Wypieki

05 listopada 2015 21:17 / 2 osobom podoba się ten post
Ola55

Placuszek drożdżowy ze śliwkami...???? Nie, ja nie mogę wchodzić na ten topik!!!  Ja bym to wszystko pożarła... Tak mi się chce słodkiego, że chyba sobie kogel - mogel ukręcę... a potem znowu te schody będą w robocie, eh...

Buła, bułka nie wiem miałam parę dkg, drożdży, parę śliwek i zamrożoną kruszonkę, /wczoraj piekłam placka/ a Babcia mówi ze chce bułkę drozdzowa. Tłumaczę że jest placek, nie to ma być bułka, więc wzięłam Ją do kuchni i robiłam na 2 bułki, nie twierdzi że za małę będą, więc całe ciasto wrzuciłam do piekarnika .Po upieczeniu pyta sie co to za "twór" - a ja mówię bułka - ona jaka bułka - Polska bułka , aaa smaczna ta bułka
05 listopada 2015 21:36 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Leni ma do mnie tylko 80 km a Ty niestety 300

nie kus  to az i tylko 300
05 listopada 2015 21:37
leni

Essen !!!!! zywej polskiej duszy opiekunkowej poza czasem spotkanymi Polakami na spacerze

na spacerze to ja widuje tylko kaczki  ,ktore uwielbia moja Pdp - tez niemieckie
05 listopada 2015 21:39 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Buła, bułka nie wiem miałam parę dkg, drożdży, parę śliwek i zamrożoną kruszonkę, /wczoraj piekłam placka/ a Babcia mówi ze chce bułkę drozdzowa. Tłumaczę że jest placek, nie to ma być bułka, więc wzięłam Ją do kuchni i robiłam na 2 bułki, nie twierdzi że za małę będą, więc całe ciasto wrzuciłam do piekarnika .Po upieczeniu pyta sie co to za "twór" - a ja mówię bułka - ona jaka bułka - Polska bułka , aaa smaczna ta bułka:yeah:

Ola55  zapraszam na ciasto, ale nie bułę. Wsobotę robię " dupę pawiana" ale to nie ja tak nazwałam sorki
06 listopada 2015 10:16
ja do wszystkich forumowiczek, ale najbardziej do tych "piekących"
w sklepach niemieckich jest dużo orzechów mielonych, wiem, że Niemcy pieką z nich ciasta bądź dodają do ciast, mas. Macie jakiś sprawdzony przepis, żeby to wykorzystać?
06 listopada 2015 10:24
agamor

ja do wszystkich forumowiczek, ale najbardziej do tych "piekących" :-)
w sklepach niemieckich jest dużo orzechów mielonych, wiem, że Niemcy pieką z nich ciasta bądź dodają do ciast, mas. Macie jakiś sprawdzony przepis, żeby to wykorzystać?

Niedawno podawałam przepis na ciasto właśnie z orzechami mielonymi.Poszukaj w wypiekach.Jest proste i smaczne
06 listopada 2015 10:25
nadzieja

Niedawno podawałam przepis na ciasto właśnie z orzechami mielonymi.Poszukaj w wypiekach.Jest proste i smaczne

Nadziejo, niedawno zachwalalam ten wlasnie przepis, ale do Agamora chyba nie dotarlo
06 listopada 2015 10:33 / 1 osobie podoba się ten post
moncherie

Nadziejo, niedawno zachwalalam ten wlasnie przepis, ale do Agamora chyba nie dotarlo:-)

06 listopada 2015 10:57
nadzieja

Niedawno podawałam przepis na ciasto właśnie z orzechami mielonymi.Poszukaj w wypiekach.Jest proste i smaczne

mam je :))
i zamierzam w przyszłym tygodniu upiec
a może coś jeszcze? :)
06 listopada 2015 10:58 / 1 osobie podoba się ten post
moncherie

Nadziejo, niedawno zachwalalam ten wlasnie przepis, ale do Agamora chyba nie dotarlo:-)

dotarło, dotarło 
06 listopada 2015 11:13
Mnie to by sie jakis prosty przepis na ciasteczka przydal. Dzieci piec chca
06 listopada 2015 11:15
agamor

mam je :))
i zamierzam w przyszłym tygodniu upiec
a może coś jeszcze? :)

Sorki wiecej przepisow na ciasto z orzechami niemam,mam na ciasto marchewkowe tez jest smaczne
06 listopada 2015 11:21
nadzieja

Sorki wiecej przepisow na ciasto z orzechami niemam,mam na ciasto marchewkowe tez jest smaczne:-)

To dawaj
06 listopada 2015 13:36 / 2 osobom podoba się ten post
moncherie

Mnie to by sie jakis prosty przepis na ciasteczka przydal. Dzieci piec chca:-)

ja z tych mielonych orzechów robię kruche ciastka,1 szkl mąki,1 szkl mielonych orzechó lub migdałów lub wiórek kokosowych( w tym przypadku troche więcej mąki) 2 żółtka,1 masło lub 250 g margaryny pół szkl cukru,krótko zagniatam,do lodówki na godzinke( moze lezec i całą noc),dobre gdy pieczesz z diećmi ,bo mogą łapkami formować swoje ciasteczka
06 listopada 2015 14:48 / 1 osobie podoba się ten post
moncherie

To dawaj:-):-):-)

To prosze;;;;4 jajka;160 gram cukru;3 szklanki maki,1 szkl,oleju,lyzeczka sody oczyszczonej plus proszek do pieczenia,6 marchewek;Marchewke zetrzec na tarce,Jajka utrzec z cukrem na biala mase,wciaz ucierajac dodajemy make z proszkiem i soda,i wlewamy olej,na koniec wzucic marchewke wymieszac;Piec od 45 do 50 minut w 180 st,Podajemy z kawusia,SMACZNEGO