Wypieki

19 marca 2016 08:37 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Ciasto wysmarowałam dżemem jagodowym/ jeszcze przez PDP robionym,ubiłam smietanę 1/2 litra 32% z 1 łyżką cukru i 2 galaretki rozpuściłam w 2 szkl. wody/Barbara 48 się kłania/ i jedną galaretkę na pasek.Trochę tej masy za dużo, ale resztę podałam na deser do obiadu:yeah:

Dzieki Michasiu
19 marca 2016 08:37
michasia

Ciasto wysmarowałam dżemem jagodowym/ jeszcze przez PDP robionym,ubiłam smietanę 1/2 litra 32% z 1 łyżką cukru i 2 galaretki rozpuściłam w 2 szkl. wody/Barbara 48 się kłania/ i jedną galaretkę na pasek.Trochę tej masy za dużo, ale resztę podałam na deser do obiadu:yeah:

Dzieki Michasiu
19 marca 2016 10:11 / 5 osobom podoba się ten post
mleczko1

Dzieki Michasiu :-)

Możesz zrobić galaretkę z Quarkiem albo z gęstym jogurtem , dla słodkości dodać cukru pudru i też jest fajne . Kiedyś nie miałam pod ręką pudru to zwykły rozpuściłam razem z galaretką
19 marca 2016 10:15 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Możesz zrobić galaretkę z Quarkiem albo z gęstym jogurtem , dla słodkości dodać cukru pudru i też jest fajne . Kiedyś nie miałam pod ręką pudru to zwykły rozpuściłam razem z galaretką :-)

"potrzeba matką wynalazków"
19 marca 2016 11:00 / 6 osobom podoba się ten post
michasia

:yeah::brawo1:"potrzeba matką wynalazków":-)

No tak A najlepiej te wynalazki się eksperymentuje u siebie , ot , tak bez okazji , bo jak już na specjalną okazję to się lepiej trzymać własnych , sprawdzonych przepisów , bo można przedobrzyć i później po cukierniach biegać i kupować coś specjalnego ......a eksperyment w koszu na śmieci ( ale bio ! ) ląduje
19 marca 2016 12:43 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

No tak :-) A najlepiej te wynalazki się eksperymentuje u siebie , ot , tak bez okazji , bo jak już na specjalną okazję to się lepiej trzymać własnych , sprawdzonych przepisów , bo można przedobrzyć i później po cukierniach biegać i kupować coś specjalnego ......a eksperyment w koszu na śmieci ( ale bio ! ) ląduje :-)

Świeta prawda
19 marca 2016 15:22 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Rolada biszkoptowa z ,,ptasim mleczkiem" i brzoskwiniami.

Basia sito kupione, ale roladkę będę piekła może za rok  :))))))
19 marca 2016 18:34 / 2 osobom podoba się ten post
poznanianka1

Jak patrzę na te "wyczyny" Michasi i Barbary 48 to wpadam w kompleksy.W kwestii wypieków jestem "NIEPIŚMIENNA":)

Ty jesteś niepiśmienna a ja wolę niepismienną być  Co tam upiec !! potem trzeba to zjeść i tu pojawia się problem  Lepiej trzymać się zgodnie z "czego oczy nie widzą, tego sercu ( czyt. żołądkowi ) nie żal" 
20 marca 2016 10:46 / 3 osobom podoba się ten post
jolars

Basia sito kupione, ale roladkę będę piekła może za rok  :))))))

A dlaczego za rok ? Zbierz się szybciej ,warto. Wieczorem upieklam babeczke biszkoptowo- piaskowa z przepisu kobietki. Tym razem z cappuccino orzechowym i mielonymi orzechami laskowymi i z malutkim zakalcem :)
20 marca 2016 10:49 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

A dlaczego za rok ? Zbierz się szybciej ,warto. Wieczorem upieklam babeczke biszkoptowo- piaskowa z przepisu kobietki. Tym razem z cappuccino orzechowym i mielonymi orzechami laskowymi i z malutkim zakalcem :)

Wybadaj , bo może Twoja PDP też jak Ryszard O. w " rozmowy kontrolowane " też z zakalcem lubi ? .....upieczesz jeszcze raz z zakalcem - jak lubią to niech jedzą
20 marca 2016 10:50 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

A dlaczego za rok ? Zbierz się szybciej ,warto. Wieczorem upieklam babeczke biszkoptowo- piaskowa z przepisu kobietki. Tym razem z cappuccino orzechowym i mielonymi orzechami laskowymi i z malutkim zakalcem :)

Takie lubie widze , że wilgotne jest. Pisz przepis Basiu , pisz  
20 marca 2016 11:44 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Takie lubie widze , że wilgotne jest. Pisz przepis Basiu , pisz  :-)

Aniu to jest ten przepis co piekłas niedawno z kakaem.
20 marca 2016 11:47 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Wybadaj , bo może Twoja PDP też jak Ryszard O. w " rozmowy kontrolowane " też z zakalcem lubi ? .....upieczesz jeszcze raz z zakalcem - jak lubią to niech jedzą :-):-):-)

Barbarko już wczoraj wieczorem jadły, nie mogły się doczekać aż wystygnie. A z tym zakalcem to może być problem, bo jak będę chciała go mieć to nie wyjdzie, haha.
20 marca 2016 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Barbarko już wczoraj wieczorem jadły, nie mogły się doczekać aż wystygnie. A z tym zakalcem to może być problem, bo jak będę chciała go mieć to nie wyjdzie, haha.

A , to dzięki Basiu  
21 marca 2016 09:09 / 1 osobie podoba się ten post
Będę dzisiaj piekła roladę.
O efektach poinformuję