Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

19 stycznia 2023 10:43 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zaczynam piec bułeczki drozdzowo- serowe z konfiturą w środku .
Oprusze troszkę cukrem pudrem ,to zamiast chrustow czy paczków .

Dobrze,że jak wrócisz z pierścionkiem to bułeczki będą gotowe. Później nowy pierścionek mógłby się ciastem zaklajstrować 
Podrzuć jakąś buleczkę, a nawet dwie  
19 stycznia 2023 12:13 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dobrze,że jak wrócisz z pierścionkiem to bułeczki będą gotowe. Później nowy pierścionek mógłby się ciastem zaklajstrować :lol2:
Podrzuć jakąś buleczkę, a nawet dwie  :mniam:

Podrzucę ci ta z zaklajstrowanym pierścionkiem .Ciasto drożdżowe to nie klajster .Trzeba go umieć zrobić .
19 stycznia 2023 12:41 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

A ja dziś podałam łososia zapiekanego w koperku z wiórkiem masełka, sos koperkowy i marchewka z groszkiem do tego. :gotowanie:Seniorka talerz wylizała...:mniam:

Uwielbiam, nie dziwię się seniorce :D 
 
Jak robiłam seniorom pieczonego łososia, to spotykałam się z podobną reakcją :D 
19 stycznia 2023 12:49 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Podrzucę ci ta z zaklajstrowanym pierścionkiem .Ciasto drożdżowe to nie klajster .Trzeba go umieć zrobić .

Naprawdę, trzeba umieć 
No nie umiem a super pomocnika nie mam. Jakbym miała i  umiała to sama bym zrobiła. Może . Jeszcze lenia musiałabym pogonić precz 
19 stycznia 2023 12:51 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

A mi skasowaliz karty Fishmaca w MD, nie mam tam co jeść :chaplin:
Dzisiaj frykadelki z pieczarkami i pietruszką, ziemniaki , fXolka zielona , sałat mix z owocem granatu :chaplin:

Pracowałam w Niemczech w Maku i powiem Ci, że jeśli lubisz takie smaki, to nasz North Fish (a ich Nortsee) ma coś bardzo podobnego, sprzedawanego jako gotowiec w lodówkach w markecie. Sos dodawany do tego jest bardzo zbliżony w smaku.
19 stycznia 2023 13:01 / 3 osobom podoba się ten post
opiekunkoland

Pracowałam w Niemczech w Maku i powiem Ci, że jeśli lubisz takie smaki, to nasz North Fish (a ich Nortsee) ma coś bardzo podobnego, sprzedawanego jako gotowiec w lodówkach w markecie. Sos dodawany do tego jest bardzo zbliżony w smaku.

Wczoraj się rozkoszował prawdziwa ryba , na ryneczku Backfisch z sosem. 
Spróbuję 
Jadłam to pewnie raz na Rok 
19 stycznia 2023 13:11 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Wczoraj się rozkoszował prawdziwa ryba , na ryneczku Backfisch z sosem. 
Spróbuję :chaplin:
Jadłam to pewnie raz na Rok 

Brzmi pycha ;)
 
Ja też jadłam raz na rok, ale po tej pracy to choćby mnie mieli zaciągać do McDonalda to nie wejdę. :D 
19 stycznia 2023 13:25 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Wczoraj się rozkoszował prawdziwa ryba , na ryneczku Backfisch z sosem. 
Spróbuję :chaplin:
Jadłam to pewnie raz na Rok 

A ja mam w swoim mieście Northsee. Zaglądam tam czasem. Zasada jest taka, że zamawiasz rybę a dodatki nakladasz sama, ile się zmieści na talerzu. Mają przepyszne sałatki, na ciepło i na zimno. Zdarza się, że zamawiam najtańszą rybę, płacę za nią i nie biorę. Mogę sobie w zamian nałożyć cały talerz różnych sałatek. Patrzą na mnie czasami jak na dziwoląga 
19 stycznia 2023 14:24 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja mam w swoim mieście Northsee. Zaglądam tam czasem. Zasada jest taka, że zamawiasz rybę a dodatki nakladasz sama, ile się zmieści na talerzu. Mają przepyszne sałatki, na ciepło i na zimno. Zdarza się, że zamawiam najtańszą rybę, płacę za nią i nie biorę. Mogę sobie w zamian nałożyć cały talerz różnych sałatek. Patrzą na mnie czasami jak na dziwoląga :lol2:

W moim mieście też to jest, ale nigdy nie próbowałam tego bufetu. Trzeba to zmienić ;)
E tam, najważniejsze, że Tobie smakowało ;) 
19 stycznia 2023 14:41 / 1 osobie podoba się ten post
opiekunkoland

Brzmi pycha ;)
 
Ja też jadłam raz na rok, ale po tej pracy to choćby mnie mieli zaciągać do McDonalda to nie wejdę. :D 

Mnie też nie zaciągną do KFC, MD czy innego goyowca. Jakbym umierała z głodu to bym sobie suchą bułkę zjadła
19 stycznia 2023 17:38 / 2 osobom podoba się ten post
opiekunkoland

W moim mieście też to jest, ale nigdy nie próbowałam tego bufetu. Trzeba to zmienić ;)
E tam, najważniejsze, że Tobie smakowało ;) 

Ryby jak ryby, mają różne, ale wiadomo,najsmaczniejsze prosto z patelni albo z piekarnika. Tam stoją na tych podgrzewaczach ,nie zawsze apetycznie wyglądają,chyba że się trafi na moment, kiedy jeszcze gorące wykładają. Ale dodatki,przynajmniej w "moim" bufecie, zawsze przepyszne 
19 stycznia 2023 17:46 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Mnie też nie zaciągną do KFC, MD czy innego goyowca. Jakbym umierała z głodu to bym sobie suchą bułkę zjadła

A ja zachodzę od czasu do czasu. I nikt mnie tam nie zaciąga na siłę ?. Jak już zajdę to nie myślę o składnikach, tylko o tym, czy mi smakuje. A po kawę czasami zachodzę specjalnie, mają bardzo dobrą. McDonald's ,wg mnie,ma jedną z lepszych ice coffe.
19 stycznia 2023 20:00 / 3 osobom podoba się ten post
Zapomniałam napisać co jutro na obiad kotlet tłuczony , panierowany w bułce i płatkach migdałowych ( tak robią w Austrii )do tego zrobię surówkę z marchewki ( udało mi się kupić u sołtysa ) . Jak już tłukę to ziemniaki też utłuke z masłem , mleczkiem i koperkiem 
20 stycznia 2023 10:29 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj piątek , więc robię ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem 
20 stycznia 2023 11:17 / 3 osobom podoba się ten post
Szpinak z jajeczkiem + ziemniaczki puree