Wypieki

03 listopada 2015 11:53 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Prosze o przepis na karpatkę. Taaaaaaaaaaaakkkkkkąąąąą mam ochotę :-) wiem,że sa w necie ale wypróbowany najlepszy. Dzieki:-)

Aniu nigdy nie pieklam karpatki takiej swojskiej,raz tylko taka z pudelka wiec Ci nie moge pomoc,szkoda:)
03 listopada 2015 12:09
michasia

Aja dzisiaj "Zemsta Teściowej"

Gdzieś jest na to przepis ?
wygląda obłędnie.
Smacznego.
03 listopada 2015 12:32
Barbara48

Michasiu wyglada oblednie,musze i ja wyprobowac.Nie napisalas jak smakuje CZarna Inez,warto zrobic?

Czarną Inez warto zrobić, tylko wierzchnią część ciasta ja bym trochę nasączyłam bo na pierwszą idzie marmolada to jest wilgotna."Zemsta Teściowej " tak smakuje jak "teściowa"- dobra to ciasto jest podobne do kruchego, ja osobiście byłabym za "Cz. Inez" ale te dobre i te w boczki wchodzi super!!!!
03 listopada 2015 12:32 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

Gdzieś jest na to przepis ?
wygląda obłędnie.
Smacznego.

Wejdz na youTube" "Kasia w małej kuchni". Jest czasochłonne bo trzeba czekać aż zastygnie galaretka i 2 placki piec ale się pózniej wdzięczy kubkom smakowym.
03 listopada 2015 12:44 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Prosze o przepis na karpatkę. Taaaaaaaaaaaakkkkkkąąąąą mam ochotę :-) wiem,że sa w necie ale wypróbowany najlepszy. Dzieki:-)

Moja Mleczko ja swego czasu piekłam karpatkę ale robiłam z podwójnej porcji.Podam pojedyńczą * 1 szkl. mąki * 4 jaja * 125gr. masła * 1 szkl. wodyWodę z masłem podgrzewam do wrzenia i wsypuję mąkę. Dobrze wymiesząc i pozostawic do ostygnięcia. Pózniej dodaje po jajka pojedyńczo, ja mieszam ręcznie. Masa: * 3 szkl. mleka  * 3 żółtka * 1 czubata łyzka maki ziemiaczanej * 2 łyzki mąki zwykłejcukier waniliowy 1 kostka masła 3/4 szkl łyzki cukru  2 szkl mleka wlewam i cukry do rondelka, reszte roztrzepije w jednej szkl. mleka i zalewam na gotujące mleko. Masło ucieram i powoli / po 2łyżki dodaje budyniu oczywiście ostudzonego  i mieszam na małych obrotach. Piekę w 200 st 25- 35 min.  Smacznego ")
03 listopada 2015 12:54 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Czarną Inez warto zrobić, tylko wierzchnią część ciasta ja bym trochę nasączyłam bo na pierwszą idzie marmolada to jest wilgotna."Zemsta Teściowej " tak smakuje jak "teściowa"- dobra to ciasto jest podobne do kruchego, ja osobiście byłabym za "Cz. Inez" ale te dobre i te w boczki wchodzi super!!!!

Posmakowałam dokładnie teraz tej teściowej i jest jednak d-o-b-r-a 
03 listopada 2015 12:54
michasia

Czarną Inez warto zrobić, tylko wierzchnią część ciasta ja bym trochę nasączyłam bo na pierwszą idzie marmolada to jest wilgotna."Zemsta Teściowej " tak smakuje jak "teściowa"- dobra to ciasto jest podobne do kruchego, ja osobiście byłabym za "Cz. Inez" ale te dobre i te w boczki wchodzi super!!!!

Posmakowałam dokładnie teraz tej teściowej i jest jednak d-o-b-r-a 
03 listopada 2015 13:02 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Wejdz na youTube" "Kasia w małej kuchni". Jest czasochłonne bo trzeba czekać aż zastygnie galaretka i 2 placki piec ale się pózniej wdzięczy kubkom smakowym.

