Powitajki przy kawie 77

19 października 2024 09:18 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry opiekunkowo. Zaczynam się pakować dzisiaj, bo w środę do domku ☺️ W Munster ( Hessen) słońce przebija się przez chmurki, zapowiada się piękna sobota a jutro od rana będę śpiewać: ta ostatnia niedziela 😉 
19 października 2024 10:48 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  witam , pozdrawiam i życzę spokojnej soboty 
20 października 2024 06:19 / 3 osobom podoba się ten post
Witam.  Już wyspana bo wczoraj wcześniej padłam po całodziennych podróżach z seniorami. Dziś mija tutaj 4 niedziela, przede mną jeszcze 6 lub 7 . Spokojne miejsce wraz z seniorami więc i czas szybko leci i można pracować. 
Wczoraj byliśmy u siostry mojej seniorki. Około 100 km w jedną stronę. 5 lat starsza z dużą demencja więc mało kojarzyła kto u niej był. Myślę, że to było ich ostatnie spotkanie a ja właśnie zaproponowałam mojej senior e po tym jak zaczęła opowiadać wieści , które miała od dzieci tamtej. Oby tylko odeszła w spokoju. Wiem, że można żyć z tym jeszcze kilka lat ale patrząc na nią to co to za życie jak nie wie do czego widelec służy. Przykro się patrzyło. ☹️ 
Tam też są opiekunki ale przy takim stanie zmieniają się co 4 tygodnie. Pracują prywatnie i mają 2400 na miesiąc. Uważam, że to już jest dobra stawka do jednej osoby. Jedzenia nikt jak i tu nie żałuję i dzieci też wyręczają w opiece. 
Dziś już w domu bo senior wczoraj to był padnięty, że dziś w domku. Może krótki spacer jak pogoda pozwoli. 
Spokojnego dnia opiekunowo . 
20 października 2024 07:57 / 2 osobom podoba się ten post
Babka

Oj Tina Tina to dziewczyna.....:laska2: toż pisze żem w domku....ziomku.:aniolki: Siedze czekam i rozmyślam......emerytka z małym groszem ale jeszcze chodzi tak se myślę o robocie może nie zaszkodzi....ale szukam dużo tego jeno za daleko przeto siedze se i kumom i na Berlin czekom..:chaplin:Witajcie kochane kobitki twarde az do bólu bo my wszystkie pracujem jak w ULU.

O właśnie :) Emota wypisz wymaluj ja :) Pewnie sąsiadka miałaby jeszcze co do powiedzenia, ale trzeba pocczekać aż sobie wyssie - info 
Jasne Ziomalko , niech Ci się ten Berlin zmaterializuje - też mialam taki moment w zyciu gdy poręczniej mi było tam pracowac, ale teraz chyba i tam już jest więcej ofert jak bylo wczesniej , a może Drezno lub Lipsk? Niech się spełni :)
A ja witam niedzielnie , wybywamy sobie dziś  zatem muszę zarządzić, aby mój chłop juz wstal. Nie ma to tamto ! 
Spokojnego dnia dla Forumek i Forumka . 
20 października 2024 08:01 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tak,to ta kurtka. Fajnie wygląda z szerokimi  dżinsami,alurat miałam takie  dżinsy na sobie jak ją mierzyłam . Chciałam zamówić online,ale nie pamiętam czy S czy M mierzyłam . Chyba ten "stary Niemiec" na A, za mną biegać zaczyna :-(. Mnie z kolei często się zdarza,że coś baaardzo mi się podoba na wieszaku czy manekinie,a jak przymierzę to aż śmiać się chce,jak beznadziejnie wyglądam :lol1:.
Podobnie jak Ty,szukam czegoś w internecie,później biegnę do sklepu,mierzę i jak pasuje,to przez internet zamawiam. Z Khujo kupiłam w ubiegłym roku,taką długaśną,wstawiałam nawet zdjęcie bo nie znałam marki,ale tak jak wtedy napisałaś,warta była swojej ceny jestem z niej bardzo zadowolona 

No nie wierzę w ten twój beznadziejny wygląd :) Poza tym manekiny przebrane w nieswoje fatałaszki wyglądają beznadziejnie - przynajmniej w moim postrzeganiu. Kurteczka ładna i pewnie wygodna. 
 
