Wypieki

06 marca 2016 20:40 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Co to za ciasto leniwiec.Przepis poproszę:-)

Marta nie wiem czy chcesz wypróbować, nie polecam. Niby żyjesz a nic ci się nie chce. Czekam jak na zbawienie na ciepelko i słoneczko, wtedy dostane wigoru.
06 marca 2016 20:54
No nie,miałam nadzieje że to jakieś takie ciasto przy którym napracować za bardzo się nie trzeba,a smaczne...A ty mi tu Basiu ze słoneczkiem;-)
06 marca 2016 21:04 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Marta nie wiem czy chcesz wypróbować, nie polecam. Niby żyjesz a nic ci się nie chce. Czekam jak na zbawienie na ciepelko i słoneczko, wtedy dostane wigoru.

Marta rozbawiłas mnie,ja zrobiłam się leniwcem , stare ciacho ze mnie zakalcowate i bez masy.
06 marca 2016 21:07 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Co to za ciasto leniwiec.Przepis poproszę:-)

Ależ proszę   

http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/desery/leniwiec_z_jablkami

może być też ze slwkami, bananami, gruszkami itp. fajne jest: jabłka+porzeczki, jagody, wiśnie

06 marca 2016 21:17
Ha czyli jednak jest
06 marca 2016 21:20 / 3 osobom podoba się ten post
Marta

Ha czyli jednak jest:-)

Zerknęłam, faktycznie leniwiec
 
A to mój "murzynek"
 
Bez polewy, ale i tak smaczny
07 marca 2016 11:38 / 4 osobom podoba się ten post
Sernik gotowany na herbatnikach: 1 kg mielonego sera (może być z wiaderka*) 4 ekologiczne jajka 200 g masła (1 kostka) 1 opakowanie cukru wanilinowego 1 szklanka cukru 2 budynie waniliowe lub śmietankowe (bez cukru) 3/4 szklanki mleka (200 ml) ok. 450 g herbatników polewa czekoladowa wiórki kokosowe (lub płatki migdałowe)  Do garnka o nieprzywierającym dnie dodajemy masło pokrojone w kostkę, ser, cukier, cukier wanilinowy oraz wbijamy jajka. Mieszamy i podgrzewamy, ciągle mieszając. Gdy masa się zagotuje rozpuszczamy budynie w mleku i dodajemy do masy. Gotujemy na małym ogniu przez 2-3 minuty, nie przestając mieszać od dna. Całość powinna zgęstnieć. Gdyby pojawiły się grudki można krótko zblendować masę ręcznym blenderem lub krótko zmiksować. Blachę o wymiarach ok. 36 cm x 24 cm (lub ciut mniejszą) wykładamy papierem lub folią. Układamy warstwę herbatników. Wylewamy połowę masy (gorącej) i rozsmarowujemy. Przykrywamy drugą warstwą herbatników i wylewamy pozostałą masę. Po wyrównaniu układamy ostatnią warstwę herbatników. Polewamy ciasto polewą czekoladową i posypujemy wiórkami. Wstawiamy do lodówki na co najmniej kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Przykładowa polewa czekoladowa I: 3 czubate łyżki masła, 3-4 łyżki cukru, 2-3 łyżki kakao, 2 łyżki kwaśnej śmietany, 1 łyżka wody – podgrzewamy do rozpuszczenia składników, często mieszając. Przykładowa polewa czekoladowa II: 100 g gorzkiej czekolady + 100 g mlecznej czekolady siekamy na małe kawałki, a następnie zalewamy 150 ml bardzo gorącej śmietanki 30% – zostawiamy na 1 minutę i mieszamy do połączenia. * Jeśli używamy sera wiaderkowego to musi on być gęsty – jeśli ser wylewa się i nie trzyma kształtu to sernik może się nie zsiąść..
07 marca 2016 11:58 / 2 osobom podoba się ten post
Murzynka robię z powidłami śliwkowymi,stary sprawdzony milion razy przepis
A na sernik na zimno też mam przepis jeszcze od teściowej.Ale " leniwiec" to nie jest,wymaga starannego ucierania.Smak wynagradza wysiłek
07 marca 2016 12:39 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Ja na opiekunkowie tylko przez Chrome wstawiam zdjecia ,inaczej nie da rady.Napisz chociaż przepis to wyprobujemy.