Będę dzisiaj oglądać. Dzięki Michasia!
03 listopada 2015 13:17
Daria01

Będę dzisiaj oglądać. Dzięki Michasia!

proszę bardzo. Kobietka mieszka w Niemczech i jej przepisy są dobre. Zreszta sie przekonasz jaka prosta dziołcha i Jej przepisy.
03 listopada 2015 13:33
Barbara48

Aniu nigdy nie pieklam karpatki takiej swojskiej,raz tylko taka z pudelka wiec Ci nie moge pomoc,szkoda:)

Szkoda Basiu juz mialam po flaszke lecieć w podzięce.
03 listopada 2015 13:37 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Moja Mleczko ja swego czasu piekłam karpatkę ale robiłam z podwójnej porcji.Podam pojedyńczą * 1 szkl. mąki * 4 jaja * 125gr. masła * 1 szkl. wodyWodę z masłem podgrzewam do wrzenia i wsypuję mąkę. Dobrze wymiesząc i pozostawic do ostygnięcia. Pózniej dodaje po jajka pojedyńczo, ja mieszam ręcznie. Masa: * 3 szkl. mleka  * 3 żółtka * 1 czubata łyzka maki ziemiaczanej * 2 łyzki mąki zwykłejcukier waniliowy 1 kostka masła 3/4 szkl łyzki cukru  2 szkl mleka wlewam i cukry do rondelka, reszte roztrzepije w jednej szkl. mleka i zalewam na gotujące mleko. Masło ucieram i powoli / po 2łyżki dodaje budyniu oczywiście ostudzonego  i mieszam na małych obrotach. Piekę w 200 st 25- 35 min.  Smacznego ")

dzieki Michasia i do tych swoich fobii dodam jeszcze "chorobliwa zazdrość" o ciasta Michasiu, o ciasta Mam taka sąsiadke,ktora zwsze mowi,że palcem zakręcone ciasto ma w domu. A jakie pyszne piecze. Tylko nie dorówna Tobie Michasiu i Basi
03 listopada 2015 20:25 / 3 osobom podoba się ten post
nadzieja

Proszę Cię bardzo .200 gram margaryny,200 gr.cukru,5 jajek.1 cukier waniliowy,200 gram mąki,półtorejłyżeczki proszku do pieczenia.200 gram orzechów mielonych.Margarynę z cukrem ucierasz do białości(Mikser)Dodajesz jajka i miksujedz dalej,potem mąkę z proszkiem do pieczenia.Na koniec dodaj orzechy delikatnie wymieszaj.Ja piekę w małej tortownicy.180 st. Piec około 60 mniut.Smacznego

W piekarniku wlasnie siedzi. A przed piekarnikiem dwa sepy... Uzbrojone juz w lyzeczki. Ciekawe czy uda mi sie sprobowac?
03 listopada 2015 21:41 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

dzieki Michasia i do tych swoich fobii dodam jeszcze "chorobliwa zazdrość" o ciasta Michasiu, o ciasta:-) :-)Mam taka sąsiadke,ktora zwsze mowi,że palcem zakręcone ciasto ma w domu. A jakie pyszne piecze. Tylko nie dorówna Tobie Michasiu i Basi :-)

Ale słodziszniech Ci będzie, tylko musiałabyś spróbować,może kiedyś...... góra z górą się nie zejdzie , człowiek z człowiekiem tak. pozdrawiam i upiec tą karpatkę:)
03 listopada 2015 21:43
moncherie

W piekarniku wlasnie siedzi. A przed piekarnikiem dwa sepy... Uzbrojone juz w lyzeczki. Ciekawe czy uda mi sie sprobowac?:-)

daj znaka jakie wyszło :)
04 listopada 2015 00:36 / 3 osobom podoba się ten post
Ludziska !!! dajta przepis coby smakowało T_e_ś_c_i_o_w_ i