20 października 2024 10:10 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry niedzielnie 
Jest pogodnie , plusów , grzybowo i radośnie .Wyspana , wypoczęta za chwilkę wsiadam na rower i jadę do lasu zobaczyć czy moja obecność  tam jest konieczna 
Przedkładam pobyt na łonie natury ponad festyny,  koncerty i inne okazje kulturalne 
Życzę spokojnego dnia .
20 października 2024 10:29 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  spokojnej, przyjemnej niedzieli życzę wszystkim 
20 października 2024 10:35 / 3 osobom podoba się ten post
Babka

WITAM I JA Z RADOŚCI PO DŁUGIM CZASIE.........ODZYSKAŁAM HASŁO DZIĘKI NASZYM MODERATOROM ZA CO JESTEM BARDZO WDZIĘCZNA.......BABKA sie starzeje.....:wiking: hasła zapomina......szok chyba trze bedzie opiekunki poszukać.:wysmiewa:Witajcie kochane swej pracy oddane ja kibluje w domu ot niepotrzebna nikomu.....:palka:Dobrego dzionka Wam życzę.Alem sie napracowała przy tym starym lapku.....oj ale jesteście BYŁO WARTO.:aniolki:

Myślę,  że brak Ci babka kopa 
Nie dzieł włosa na czworo , podejmuj decyzję godną  opiekunki i jedź . Kasa zawsze się przyda  a  i pora roku  dogodna 
Jeśli zdrowie dopisuje to nie patrz na PESEL 
Powodzenia 
 
20 października 2024 11:33 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w moje ostatnie tutaj niedzielne przedpołudnie☀️
Tak sobie czytam i widzę ,że się z Wami wczoraj nie przywitałam ,dzisiaj witam podwójnie serdecznie. Przedpołudnia zawsze w biegu,staram się wszystko ogarnąć do 14-tej,łącznie z przygotowaniem obiadokolacji,żeby później tylko szybko dokończyć. Ok 15-tej wybywamy z domu,trzeba nacieszyć się piękną pogodą zanim przyjdą porządne jesienne chłody i słoty . Dzisiaj po południu pdp będzie miała gości ,przyjaciółka z mężem Ją odwiedzą. Zaraz wybieram się do cukierni po ciasto🍰.
Życzę nam wszystkim pięknej,spokojnej niedzieli 
21 października 2024 08:10 / 2 osobom podoba się ten post
Co tak cicho przy poniedziałku? Wszyscy jeszcze śpią czy już praca wre? Kochani, życzę wam udanego tygodnia. Ja już po kawce, pranie wstawione, telewizja leci w tle a ja już myślami przy obiadku. Zamarynuję jakieś mięsko i będzie w sam raz na popołudnie :)
21 października 2024 08:27 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w nowym tygodniu kochani. Dospać nie mogłam i od 7;00 już na nogach jestem. W piekarni już byłam i croissant z czekoladą mnie skusił 😊 po południu będę na rowerze, więc...Miłego poniedziałku ☺️
21 października 2024 09:59
Dzień dobry,ostatni tydzień pobytu(właściwie tylko do piątku)zaczynam od...wolnego dnia. Wczoraj przyjechała córka pdp,zostanie do jutra a ja mam wolne . Zaraz się zbieram i jadę do Kolonii pobuszować trochę po sklepach. Pogoda taka sobie,pochmurno,może padać ale ciepło. Nie mam zamiaru zwiedzać,więc przed deszczem schronię się gdzieś pod dachem.
Życzę wszystkim udanego startu w nowy tydzień 
 
21 października 2024 10:01 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Witam. :chaplin: Już wyspana bo wczoraj wcześniej padłam po całodziennych podróżach z seniorami. Dziś mija tutaj 4 niedziela, przede mną jeszcze 6 lub 7 . Spokojne miejsce wraz z seniorami więc i czas szybko leci i można pracować. 
Wczoraj byliśmy u siostry mojej seniorki. Około 100 km w jedną stronę. 5 lat starsza z dużą demencja więc mało kojarzyła kto u niej był. Myślę, że to było ich ostatnie spotkanie a ja właśnie zaproponowałam mojej senior e po tym jak zaczęła opowiadać wieści , które miała od dzieci tamtej. Oby tylko odeszła w spokoju. Wiem, że można żyć z tym jeszcze kilka lat ale patrząc na nią to co to za życie jak nie wie do czego widelec służy. Przykro się patrzyło. ☹️ 
Tam też są opiekunki ale przy takim stanie zmieniają się co 4 tygodnie. Pracują prywatnie i mają 2400 na miesiąc. Uważam, że to już jest dobra stawka do jednej osoby. Jedzenia nikt jak i tu nie żałuję i dzieci też wyręczają w opiece. 
Dziś już w domu bo senior wczoraj to był padnięty, że dziś w domku. Może krótki spacer jak pogoda pozwoli. 
Spokojnego dnia opiekunowo . 

Dusia,miło czytać Twoje posty. Cieszę się,że w końcu trafiłaś na miejsce,z którego jesteś zadowolona 
21 października 2024 10:27 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Dusia,miło czytać Twoje posty. Cieszę się,że w końcu trafiłaś na miejsce,z którego jesteś zadowolona :aniolki:

Jedno ze spokojniejszych miejsc jak do tej pory. Czy tu wrócę? Ja do nich że chętnie . Oni , że OK o ile będzie potrzebna opiekunka po nowym roku. Chętnie i prywatnie im zaproponowałam za pewną kwotę  bo mogę płacić sobie KRUS. 
21 października 2024 10:43 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry opiekunkowo  dziś ciepło i słonko na niebie, w przerwie będzie , ale póki co trzeba jeszcze troszkę popracować 
Miłego dnia życzę