Wypieki

17 marca 2016 17:59 / 5 osobom podoba się ten post
Ubiłam smietane tak jak michasia, na wolnych obrotach i dodałam galaretkę z agrestu. Innej juz nie mam , moje zapasy wyczerpały sie
17 marca 2016 20:05
mleczko1

Ubiłam smietane tak jak michasia, na wolnych obrotach i dodałam galaretkę z agrestu. Innej juz nie mam , moje zapasy wyczerpały sie :-)

Ania a gdzie kolorek zielony?
17 marca 2016 20:07 / 2 osobom podoba się ten post
jolars

Ania a gdzie kolorek zielony?:-)

R o z m y ł sie   niemiecja smietana go zmogła
17 marca 2016 22:26 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Jakbym wierzyła że uda mi sie coś takiego zrobić to bym poprosiła o przepis.
ale jakoś nie wierzę

ivanilia40
Opiekunka

Postów: 10444
Lubianych postów: 20499
Przyjaciół: 225
18 kwietnia 2015 10:20 / 6 osobom podoba się ten post CytatUpiekłam wczoraj ekspresowe ciasto,mięciutkie i pyszne. Jak toś nie ma czasu na pieczenie to to jest idealne.
5 jajek
5 łyżek cukru
5 łyżek mąki
proszku do pieczenia na czubek łyżeczki.
 
5 jabłek,obrać i zetrzeć na tarce lyb pokroić w kosteczkę. Ułożyć na papierze do pieczenia,na dużej ,kwadratowej blasze tej z piekarnika.
 
Białka ubic na stywno,dodawać powoli cukier,potem żółtka,na końcu mąkę z proszkiem do pieczenia. Wylać ciasto na starte jabłka,piec w 180 st około 15 minut. Po upieczeniu ciasto odwrócić na pergamin albo ścieteczkę i gorące zwinąć w roladę. Zostawić do wystygnięcia. 

Od zeszłego roku robię rolade tylko z tego przepisu,zawsze wychodzi. Zawijam w suchą sciereczke nigdy się nie łamie.Marta śmiało możesz zrobić:)
18 marca 2016 06:46 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj pieke strudla z jabłkami. To na powitanie dziadka wraca do domu
18 marca 2016 08:25 / 1 osobie podoba się ten post
Bardzo proszę o podanie przepisu na dobre ciasteczka.Z góry dziekuje
18 marca 2016 08:44
Gosiek11

Bardzo proszę o podanie przepisu na dobre ciasteczka.Z góry dziekuje

Proszę bardzo przepis małej kuchareczki.
18 marca 2016 08:59 / 2 osobom podoba się ten post
jolars

Proszę bardzo przepis małej kuchareczki. :-):gotowanie::-):aniolki:

Bardzo prosty przepis widzę,,,
18 marca 2016 11:54 / 1 osobie podoba się ten post
Ale to się nie je! a Ty już coś wcinasz widzę hi, hiii
18 marca 2016 12:18 / 5 osobom podoba się ten post
mleczko1

Dzisiaj pieke strudla z jabłkami. To na powitanie dziadka wraca do domu :-)

Tak wyglada bez przyozdabiania. Można z cukrem pudrem, albo z bitą smietaną. Pyszny !!!!!!!!!
18 marca 2016 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem co sie dzieje ciagle moj wpis dwa razy wyskakuje. a przeciez uważam. Znów podciągnęłam
18 marca 2016 19:13 / 8 osobom podoba się ten post
Dzisiejsza rolada
18 marca 2016 20:19 / 2 osobom podoba się ten post
Jak patrzę na te "wyczyny" Michasi i Barbary 48 to wpadam w kompleksy.W kwestii wypieków jestem "NIEPIŚMIENNA":)
19 marca 2016 07:43
michasia

Dzisiejsza rolada

Michasia a jaki krem (wypełniacz ) robiłas ? Moj strudel zjedzony . Pewnie dzisiaj cos wymodzę jakąś babke piaskową . Moi pdp oboje z podwyższonym cukrem , ale ciasto to z kremem lubią. Z dużą ilościa kremu . A potem tabletke - bez sensu to wszystko. Ale ja tu nie rządzę , Corka kupuje takie dobre* ciasta a niech tam .
19 marca 2016 08:09 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko1

Michasia a jaki krem (wypełniacz ) robiłas ? Moj strudel zjedzony . Pewnie dzisiaj cos wymodzę jakąś babke piaskową . Moi pdp oboje z podwyższonym cukrem , ale ciasto to z kremem lubią. Z dużą ilościa kremu . A potem tabletke - bez sensu to wszystko. Ale ja tu nie rządzę , Corka kupuje takie dobre* ciasta :-( a niech tam .

Ciasto wysmarowałam dżemem jagodowym/ jeszcze przez PDP robionym,ubiłam smietanę 1/2 litra 32% z 1 łyżką cukru i 2 galaretki rozpuściłam w 2 szkl. wody/Barbara 48 się kłania/ i jedną galaretkę na pasek.Trochę tej masy za dużo, ale resztę podałam na deser do obiadu