Jak minął dzień 15

05 września 2024 23:01 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

Gusiu pisz,pisz chętnie poczytam a inni pewnie też. Jest gorąco więc nie chodzę teraz na spacery bo trzeba dbać o zdrówko,przestrzegają aby nie wychodzić jak nie potrzeba :smiech3: Po niedzieli już się ochłodzi to znowu zacznę chodzić ale nie tak daleko bo nogi bolą a i czasu nie za dużo 2 godz. to trochę mało ale cóż,raz kiedyś wyżebram od seniorki 3-4 godz. A wtedy mogę ruszyć w dłuższą trasę. Rowerka wciąż nie mam tzn jest ale za wysokie siodełko a nie idzie niżej opuścić ( za mało urosłam:smiech2: ) .

Dobrze przestrzegają, ja muszę wychodzic z domu, co może się wydawać sportem ekstremalnym, ale przemknę w cieniu, tak że słonko mnie nie przygrzeje, ani deszcz nie zmoczy 
06 września 2024 01:04 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Gusiu, a nie przyszło Ci do głowy, że my tak za darmo nie chcemy :lol3: . W ogóle ludzkość jest do niczego, bo nikt się nie domyślił - może poza oficjalnymi rozwiązaniami dla "tfórcuf" - rozejrze sie ale jak bedzie mi sie chciało :lol1:

No nie pomyślałam o tym
Dzisiaj też miałam bardzo fajny dzień,mogłabym opisać,ale mi się nie chce 
06 września 2024 07:53 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

No nie pomyślałam o tym:oczko:
Dzisiaj też miałam bardzo fajny dzień,mogłabym opisać,ale mi się nie chce :-)

Jak ci przejdzie niechciś to opisz. Miło będzie poczytać  a napewno zainspirujesz innych i będziemy mieli duuużo czytania.
06 września 2024 13:05 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

No nie pomyślałam o tym:oczko:
Dzisiaj też miałam bardzo fajny dzień,mogłabym opisać,ale mi się nie chce :-)

Kawę Nińcia postawiła :) 
06 września 2024 13:44
tina 100%

Kawę Nińcia postawiła :) 

Oprócz kawy jeszcze fajne słowo wymyśliła-"niechcieś" 
Tyle że o wczorajszym dniu za dużo pisania. Było ciekawie,smacznie,miło długo. Wykorzystałyśmy ciepłą noc na maxa,do pierwszej siedziałyśmy we trzy na tarasie przy świecach i innych ogrodowych belojśtungach . Dzisiaj pochmurno i duszno,pranie nie chce schnąć . W rześki poranek, jak codziennie zagarnęłam cały taras dla siebie. Kawka ,tablet i towarzystwo motyli na budlei. Siadają po 3-4 sztuki na jednym kwiatku,ale co chcę się zbliżyć i fotkę pstryknąć,to odlatują. Córka pdp odjechała parę minut temu,czas wrócić do obowiązków. Pościel Pedepci już schnie wyprana,zakupy zrobione,mam nadzieję że nie będzie padać to spacer zaliczymy.
06 września 2024 13:58 / 2 osobom podoba się ten post
Jednego motyla udało mi się upolować 
06 września 2024 15:39 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Jednego motyla udało mi się upolować 

He he he nic prostszego, to "Budleja Dawida" wabi motylki jak barć misia . Kolor fioletowy jest dla  mnie najpiękniejszy . Trza przyciąć to się zagęści i będzie silniejsza , na jednorocznych zakwita .
06 września 2024 15:57 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

He he he nic prostszego, to "Budleja Dawida" wabi motylki jak barć misia . Kolor fioletowy jest dla  mnie najpiękniejszy . Trza przyciąć to się zagęści i będzie silniejsza , na jednorocznych zakwita .:-)

