Wypieki

10 marca 2016 23:07 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Dzisiaj z 1/2kg mąki 26 pączków i tylko jeden się został

Michasiu daj przepis, ją nigdy nie robilam.
11 marca 2016 07:51 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Michasiu daj przepis, ją nigdy nie robilam.

PĄCZKI ;
             1/2 kg mąki
              100g masła rozpuszczonego
              100gr cukru
               1/2 łyżeczki soli
              6 żółtek
              1 szkl mleka letniego
               4 dkg drożdzy

Mąkie przesiewam w miskę. drożdze rozkruszam z 1 łyżeczką cukru mąki i zalewam troszkę letnim mlekie, czekam z 10 min az urosną. Ubijam żółtka z cukrem.Do mąki dodaje drożdze, sól,ubite jaja i rozpuszczone mleko.Wyrabiam aż ciasto odejdzie od ręki /ok 10 min/. przykrywam ściereczką w ciepłym miejscu/ możesz nagrzac piekarnik na 30 st i wstawić. Ja postawiłam na parapecie pół godz. Wyjmuje ciasto na stolnice którą podsypuje mąką i formuje ręką w środek nakładam marmoladę,/ moze być czekolada/ Z tej porcji wyszło mi 26 chyba, czekam 20 min, tez musza urosnać. Rozgrzewam olej, pózniej temperaturę zmiejszam i wrzucam pączki, z każdej strony po 3 min./ sprawdzam patyczkiem. Wykładam na ręcznik papierowy,po ostygnięciu obsypuję pudrem lub lukruje. Temperature oleju musisz wyregulowac żeby sie nie spaliły.Składniki mają mieć tem. pokojową.  Możesz tez ciasto rozwałkowac i na 2cm i szklanką formować będą równe.Łatwe  czekam na fotkii smacznego. Czas ok 2 godz
11 marca 2016 08:09 / 5 osobom podoba się ten post
michasia

PĄCZKI ;
             1/2 kg mąki
              100g masła rozpuszczonego
              100gr cukru
               1/2 łyżeczki soli
              6 żółtek
              1 szkl mleka letniego
               4 dkg drożdzy

Mąkie przesiewam w miskę. drożdze rozkruszam z 1 łyżeczką cukru mąki i zalewam troszkę letnim mlekie, czekam z 10 min az urosną. Ubijam żółtka z cukrem.Do mąki dodaje drożdze, sól,ubite jaja i rozpuszczone mleko.Wyrabiam aż ciasto odejdzie od ręki /ok 10 min/. przykrywam ściereczką w ciepłym miejscu/ możesz nagrzac piekarnik na 30 st i wstawić. Ja postawiłam na parapecie pół godz. Wyjmuje ciasto na stolnice którą podsypuje mąką i formuje ręką w środek nakładam marmoladę,/ moze być czekolada/ Z tej porcji wyszło mi 26 chyba, czekam 20 min, tez musza urosnać. Rozgrzewam olej, pózniej temperaturę zmiejszam i wrzucam pączki, z każdej strony po 3 min./ sprawdzam patyczkiem. Wykładam na ręcznik papierowy,po ostygnięciu obsypuję pudrem lub lukruje. Temperature oleju musisz wyregulowac żeby sie nie spaliły.Składniki mają mieć tem. pokojową.  Możesz tez ciasto rozwałkowac i na 2cm i szklanką formować będą równe.Łatwe :yeah: czekam na fotkii smacznego. Czas ok 2 godz:gotowanie:

Już się zaczyna kuszenie. Byłaś michasia w domu to ubyło mi na wadze 5 kg ( pięć kiligramow) . A teraz sie zacznie znów tycie od samego czytania
A sukienkę sobie przywiozłam na Ostern - he , he . Nie wchodze juz na ten topik
11 marca 2016 08:25 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko1

Już się zaczyna :-) kuszenie. Byłaś michasia w domu to ubyło mi na wadze 5 kg ( pięć kiligramow) . A teraz sie zacznie znów tycie od samego czytania :-)
A sukienkę sobie przywiozłam na Ostern - he , he . Nie wchodze juz na ten topik :-)

