Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

21 stycznia 2023 14:33 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Sos pieczarkowy. Trochę dodałam startej marchewki żeby babcia jakieś witaminki zjadła. Do tego ziemniaki tłuczone. Wolę makaron ale chcę żeby babcia zjadła . I rzeczywiście zjadła miseczkę . :-) 

Dusia wbij żółtko .Jeśli ziemniaki będą w miarę ciepłe to podopieczna zmienionego smaku nie poczuje .Żółtko to życie 
21 stycznia 2023 14:43 / 3 osobom podoba się ten post
Czynię już przygotowanie do jutrzejszego obiadu . Lubię wszystko przygotować wcześniej , żeby sobie głowy nie zawracac po południu .
Zamoczyłam kurczaka w solance , niech odstoi do wieczora. Wieczorem wypedzluje go przyprawami i wstawię do lodówki .
Jutro nabije go na butelkę i upiekę na chrupiące .Do tego kasza kuskus i sałata .
23 stycznia 2023 07:37 / 2 osobom podoba się ten post
Nie ma Luke na obiadach  i brak inspiracji .Brak pomysłu .Nie było rosołu to i pomidorowej nie będzie . Co ugotować ????
23 stycznia 2023 23:53 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie ma Luke na obiadach :-( i brak inspiracji .Brak pomysłu .Nie było rosołu to i pomidorowej nie będzie . Co ugotować ????

Oj pomidorówka chodzi za mną już kilka dni, chyba jutro nagotuję
24 stycznia 2023 09:29 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj było losowanie i wyszło na karkówkę.Tak serio to ja nie rozumiem jak można jeść mięso codziennie. Ale zrobić powinno wiedząc , że z tego nie skorzystam.
Dzisiaj zrobię z cebulką i pieczarkami do tego ryż i surówka z kapusty kiszonej .
Ryż jak wczoraj zobaczyłam ( ten zwykły w 1 kg paczkach ) bardzo podrożał ostatnio .
24 stycznia 2023 11:10 / 3 osobom podoba się ten post
Ja nie korzystam z fiszkowej wersji, tylko PDF ;) Jak z niej korzystałam to najbardziej smakował mi dorsz, jestem rybny człowiek. W różnych wersjach, lubiłam z kapustą kiszoną. Pozdrawiam
24 stycznia 2023 11:17 / 4 osobom podoba się ten post
Szczerze to mi się nie chce :D Nawet nie wiem, gdzie ten wydruk jest. Wstawiasz zrzuty to fajnie, ale nie każ tego robić innym, którzy nie maja na to ochoty, ok? :D
24 stycznia 2023 11:24 / 3 osobom podoba się ten post
Uff :) 
24 stycznia 2023 12:47 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Wczoraj było losowanie i wyszło na karkówkę.Tak serio to ja nie rozumiem jak można jeść mięso codziennie. Ale zrobić powinno wiedząc , że z tego nie skorzystam.
Dzisiaj zrobię z cebulką i pieczarkami do tego ryż i surówka z kapusty kiszonej .
Ryż jak wczoraj zobaczyłam ( ten zwykły w 1 kg paczkach ) bardzo podrożał ostatnio .

Niestety a dla mnie stety zmiana menu .
Weszłam do sklepu rybnego i kupił piękne filety z dorsza 
Karkówka polezy w bejcy do jutra, będzie kruchutka . Lubimy rybę i staram się ze dwa razy w tygodniu umieścić ją w jadłospisie jak nie na obiad to na kolację .
Kupił też parę postów matiasa solonego.Zrobir w oleju z grubo pokrojoną cebulą . Lubię , pajdę chleba z masłem a na to śledź . A jak w occie to ze śmietaną i ziemniakami w mundurkach  .To też 
24 stycznia 2023 13:52 / 2 osobom podoba się ten post
opiekunkoland

Ja nie korzystam z fiszkowej wersji, tylko PDF ;) Jak z niej korzystałam to najbardziej smakował mi dorsz, jestem rybny człowiek. W różnych wersjach, lubiłam z kapustą kiszoną. Pozdrawiam

No to wpadaj. Dzisiaj u mnie i dorsz i kapusta kiszona
24 stycznia 2023 15:02 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

No to wpadaj. Dzisiaj u mnie i dorsz i kapusta kiszona :mniam:

Ja bym wpadła ale trochę daleko 
Narobiłaś mi smaka na rybkę.
Wracam pociągiem do Olsztyna,za pół godzinki będę na miejscu. Przejdę się dwa przystanki pieszo, bo po drodze do domu jest fajny sklep rybny. Kapustę też sobie kupię, zrobię surówkę i sobie zjem ze smakiem . Może coś jeszcze na jutro ugotuję? Może zupę jakąś?
Jutro będę "obolała " i ciężko przestraszona, muszę sobie coś smacznego na pocieszenie przygotować?. No i to taki bonus będzie w nagrodę za to ,że dzielna będę, może plakietkę "dzielny pacjent "dostanę?. Pochwaliłabym się przed wnukiem, tak jak On się chwali przede mną. Niech nie myśli że cykor z babci 
24 stycznia 2023 15:06 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ja bym wpadła ale trochę daleko :-(
Narobiłaś mi smaka na rybkę.
Wracam pociągiem do Olsztyna,za pół godzinki będę na miejscu. Przejdę się dwa przystanki pieszo, bo po drodze do domu jest fajny sklep rybny. Kapustę też sobie kupię, zrobię surówkę i sobie zjem ze smakiem :mniam:. Może coś jeszcze na jutro ugotuję? Może zupę jakąś?
Jutro będę "obolała " i ciężko przestraszona, muszę sobie coś smacznego na pocieszenie przygotować?. No i to taki bonus będzie w nagrodę za to ,że dzielna będę, może plakietkę "dzielny pacjent "dostanę?. Pochwaliłabym się przed wnukiem, tak jak On się chwali przede mną. Niech nie myśli że cykor z babci :lol2:

O której planujesz obiad ?  Dosiade się 
24 stycznia 2023 15:11 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

O której planujesz obiad ?  Dosiade się :glodny:

Dzisiaj późno trochę, jeszcze w drodze jestem, pociąg relacji Giżycko-Olsztyn. Myślę że tak ok 17 będę mogła zapodać, zapraszam. Daj znać, czy wpadniesz, wyjmę "świąteczną "zastawę. Zaoszczedzę dzisiaj, za jednym zasiadem będzie kolacja z obiadem 
24 stycznia 2023 15:22 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Dzisiaj późno trochę, jeszcze w drodze jestem, pociąg relacji Giżycko-Olsztyn:-). Myślę że tak ok 17 będę mogła zapodać, zapraszam. Daj znać, czy wpadniesz, wyjmę "świąteczną "zastawę. Zaoszczedzę dzisiaj, za jednym zasiadem będzie kolacja z obiadem :lol1:

Tam u was to chyba ryby leżą na ulicy  te jeziorne . .Zazdroszczę Ci Gusiu miejscówki  
24 stycznia 2023 17:44 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tam u was to chyba ryby leżą na ulicy :lol3: te jeziorne .:-) .Zazdroszczę Ci Gusiu miejscówki :-) 

Oj, nie zazdraszczaj ,jeziornych w sklepach mało, chyba że w sezonie, w rybaczówkach czy smażalniach. Jezior dużo, złowić sobie można, ale nie z każdego jeziora zjadliwe.
Na ulicach nie leżą, całe szczęście bo bym się jeszcze "poślizła "