Też już wiem że to Budleja ,w dodatku Dawidowa 
Nie znam się,niestety,na ogrodnictwie . Ta tutaj,to stary,duży,rozłożysty krzew . Nie mam pojęcia na jakich kwitnie,w każdym razie tych kwiatów ma bardzo dużo,wiele już zbrązowiało. Tutejszy ogrodnik to taki samozwaniec,na kwiatach,jak zdążyłam w ciągu roku zauważyć,nie zna się za bardzo i na pewno jej nie przycinał. Jedynie hortensje mocno tnie na wiosnę ,ale tyle to i ja potrafię 
06 września 2024 20:43 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień już dobiega końca, w przerwie poszłam na mały spacerek ale wróciłam po godzince bo za mocno słońce prażyło i nogi nie chciały dalej iść.Przyszłam zapocona,zziajana 😅😛 i poszłam zaraz pod prysznic choć po przerwie czekało mnie sprzątanko  i zebranie prania .Znowu spociłam się jak mops  ale mycie podłogi zostawiłam na jutro rano,na spokojnie jak nie będzie seniorki (bo jedzie rano na dializy) to sobie zrobię. Muszę jeszcze iść do sklepu bo okazało się że nie ma już mojego tostowego  🍞chlebka 🥺, i tak myślę może jednak wypróbować ten rower ,może nie będzie aż tak źle a jak nie dam rady to najwyżej poprowadzę rower  .Jutro wam napiszę jak było  .
07 września 2024 08:20 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Też już wiem że to Budleja ,w dodatku Dawidowa :-)
Nie znam się,niestety,na ogrodnictwie :-(. Ta tutaj,to stary,duży,rozłożysty krzew . Nie mam pojęcia na jakich kwitnie,w każdym razie tych kwiatów ma bardzo dużo,wiele już zbrązowiało. Tutejszy ogrodnik to taki samozwaniec,na kwiatach,jak zdążyłam w ciągu roku zauważyć,nie zna się za bardzo i na pewno jej nie przycinał. Jedynie hortensje mocno tnie na wiosnę :-),ale tyle to i ja potrafię :-)

Nie wszystkie hortensje tnie się mocno np. ogrodowa nie powinno bo też na dwuletnich  pojawiają się kwiaty .Wiem Gusiu, że nie lubisz porad , bo wiesz .Podwyzsze jednak Tobie ciśnienie ..... stara budleje można odmłodzić i w tym przypadku pora roku nie ma znaczenia . Warto to zrobić dla oka 
07 września 2024 18:28 / 1 osobie podoba się ten post
Sama myśl, że w przyszłym tygodniu będzie chłodniej sprawia przyjemność . Może poszukam w przyszłym roku na lato pracy na dalekiej północy .Może lodowce jeszcze będą .Praktycznie przesiedziałam dzień w domu z zamkniętymi okiennicami i rozciągnięta markiza . Nie che się żyć . Na szczęście na jutro na Ziemi Lubuskiej zapowiadają przelotne opady ,czy u nas przeleci ? Zobaczymy jutro .Coś wygrzebałam na Netflix - sie  nie wiem czy wytrzymam do końca filmu 
A jak u Was po spacerku ?
07 września 2024 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
Wcięlo mi posta a tyle się napisałam .Teraz tylko w skrócie.Wypróbowałam na spokojnie bez świadków rower i nie w laćkach i ogrodzie tylko założyłam wygodne buty i wyszłam na ulicę.Siadłam i jechałam . (wysyłam bo mi znowu ucieknie) 
07 września 2024 21:16 / 2 osobom podoba się ten post
C.d. Całkiem nieżle mi się jechało.Wzięłam więc portfel i pojechałam do sklepu gdzie pieszo idzie się ok.20 min. Moment i byłam w sklepie zrobiłam zakupy zapakowałam na bagażnik i wróciłam do domu cała i zdrowa 
07 września 2024 21:24 / 2 osobom podoba się ten post
Żalłuję że wcześniej tego nie zrobiłam  ,myślałam że lada dzień rodzina załatwi jakich inny niższy rower,a tu nic ,zbliża się ku końcowi i pewnie nie załatwią. Teraz już będę jezdzić rowerem bo wcale nie jest tak źle jak się wydawało  .Jutro wybiorę się może gdzieś na pauzie. Jutro ma też przyjechać córka seniorki która mieszka gdzieś daleko i rzadko ją odwiedza. Teraz już siedzę w swoim pokoju i klikam .
08 września 2024 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Nie wszystkie hortensje tnie się mocno np. ogrodowa nie powinno bo też na dwuletnich  pojawiają się kwiaty .Wiem Gusiu, że nie lubisz porad , bo wiesz .Podwyzsze jednak Tobie ciśnienie ..... stara budleje można odmłodzić i w tym przypadku pora roku nie ma znaczenia . Warto to zrobić dla oka :-)

A właśnie że lubię,szczególnie w tematach,w których jestem zielona . Ajesli o ogrodnictwo chodzi,to jestem zielona jak trawa na wiosnę . I owszem,podniosłaś mi ciśnienie ale z emocji,że można tutejszą budleję odmłodzić . Tylko jak? Po czym poznać czy to tegoroczne,czy zeszłoroczne pędy?
I kiedy,i jak ciąć?