zagotowac I odstawic do wystygniecia. 
2 szkl. maki 
2 lyzeczki proszku 
3 zoltka 
3 bialka ubite na piane. 
Do wystudzonego plynu dodac reszte skladnikow I wymieszac (piane na koncu )
Wlac 3/4 ciasta do keksowki a do reszty dodac 1 lyzeczke kakao I wylac na wierzch. 
Piec ok. 30 min w 180'C.
Smacznego

Basia, własnie piekę  babkę  Jak sie uda to fotke wstawie a jak sie nie uda tez wstawie. A co tam , napiszę że to pdp piekła.
13 marca 2016 16:13 / 2 osobom podoba się ten post
Babkę Basi spróbuję upiec na święta, a teraz u mnie w piecu dogorywa cytrynowa babeczka.
13 marca 2016 18:49
michasia

Imbir odstawiłam na jakiś czas, teraz piję wodę z octem jabłowym ale co 2 dzień / ocet 1 łyżka na 1 litr wody/:dwa piwa:

Michasiu, masz może jakiś sprawdzony przepis na krem z mascarpone? Będę dozgonnie wdzięczna :).
13 marca 2016 19:59 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Michasiu, masz może jakiś sprawdzony przepis na krem z mascarpone? Będę dozgonnie wdzięczna :).

Ja robiłam do tortu z białą czekoladą: białą czekoladę /170g/ łamię i rozpuszczamw rondelku, trochę musi przestygnąc, dodajeserek mascarpone/200g. / mieszam mikserem. Śmietanę kremówkę /250/ ja kupuję 32% ubijam na poczatku na wolnych obrotach z troszeczką soli,pózniek wolniej obroty aby jej nie przebić i doda łam do przestudzonej masy, Mnie smakował
     170gr czekolady białej/ najlepsza milka/
     250ml smietany 30% lub 32%
     200gr serla mascarpone
     Smaczenego:)
13 marca 2016 21:01
Dzięki Michasiu, zrobię następnym razem :). Nie mam czekolady, a krem muszę wyprodukować jutro przed południem. Znajdę coś w necie, może goście się nie strują ;)?
13 marca 2016 21:36 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Dzięki Michasiu, zrobię następnym razem :). Nie mam czekolady, a krem muszę wyprodukować jutro przed południem. Znajdę coś w necie, może goście się nie strują ;)?

Jak masz owoce to podaj z owocami. Do mascarpone dodaj wanilie, troszkę miodu albo cukru, jogurt naturalny lub nie i dodaj owoce. Jak nie maszto jakieś powidła.pokombinuj
13 marca 2016 21:38 / 4 osobom podoba się ten post
mleczko1

Basia, własnie piekę  babkę :-)  Jak sie uda to fotke wstawie a jak sie nie uda tez wstawie. A co tam , napiszę że to pdp piekła. :-)

albo babkę skopiujesz i też wstawisz. A co tam ))
13 marca 2016 22:12 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Jak masz owoce to podaj z owocami. Do mascarpone dodaj wanilie, troszkę miodu albo cukru, jogurt naturalny lub nie i dodaj owoce. Jak nie maszto jakieś powidła.pokombinuj:gotowanie::fastfood:

Będzie tort z truskawkami wykończony jak placek z truskawkami ;).
Mam mascarpone, śmietanę i żelatynę dla pewności. Już znalazłam przepis na krem, wygląda dobrze, a biszkopt "rzucany" udał mi się nadzwyczajnie :).
13 marca 2016 22:14 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

albo babkę skopiujesz i też wstawisz. A co tam :-)))

Osz Ty