Ja w domu 3kg do przodu, teraz zjem pączka popiję wodą z 1 łyzeczką octu jabłkowego , 1chrom łyknę i waga leci. Po 2.5 tyg, 1kg.Wchodz ,Wchodz inie czytaj tylko popatrz - nie przytyjesz
11 marca 2016 17:29 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Ja w domu 3kg do przodu, teraz zjem pączka popiję wodą z 1 łyzeczką octu jabłkowego , 1chrom łyknę i waga leci. Po 2.5 tyg, 1kg.Wchodz ,Wchodz inie czytaj tylko popatrz - nie przytyjesz:slodki krolik::slodki krolik:

A ile michasia imbiru wypijasz ?
12 marca 2016 10:19
Szukam Basi przepisu na babke z nudów może cos ukręcę. O takie coś
12 marca 2016 10:44 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dziś ciasto słonecznikowe tego przepisu tzn masa biszkopt jak zwykle z dodatkiem octu i oleju :)
12 marca 2016 11:38 / 3 osobom podoba się ten post
W ramach odchudzania szarlotka z kokosowa beza i kruszonka :)
12 marca 2016 12:26 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

W ramach odchudzania szarlotka z kokosowa beza i kruszonka :)

idealna Pani domu
12 marca 2016 12:59 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

W ramach odchudzania szarlotka z kokosowa beza i kruszonka :)

moje oszukane ciasto, zrób coś z niczego
12 marca 2016 13:02 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

W ramach odchudzania szarlotka z kokosowa beza i kruszonka :)

na pewno palce lizać
12 marca 2016 13:18
Czytam i czytam . Szukam jednego przepisu na babkę i nie wiem gdzie jest. Ale naszła mnie mysł ze pewnie mozna by było wydać ksiązkę a nawet i  dwie. Składające sie z naszych wpisów .           Jedna pt      " Ciasta opiekunek" a drugą " Gastronomiczny poradnik opiekunek "
                                                                                                                            -  przepisy na dania obiadowe dla pdp w DE .


nakład : po  200.000  i tak dla każdej nie wystarczy . Jest nas więcej w DE .
                                    
12 marca 2016 13:40 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Czytam i czytam . Szukam jednego przepisu na babkę i nie wiem gdzie jest. Ale naszła mnie mysł ze pewnie mozna by było wydać ksiązkę a nawet i  dwie. Składające sie z naszych wpisów .           Jedna pt      " Ciasta opiekunek" a drugą " Gastronomiczny poradnik opiekunek "
                                                                                                                            -  przepisy na dania obiadowe dla pdp w DE .


nakład : po  200.000  i tak dla każdej nie wystarczy . Jest nas więcej w DE .
                                    

Ania o ta babke Ci chodzilo ?
Babka biszkoptowo -piaskowa 
1 niepelna szkl. cukru
1 kostka masla (200g)
1/3 szkl. mleka 
Wszystko razem zagotowac I odstawic do wystygniecia. 
2 szkl. maki 
2 lyzeczki proszku 
3 zoltka 
3 bialka ubite na piane. 
Do wystudzonego plynu dodac reszte skladnikow I wymieszac (piane na koncu )
Wlac 3/4 ciasta do keksowki a do reszty dodac 1 lyzeczke kakao I wylac na wierzch. 
Piec ok. 30 min w 180'C.
Smacznego
12 marca 2016 13:43 / 1 osobie podoba się ten post
jolars

moje oszukane ciasto, zrób coś z niczego :-)

Ale to jest b.dobre i szybkie ciasto:)
12 marca 2016 13:54 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Ania o ta babke Ci chodzilo ?
Babka biszkoptowo -piaskowa 
1 niepelna szkl. cukru
1 kostka masla (200g)
1/3 szkl. mleka 
Wszystko razem zagotowac I odstawic do wystygniecia. 
2 szkl. maki 
2 lyzeczki proszku 
3 zoltka 
3 bialka ubite na piane. 
Do wystudzonego plynu dodac reszte skladnikow I wymieszac (piane na koncu )
Wlac 3/4 ciasta do keksowki a do reszty dodac 1 lyzeczke kakao I wylac na wierzch. 
Piec ok. 30 min w 180'C.
Smacznego

Basia wielkie dzieki