Powitajki przy kawie 77

30 czerwca 2024 09:29 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry u mnie też w nocy szalał wiatr i popadało, teraz też pada , zapowiada się deszczowa niedziela po wczorajszym upalnym dniu .
Ja mam tu jeszcze 2 niedzielę, nie licząc dzisiejszej.
Życzę wszystkim dobrego, spokojnego dnia 
30 czerwca 2024 09:37 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,u mnie jeszcze cisza,dziewczyny śpią,ja czekam na pflegi od pończoch. Qrcze,zerwałam się przed ósmą ,bo w weekendy przychodzą wcześniej,a tu jeszcze ich nie ma. Za oknem szaro i mokro,no i chłodniej się zrobiło. Ale powietrze pyszne. Tylko hortensji mi żal,nabrzmiałe deszczem kwiaty pochyliły się nisko . Wczoraj wybrałyśmy się we trzy do bistro na oglądanie meczu. Burza dotarła do Bensberg tuż po zakończeniu meczu,wracałyśmy w deszczu a błyskawice rozświetlały nam drogę. Dobrze że blisko,a i tak,ubrana w letnią sukienkę ,przemokłam do suchej nitki. Tylko Pedepcia siedziała sobie na wózku pod ☔️. Deszcz był ciepły i przyjemny,uśmiałyśmy się z naszych sportowych zapędów,że też chciało nam się po nocy wychodzić. Pomyślałam sobie-cóż,niech seniorka korzysta póki jestem,bo nikt "normalny"nie będzie z nią po nocy spacerował  i powiedziałam ,że dzisiaj to "stan wyjątkowy ",normalna opiekunka nie będzie na pewno tego robiła ,bo i nie musi. Po południu córka pdp odjedzie a ja zacznę ostatnie dni mojej pracy. Chce mi się już do domu,zmęczyła mnie moja Inge tym razem bardziej,niż w czasie poprzednich turnusów . Córka i zięć zauważyli sami,że matka stała się bardziej absorbująca ,wymaga bardzo dużo uwagi i cierpliwości. Rozpieszczali mnie i dogadzali mi bardzo przez ostatnie 2,5 dnia. A ja nie protestowałam tylko chętnie korzystałam ze wszystkich umilaczy . Nadchodzące dni szybko miną,jest jeszcze kilka rzeczy które ambitnie zaliczam do tych,co to zrobić "muszę " no i czas zacząć się pakować. 
Przestało padać,tylko lekka mżawka,liczę na rozpogodzenie.
Przyjemnej,spokojnej niedzieli życzę,nucąc w myślach "Ta ostatnia niedziela". Do września rozstanę się z tym miejscem bez większego żalu 
30 czerwca 2024 09:41 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w słoneczną ☀️ niedzielę  U nas ma być 33 st. i burze. Miałam iść na targ ale przy takiej pogodzie rezygnuję,może pod wieczór będzie chłodniej to przejdę się na spacer. Spokojnego dnia wszystkim 
30 czerwca 2024 10:44 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry,u mnie jeszcze cisza,dziewczyny :-)śpią,ja czekam na pflegi od pończoch. Qrcze,zerwałam się przed ósmą ,bo w weekendy przychodzą wcześniej,a tu jeszcze ich nie ma. Za oknem szaro i mokro,no i chłodniej się zrobiło. Ale powietrze pyszne. Tylko hortensji mi żal,nabrzmiałe deszczem kwiaty pochyliły się nisko :-(. Wczoraj wybrałyśmy się we trzy do bistro na oglądanie meczu. Burza dotarła do Bensberg tuż po zakończeniu meczu,wracałyśmy w deszczu a błyskawice rozświetlały nam drogę. Dobrze że blisko,a i tak,ubrana w letnią sukienkę ,przemokłam do suchej nitki. Tylko Pedepcia siedziała sobie na wózku pod ☔️. Deszcz był ciepły i przyjemny,uśmiałyśmy się z naszych sportowych zapędów,że też chciało nam się po nocy wychodzić. Pomyślałam sobie-cóż,niech seniorka korzysta póki jestem,bo nikt "normalny"nie będzie z nią po nocy spacerował :-) i powiedziałam ,że dzisiaj to "stan wyjątkowy ",normalna opiekunka nie będzie na pewno tego robiła ,bo i nie musi. Po południu córka pdp odjedzie a ja zacznę ostatnie dni mojej pracy. Chce mi się już do domu,zmęczyła mnie moja Inge tym razem bardziej,niż w czasie poprzednich turnusów . Córka i zięć zauważyli sami,że matka stała się bardziej absorbująca ,wymaga bardzo dużo uwagi i cierpliwości. Rozpieszczali mnie i dogadzali mi bardzo przez ostatnie 2,5 dnia. A ja nie protestowałam tylko chętnie korzystałam ze wszystkich umilaczy :lol1:. Nadchodzące dni szybko miną,jest jeszcze kilka rzeczy które ambitnie zaliczam do tych,co to zrobić "muszę " no i czas zacząć się pakować. 
Przestało padać,tylko lekka mżawka,liczę na rozpogodzenie.
Przyjemnej,spokojnej niedzieli życzę,nucąc w myślach "Ta ostatnia niedziela". Do września rozstanę się z tym miejscem bez większego żalu :-):angel3:

