Wypieki

21 marca 2016 18:34 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Uda się uda zobaczysz :yeah:

Wypróbuję natychmiast po powrocie i  dzięki za Twoją wiarę we mnie
21 marca 2016 18:41 / 1 osobie podoba się ten post
evaa

ta babka uda się , ja tez lubie tylko proste przepisy , jak widze ,że skomplikowany to nawet nie próbuje:-)

To jesteśmy w jednej drużynie 
21 marca 2016 18:47 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

:czerwieni sie:Dziękuję Basiu
Od ciebie dostać pochwałę to nie byle co:-)
A jakbym chciała coś innego zamiast jabłek to co to może być.Bita śmietana?

Tak, bita smietana, marmolada,śmietaną z owocami,makowa.
21 marca 2016 18:52 / 3 osobom podoba się ten post
Marta

Bardzo smakowite brawo, brawo mniam, mniam,
Na głowie stanęłam, żeby zobaczy, ale nic nie szkodzi, warto było
21 marca 2016 18:53 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Babka mieszaniec

Michasiu, jak zwykle smaczne, piękne
23 marca 2016 08:26 / 2 osobom podoba się ten post
Przepisy na łatwe serniki ser ich w kubeczkach :) ciasto: szklanka mąki,pól szklanki cukru łyżeczka proszku 3 łyżki margaryny 2 łyżki śmietany kwaśnej 1 żółtko(białko pójdzie do piany) szybko wyrobić jak się lepi dosypać mąki ale ma być miękkie Ser: 1kg sera 4 żółtka 2jajka 2 budynie śmietankowe-waniliowe 1,2 szkl oleju niepełna szklanka mleka szkla cukru Jajka i cukier ubić mikserem na puch dodać ser olej budynie rozpuszczone w mleku wymieszane wlać na blachę z ciastem piec ok 55 min -180st białka 4 +1 ubić ze szczyptą soli dodać 5 łyżek cukru sernik gorący wyjąć położyć ubitą pianę zapiekać ok 20min 150-160st po wystygnięciu piekarnika wyjąć i zostawić do następnego dnia :) 2 sernik jeszcze łatwiejszy :) Kruche ciasto jak przy 1 SER: ok 1kg sera,1 budyń waniliowy,1szkl cukru 4jajka 100ml oleju 100ml śmietany kwaśnej  1łyzka mąki krupczatki można manny Ser+cukier+żółtka +olej+ śmietana zmiksować dodać budyń i mąkę na koniec ubite białka wymieszać widelcem piec ok 50-60min ja aby nie myc trzepaczek ubijam pianę potem wyrabiam ser :) w obu przypadkach można dodać rodzynki skórkę pomarańczowa cytrynową czy nawet brzoskwinie w kawałkach :)
23 marca 2016 09:27
Marta

Stanęła na głowie:-) ale pyszna świeżo upieczona jeszcze ciepła rolada jabłkowa Basi 48 dziękuję za przepis

A gdzie ten przepis Basi48 ? na ktorej stronie ?
23 marca 2016 10:01 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

A gdzie ten przepis Basi48 ? na ktorej stronie ?

111
23 marca 2016 10:31
mleczko1

A gdzie ten przepis Basi48 ? na ktorej stronie ?

Przepis Ivanilki ,ją go tylko przypomniałam:)
23 marca 2016 10:35
Barbara48

Przepis Ivanilki ,ją go tylko przypomniałam:)

Basia, a czy to ważne czyj ? dla mnie ważne ,że skoro chce cos upiec to staram sie takie, ktore odpowiada moim pdp.I  wielkim plusem jest to, że jak Marcie wyszło to i mnie powinno wyjśc. Chyba podobnie pieczemy Zmniejszę cukier i tak
23 marca 2016 10:35 / 2 osobom podoba się ten post
A ja do soboty mam z głowy pieczenie, córka Pdp przyniosła pół blachy dobrego ciasta z bitą śmietaną z quarkiem i mandarynkami.Niepowtarzalna wspominała o tej masie, pyszna. Obiad tez nam wczoraj przyniosla.
23 marca 2016 21:07 / 2 osobom podoba się ten post
Wyczaiłam dziś w Edece świeży rabarbar! Jutro upiekę więc biszkopt z rabarbarem.Wg wypróbowanego przepisu,więc juz bez adrenaliny
Lubię ciasta z rabarbarem - jest tak pięknie kwaśny a nie lubię zbyt słodkich wypieków
23 marca 2016 21:12 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Basia, a czy to ważne czyj ? dla mnie ważne ,że skoro chce cos upiec to staram sie takie, ktore odpowiada moim pdp.I  wielkim plusem jest to, że jak Marcie wyszło to i mnie powinno wyjśc. Chyba podobnie pieczemy :-) Zmniejszę cukier i tak :-)

Jak upieczesz to spróbuj   jak jeszcze ciepła będzie,po prostu niebo w gębie!
     
24 marca 2016 12:37 / 3 osobom podoba się ten post
Taka "na golasa " bez polewy bez ukrywania fuszerki podam z bita śmietaną
24 marca 2016 13:46 / 2 osobom podoba się ten post
Biszkopt z rabarbarem.Ktoś już zjadł kawałek.Ciekawe kto