Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

24 października 2023 15:26
Abu

Do pogaduszek :-):tanczy:

No to dobrze , w innym przypadku nie wiadomo czym się człowiek struł .
24 października 2023 15:28
Tak, to prawda 
24 października 2023 16:59 / 1 osobie podoba się ten post
Zalewajka.
25 października 2023 12:36 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj idziemy "na jedzenie "
wczoraj ,po zmianie planów,była sałatka z dużej,białej fasoli(ze słoika ), fasoli edamame (z torebki ,z tuńczykiem,czerwoną cebulą,oliwą,dobrym octem balsamicznym i świeżą kolendrą. Jak ja ją lubię . Podobnie jak rozgrzewającą zupę krem z selera z grzankami. Tak to szybko zmieniłam wczorajsze menu ,szybko przygotowałam i szybko zjedliśmy 
25 października 2023 13:31 / 4 osobom podoba się ten post
U nas był filet z łososia,ziemniaki z koperkiem i kalafior,ale niepanierowany.Jutro mam zamiar zrobić zupę krem z dyni,wylukałam prosty przepis w tutejszym kalendarzu????
25 października 2023 13:56 / 3 osobom podoba się ten post
Na szybko makaron z sosem pieczarkowym plus surówka z marchewki i jabłka .
25 października 2023 16:54 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

U nas był filet z łososia,ziemniaki z koperkiem i kalafior,ale niepanierowany.Jutro mam zamiar zrobić zupę krem z dyni,wylukałam prosty przepis w tutejszym kalendarzu????

Zupa z dyni - lubię . Łososiem się przejadlam kilka lat temu i zapach drażni mnie  do dzisiaj . .
 
Z dyni też robiłam konfiturę. Smaczna i ładny kolor .
25 października 2023 19:45 / 3 osobom podoba się ten post
Spaghetti warzywne, makaron numer 7, parmezan , sałata głowiasta 
25 października 2023 21:07 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zupa z dyni - lubię . Łososiem się przejadlam kilka lat temu i zapach drażni mnie  do dzisiaj . .
 
Z dyni też robiłam konfiturę. Smaczna i ładny kolor .

A ja w ubiegłym tygodniu piekłam ciasto z dynią,a właściwie z musem z pieczonej dyni,z polewą dyniowo-białoczekoladową . Też smaczne,ładny kolor i przez 3 dni było świeże i wilgotne.
A dzisiaj,ponieważ zostałyśmy w domu,zrobiłam makaron z piersią z kurczaka i cukinią,w sosie śmietanowo serowym . Przy okazji zużyłam resztę parmezanu i innego twardego sera. Oczywiście do sosu imbir i chilli,a wszystko świeżą kolendrą posypane. Podopieczna już odróżnia kolendrę od natki i...woli kolendrę?
26 października 2023 17:06 / 3 osobom podoba się ten post
Przedłużyłam wczorajsze spaghetti  makaron widelcowy, sałata z owocami granatu.  Mały kotlecik drobiowy. 
26 października 2023 21:25 / 3 osobom podoba się ten post
Czytając menu w restauracji,nabrałam apetytu na wątróbkę. Sałata ,osobiście skomponowana z bufetu sałatkowego,wątróbka wieprzowa z grilla z duszoną cebulką,ziemniaki opiekane,kieliszek różowego wina
27 października 2023 07:54 / 3 osobom podoba się ten post
Zimno, pada wiec pogoda idealna na zupę. 
Kapuśniak z kiszonej i słodkiej kapusty plus włoszczyzna  z kiełbaska plus odrobiną śmietanki i koncentratu. Takie misz masz bo na taką zupęam straszna ochotę. 
Na deser owoce. 
27 października 2023 08:21 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dziś zupa krem z dyni Hokkaido.Ciekawe,czy mi wyjdzie ??
27 października 2023 09:15 / 4 osobom podoba się ten post
Wyjdzie 
Pierogi?
27 października 2023 11:23 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

U mnie dziś zupa krem z dyni Hokkaido.Ciekawe,czy mi wyjdzie ??

Zawsze wychodzi,a smaku nadaj przyprawy,u mnie dość ostro i najchętniej z mlekiem kokosowym
Dzisiaj ziemniaki tłuczone,smażone polędwiczki z dorsza,sałata