A wiadomo, że i starszych ludzi 2 miesiące to ogromna przepaść więc różnie może byc nie mówiąc już o śmierci tylko ale stan zdrowia się szybko posuwa. 
30 czerwca 2024 22:28 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

A wiadomo, że i starszych ludzi 2 miesiące to ogromna przepaść więc różnie może byc nie mówiąc już o śmierci tylko ale stan zdrowia się szybko posuwa. 

Liczę się z tym,że we wrześniu na pewno łatwiej nie będzie,tylko trudniej. Tutaj przede wszystkim jest problem z kręgosłupem,który przechyla seniorkę coraz bardziej i z nogami,nie bardzo chcą Jej słuchać,coraz trudniej się Jej chodzi. A wtedy wiadomo,wspiera się na opiekunce,która do postawnych kobiet raczej nie należy  . Moja prawa ręka,szczególnie łokieć już odczuwają to wspieranie się na mnie czy podtrzymywanie. Obiecałam i seniorce,i Jej córce ,że wrócę we wrześniu,więc wrócę,ale możliwe że ostatni raz. O tym też uczciwie powiedziałam,że jeśli będzie to dla mnie zbyt duże obciążenie fizyczne,to,z żalem,ale będziemy musiały się rozstać.
01 lipca 2024 05:58 / 2 osobom podoba się ten post
Witam.   Zaczynamy nowy miesiąc . Szybko te pół roku zleciało. To moje ostatnie dni pracy i już się cieszę. 
Właśnie trwa burza ⚡⚡⚡i leje jak z wiaderka. ☔ 
Wszystkim życzę spokojnego dnia i całego tygodnia. 
 
01 lipca 2024 07:33 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry nowy miesiąc i już druga połowa roku, życzę wszystkim spokojnego poniedziałku 
01 lipca 2024 07:50 / 2 osobom podoba się ten post
marta74

Dzień dobry :chaplin::kawa1::kawa:nowy miesiąc i już druga połowa roku, życzę wszystkim spokojnego poniedziałku :buziaki2::najlepszego3:

I nowy tydzień 
 
01 lipca 2024 10:16 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,zegar w końcu przyspiesza,ostatnie dni zaczynam odliczać. Trochę rzeczy do zrobienia sobie zaplanowałam na ten tydzień,żeby dni szybko mijały.Ze zmienniczka mogę się nie zobaczyć,przyjedzie ,wg planu,w tym czasie kiedy ja mam wyjeżdżać,na przekazanie szteli czasu nie będzie. Znów córka pdp musi się zaangażować,oby dogadała się z nową opiekunką z komunikatywnym niemieckim,bo wiemy co to często oznacza. Pani przyjedzie na miesiąc ,trzymam kciuki żeby wytrzymała. Kobietka starsza o rok ode mnie i malutka,chyba znów niezbyt dobrze przedstawiono jej sztelę. W sierpniu wróci pani,która była ostatnio. Nie bardzo zadowolona z tego,że na tak krótko,ale ja też chcę wrócić we wrześniu,3 miesiące przerwy to trochę za długo. Nie moja wina że ona w lipcu nie może,wiedziała już w kwietniu jaki jest mój plan pracy,a ja nie chcę już być tą,która zawsze się dostosowuje. Wredna się chyba robię . Rodzina nie jest zbyt zadowolona z tych najbliższych,częstych zmian,bo wiadomo,że koszty im wzrosną ( za przejazdy dostajemy kasę do ręki). Cóż,zależy im na moim powrocie,więc trzeba zapłacić. Firma mówi,że w każdej agencji jest problem z opiekunkami w czasie wakacji. 
Teraz przyjemny chłodek po całonocnym deszczu. Zmykam z tarasu do kuchni,czas przygotować śniadanie,podopieczna zaraz pewnie wstanie.
Przyjemnego,spokojnego początku tygodnia życzę 
01 lipca 2024 11:30 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry   w chłodny poniedziałek  .Wczoraj w nocy była burza i ulewa i dziś jest dużo chłodniej i przyjemniej. Spokojnego dnia życzę.
01 lipca 2024 12:29 / 3 osobom podoba się ten post
Cześć dziewczyny!
Chciałam Was serdecznie przywitać i życzyć Wam udanego dnia! Dziś poniedziałek, 1 lipca, więc zaczynamy nowy tydzień pełen wyzwań i możliwości. Mam nadzieję, że Wasz dzień będzie pełen uśmiechu, spokoju i satysfakcji z naszej ważnej pracy. Dbajcie o siebie i pamiętajcie, że robicie coś naprawdę wyjątkowego. Miłego dnia!
02 lipca 2024 06:14 / 3 osobom podoba się ten post
Witam po baaardzo długiej nieobecności.Kondycja psychiczną jak i fizyczna kiepska.Dziś neurolog a w piątek ortopeda w Toruniu. Dowiem się jak długo będę czekać na endoprotezę stawu kolanowego. A kiedy do pracy-tego nie wie nikt.Pozdrawiam Was serdecznie i życzę spokojnego wtorku. Dam znać,co po konsultacjach.Trzymcie kciuki. 
02 lipca 2024 07:37 / 3 osobom podoba się ten post
Witam.  Piękne słońce ☀️ za oknem ale w nocy był deszcz ☔. 
Czekam na info o busiku na wyjazd. 
Maluda wszystko będzie dobrze, musi być. Głowa do góry. 
Wszystkim życzę spokojnego dnia. 
02 lipca 2024 08:11 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry we wtorek   Na dworze pogoda umiarkowana,dziś od 06,00 już nie śpię bo dopadła mnie bezsenność  Zaraz się ubieram i idę do sklepu ma małe zakupy,muszę zabrać parasol ☂️ bo zapowiada się deszcz ☔.Potem mam w planie spacer do pobliskiego parku a ci dalej to się ikaże?😀 Spokojnego dnia wszystkim 
02 lipca 2024 09:52 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w deszczowy,wtorkowy poranek🌧️.Mokro,szaro,chłodno . W sumie może padać,mam co robić w domu . Po południu mogłoby jednak przestać. Po 16 musimy wyjść ,pdp ma wizytę u pani doktor od żył,USG nóg. Ja muszę wybrać się na zakupy,takie cięższe,ziemniaki,cebula,płyn do prania,wezmę torbę na kółkach. Innych zapasów  nie będę gromadzić,nie wiem co zmienniczka lubi i czego będzie potrzebowała ,w piątek wybierzemy się razem,przy okazji pokażę Jej,gdzie są sklepy. Po śniadaniu zacznę się chyba pakować,jedną walizkę chciałabym dzisiaj zamknąć.
Spokojnego,przyjemnego dnia życzę