Powitajki przy kawie 77

02 lipca 2024 10:08 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Witam po baaardzo długiej nieobecności.Kondycja psychiczną jak i fizyczna kiepska.Dziś neurolog a w piątek ortopeda w Toruniu. Dowiem się jak długo będę czekać na endoprotezę stawu kolanowego. A kiedy do pracy-tego nie wie nikt.Pozdrawiam Was serdecznie i życzę spokojnego wtorku. Dam znać,co po konsultacjach.Trzymcie kciuki. 

Trzymaj się,Maluda 
Jak po burzy słońce,tak i po niepowodzeniach przyjdą lepsze czasy. Głowa do góry 
02 lipca 2024 12:54 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  miłego popołudnia 
03 lipca 2024 06:14 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.  Chłodno w nocy było mimo zamkniętych okien. Dziś środa, a środa to juz mały piątek. Wszystkim życzę spokojnego dnia. 
03 lipca 2024 09:13 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo 😊  pada , mamy 15 SSD topni , ulga
03 lipca 2024 09:58 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w środę dość chłodną bo 19,st. i chmurki na niebie.Zapowiada się na deszcz🌧️.Spokojnego dnia życzę
03 lipca 2024 11:19 / 3 osobom podoba się ten post
03 lipca 2024 11:57 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry przy służbowej kawie :) 
Odnośnie 24 godzinnej służby - opiszę w wolnej chwili jak to wygląda przy pracy jako asystent osoby niepełnosprawnej. Do naszego zakładu pracy chronionej podopieczni często przyjeżdzają własnie z takimi asystentami. Jedni zostają, inni przekazują ich pod naszą pieczę. Opiszę jak to wygląda, czym jest w takim wypadku 24 godzinna opieka i kto za to płaci. 
04 lipca 2024 05:28 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.  Dziś niby przedostatni dzień pracy ale może przesunie się wyjazd zamiast piątek przed południem to sobota bo zmiana coś kręci z busikiem. Nie pasuje jej ten, który jej zamówiła agencja. Jejku czy to takie ważne ? Grunt żeby szczęśliwie dojechać na miejsce. Nic to ja zaczynam pakowanie dziś bo wiele rzeczy nie mam więc pójdzie szybko. Wszystkim życzę spokojnego dnia. 
04 lipca 2024 07:37 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w czwartek Dziś będzie ładny dzień bo słonko jiż wychodzi zza chmur   Coś w nocy źle spałam ale już nie kładę się do łóżka mam mam wiele spraw do załatwienia. Jutro jedziemy do córki na 3 dni, może zrobimy grilla 😋 na ogrodzie? Spokojnego dzionka wszystkim.
04 lipca 2024 08:04 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dziś dzień zaczynam od zielonej herbaty bo staram się ograniczać kawę. Zobaczymy ile wytrzymam :D:D:D Ktoś też ogranicza? Razem raźniej dbać o zdrowie, wiadomo ;) 
04 lipca 2024 09:52 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,ostatni spokojny poranek,wieczorem przyjeżdża zmienniczka. Cieszę się więc ciszą i spokojem,kończę kawkę,tak jak lubię,samotnie na tarasie w towarzystwie śpiewu ptaków. Chłodno,pogoda nie przypomina lipca,ostatnie dwa dni deszcz. Nie było kiedy pisać,czas szybko uciekał. Wizyta z pdp u lekarza od żył,skierowanie na następne badanie,zawiezienie pdp na drenaż limfatyczny,odwiedziny znajomych,tradycyjne już wyjścia do kawiarni. Pedepcia na wózku pod parasolką a ja z kapturem na głowie . Zaraz przeniosę swoje bety do gościnnego a po śniadaniu zabieram się za sprzątanie pokoju dla zmienniczki. Wystarczy przygotować łóżko,odkurzyć i umyć podłogę. Ja tam tylko spałam,moje tutejsze życie toczyło się na górze więc bałaganu nie ma. Nowa opiekunka trochę przestraszona,dzwoniła do mnie we wtorek,oczywiście o wielu rzeczach dowiedziała się dopiero ode mnie. Niemiecka pani koordynator nie uzupełniła profilu podopiecznej. Zadzwoniłam do niej,dowiedziałam się że to nie do mnie należy informowanie zmiany o sytuacji na miejscu,ja mogę się tylko kontaktować ze swoją agencją a nie dyskutować ze zmienniczkami czy nie daj panie,z rodziną seniorki . Nie obraziłam się ani nie przestraszyłam,wyraziłam swoje zdanie na temat tego,jak ja sobie wyobrażam pracę koordynatora i...zobowiązała się w sierpniu przyjechać na kolejny wywiad. Teraz się nie opłaca bo pani H.zostaje tylko do końca lipca,to i tak zostanie,bo co będzie mogła zrobić. Znów chodzi tylko o kasę i o to,żeby nie stracić klienta. Więcej szczegółów,dokładny opis miejsca,to trudniej kogoś znaleźć i rodzina musiałaby więcej zapłacić,a może się przecież nie zgodzić. Tak to,niestety często,wygląda. Dobra,dość marudzenia i mądrzenia się,robota się sama nie zrobi. Duszować pedepci dzisiaj nie będę,zrobię to jutro aby zmiana mogła zobaczyć,jak najłatwiej "obsłużyć "seniorkę . Dobrego,spokojnego dnia i słońca życzę 
04 lipca 2024 10:44 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  zakupy zrobione,deszcz jeszcze trochę straszy ale mam nadzieję na suche popołudnie,
Życzę spokojnego dnia 
04 lipca 2024 14:02 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo 😊 nadal deszczowo 
04 lipca 2024 22:43 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

Ja dziś dzień zaczynam od zielonej herbaty bo staram się ograniczać kawę. Zobaczymy ile wytrzymam :D:D:D Ktoś też ogranicza? Razem raźniej dbać o zdrowie, wiadomo ;) 

Ja kawkę pije rano jedna i koniec tylko w takim większym kubeczku. 😏 Rano kawa z mężem na tarasie to jest to. 👍
05 lipca 2024 06:26 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.  Piątek weekendu początek a ja wkur jestem bo zmienniczka uparta jak cholera i przez jej upartość zamiar dziś to jutro późnym wieczorem jadę dopiero  a ona tylko gtv jeździ i będzie już o 5 rano. No to sobie poczeka w salonie bo ja nie mam jej gdzie położyć a  sama też nie zejdę na nic do salonu bo seniorka spaceruje całą noc. Miała inne budy do wyboru i byłaby na 17 jutro w zupełności wystarczyłoby ale ok jej wybór jej sprawa. Jestem na liście rezerwowej innego busa na 15 i modlę się żeby zwolniła się miejscówka. Takie Panie wygodne wczasowiczki. 😢😢😢 .  Obiad dziś ugotuje na 2 dni i koniec pracy. 
Wysłałam swoje żale a teraz życzę miłego dnia. 
 
Gusia szerokiej drogi i super urlopu.