http://ostra-na-slodko.pl/2014/08/26/ciasto-czekoladowe-z-brzoskwiniami/
07 marca 2016 12:40
opiekunkaa

http://ostra-na-slodko.pl/2014/08/26/ciasto-czekoladowe-z-brzoskwiniami/

Nie wiem dlaczego na zielono się nie wyświetliło,ktos mnie uświadomi???????
07 marca 2016 12:49
opiekunkaa

Nie wiem dlaczego na zielono się nie wyświetliło,ktos mnie uświadomi???????

Ja weszlam w linka i przeczytałam, dzięki:)
07 marca 2016 12:52 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Sernik gotowany na herbatnikach: 1 kg mielonego sera (może być z wiaderka*) 4 ekologiczne jajka 200 g masła (1 kostka) 1 opakowanie cukru wanilinowego 1 szklanka cukru 2 budynie waniliowe lub śmietankowe (bez cukru) 3/4 szklanki mleka (200 ml) ok. 450 g herbatników polewa czekoladowa wiórki kokosowe (lub płatki migdałowe)  Do garnka o nieprzywierającym dnie dodajemy masło pokrojone w kostkę, ser, cukier, cukier wanilinowy oraz wbijamy jajka. Mieszamy i podgrzewamy, ciągle mieszając. Gdy masa się zagotuje rozpuszczamy budynie w mleku i dodajemy do masy. Gotujemy na małym ogniu przez 2-3 minuty, nie przestając mieszać od dna. Całość powinna zgęstnieć. Gdyby pojawiły się grudki można krótko zblendować masę ręcznym blenderem lub krótko zmiksować. Blachę o wymiarach ok. 36 cm x 24 cm (lub ciut mniejszą) wykładamy papierem lub folią. Układamy warstwę herbatników. Wylewamy połowę masy (gorącej) i rozsmarowujemy. Przykrywamy drugą warstwą herbatników i wylewamy pozostałą masę. Po wyrównaniu układamy ostatnią warstwę herbatników. Polewamy ciasto polewą czekoladową i posypujemy wiórkami. Wstawiamy do lodówki na co najmniej kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Przykładowa polewa czekoladowa I: 3 czubate łyżki masła, 3-4 łyżki cukru, 2-3 łyżki kakao, 2 łyżki kwaśnej śmietany, 1 łyżka wody – podgrzewamy do rozpuszczenia składników, często mieszając. Przykładowa polewa czekoladowa II: 100 g gorzkiej czekolady + 100 g mlecznej czekolady siekamy na małe kawałki, a następnie zalewamy 150 ml bardzo gorącej śmietanki 30% – zostawiamy na 1 minutę i mieszamy do połączenia. * Jeśli używamy sera wiaderkowego to musi on być gęsty – jeśli ser wylewa się i nie trzyma kształtu to sernik może się nie zsiąść..

Za każdym razem jak widzę zdjęcie Twoich potraw, to aż czuję ich zapach.
07 marca 2016 12:56 / 1 osobie podoba się ten post
Mirka Dz

Za każdym razem jak widzę zdjęcie Twoich potraw, to aż czuję ich zapach. :-)

Dziękuje:)
07 marca 2016 13:59 / 3 osobom podoba się ten post
Zeby tylko zapach .
Ja mam odrazu silny spadek z cukru , że z tego żalu lecę po coś słodkiego.
te twojw ciasta to poprostu wodzą na pokuszenie
07 marca 2016 15:24 / 4 osobom podoba się ten post
lonia61

Zeby tylko zapach .
Ja mam odrazu silny spadek z cukru , że z tego żalu lecę po coś słodkiego.:fastfood:
te twojw ciasta to poprostu wodzą na pokuszenie:diabel2:

Dziś robilam pierwszy raz,(chlodzilam ok 4 h) polecam, szybko się robi i rozpływa się w ustach.