Jak minął dzień 11

09 maja 2021 13:01 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

U mnie spokojnie, babcia spokojna. Nawet syn jej powiedział, że muszę się wyspać w nocy, ha ha.
Syn z kwiatkami przyjechał, pokombinował i efekt jak na fotce. To połowa balkonu, drugą ja zajmuję, ze stoliczkiem i krzesłem.
 

 
 

Chciałeś przez to powiedzieć i ,że na tej części balkonu ,którą Ty zajmujesz nie ma już miejsca na kwiaty ??????
Czekam na efekt kwiatowy (mogą być nawet niezapominajki )
09 maja 2021 13:47 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Przepraszam a to q to co to oznacza ??

Kikuś... no... Już nie bądź taka dociekliwa... no... q jak kurczak... 
09 maja 2021 14:05 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Przepraszam a to q to co to oznacza ??

Może  drinq
09 maja 2021 14:10 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Może :szampan: drinq:szampan2:

Oder.... quark 
09 maja 2021 14:17 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Oder.... quark :przyjaciele:

A był by śniadanie  do omletów
09 maja 2021 16:04 / 5 osobom podoba się ten post
Spacer promenadą....ludzi tyle najechało,że musiałyśmy uciekać  na taras...
09 maja 2021 17:06 / 5 osobom podoba się ten post
Babcia śpi,  syn do domu pojechał. Babci odechciało się jazdy w góry. Posiedzieli na balkonie, a ja na spacerek się wybrałem.
 
Widok z wiaduktu na Schwarzwald...
 
09 maja 2021 17:19 / 4 osobom podoba się ten post
09 maja 2021 21:29 / 5 osobom podoba się ten post
Przed chwilą wróciliśmy ze spaceru z psem. Pogoda bajeczna, lekki wietrzyk, ciepło. Czeremcha odurza zapachem...
Dobrej nocy 
10 maja 2021 16:17 / 5 osobom podoba się ten post
Kończy się moja wyjazdowa pauza... Parę praktycznych rzeczy kupiłem w Woolworth, w dm i w REWE.
Najważniejszy mój punkt wyjazdu to był....a raczej było uszczuplenie ciężko  zarobionej kasy o 20 euro
 

 
Ale teraz już mnie nie wkurzają moje kudełki. Następna wizyta w lipcu w salonie u Gabrieli, już w kraju. Tam płacę... serio... 10 zł. 
10 maja 2021 21:21 / 4 osobom podoba się ten post
Mam tu coś dla dziewczyn, które odwiedzają sklepy ze starociami... 
Ciekawe, czy też tam idzie coś tanio kupić? 
Bo jeszcze nie byłem.. 
 

 
 
11 maja 2021 15:04 / 3 osobom podoba się ten post
2 godzinki. Zaraz i . Miłego popołudnia. 
11 maja 2021 15:58 / 5 osobom podoba się ten post
Dzisiaj syn pisał maturę z rozszerzonej matematyki. Jeszcze w czerwcu egzamin zawodowy i jest technikiem technologii drewna Chce iść na studia w tym kierunku. Z POWODU pandemii matura była łatwiejsza. Prawie cała jego klasa przystąpiła do niej, choć wcześniej tylko połowa deklarowała taką chęć. I trójka kolegów, która o studiach nie myślała, teraz chyba też złoży papiery na SGWW w Warszawie- oczywiście w swoim kierunku. Fajnie by było, jak by tam poszli, niech chłopaki robią coś z tym dalej (połowa ich klasy to dziewczyny, ale to była łączona z "reklamą"). Fajna klasa była. Wychowawczyni stwierdziła, że nie sądzi, żeby jeszcze jej się taka super grupa trafiła. I nie słodziła nam, bo tak było przez wszystkie lata. Atmosfera fajna, problemy dało się rozwiązywać, z rodzicami też .
W sumie jak za obu synów kciuku trzymałam, to miałam nadzieję, że nie tylko poziom nauczania będzie dobry, ale i ludzie w klasie trafią im się fajni. I tak było. Nauczyciele też w porządku. Oprócz dyrektorki, ale z nią na szczęście mało do czynienia mieli.
To teraz niech się ta pandemia skończy i niech ruszą podbijać Warszawę!- na razie
11 maja 2021 18:46 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Mam tu coś dla dziewczyn, które odwiedzają sklepy ze starociami... 
Ciekawe, czy też tam idzie coś tanio kupić? 
Bo jeszcze nie byłem.. 
 

 
 

Oj idzie, idzie .Otwarte jest ?Może zmienniczki szukasz ?
11 maja 2021 18:47 / 4 osobom podoba się ten post
Nie mogę znaleźć wątku na temat rezygnacji z wyjazdu przed podpisaniem umowy. Padła odpowiedź, że jak już jest wszystko dograne, terminy ustalone i umowa przysłana, ale jeszcze nie podpisana i odesłana, to można z takiego zlecenia zrezygnować.
Coś mi tu nie grało. Bo bywa w drugą stronę- opiekunki jadą bez umowy, dostają ją mailem, ale wysyłają podpisaną po powrocie. To firma mogłaby powiedzieć- umowy nie ma, to my nie płacimy...
Na FB jest forum z bezpłatnymi poradami prawnymi dla opiekunek. Zadałam tam pytanie i dziś otrzymałam odpowiedź. Taką:
 





"Dzień dobry Pani Jolanto. Zasadniczo zawarcie umowy zlecenie nie wymaga określonej formy szczególnej. Ustawodawca nie wprowadził w kodeksie cywilnym szczególnych wymogów co do formy zawarcia umowy zlecenie, w związku z czym moze zostać ona zawarta w dowolnej formie- także w formie ustnej. Ustna umowa zlecenie jak najbardziej może mieć więc moc prawną. Problematyczne może być jedynie udowodnienie zawarcia umowy, gdyż nie istnieje ona jednoznacznie, na piśmie. W świetle prawa najbezpieczniejsze jest więc pisemne zawarcie umowy, tak aby w razie konieczności sądowego dochodzenia swoich praw możliwe było jednoznaczne przedstawienie umowy i jej zapisów. W przedstawionej przez Panią sytuacji, kiedy to dokonano ustnych ustaleń wykonywanej pracy i warunków zatrudnienia, z dużym prawdopodobieństwem zawarto umowę zlecenie w formie ustnej. Fakt, że nie podpisano pisemnego egzemplarza umowy, co do zasady nie ma wpływu na zawarcie umowy w formie ustnej. Taka ustna umowa może mieć moc prawną, więc konieczne jest jej wypowiedzenie. Umowa zlecenie może być wypowiedziana przez każdą ze stron w każdym czasie, chyba że uregulowano w niej okres wypowiedzenia. Wtedy też zlecenie może powinno zostać wypowiedziane wraz z zachowaniem okresu wypowiedzenia, chyba że zaistnieją ważne powody do wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym - wtedy też możliwe jest wypowiedzenie bez zachowania terminu wypowiedzenia. Wypowiadając umowę ze skutkiem natychmiastowym radzę zachować szczególną ostrożność. Jeżeli jednak zawarto umowę zlecenie w formie ustnej i nie uregulowano okresu wypowiedzenia tej umowy, każda ze stron ma prawo do każdoczesnego wypowiedzenia umowy. W takiej sytuacji dla potwierdzenia radzę sporządzić pisemne wypowiedzenie zawartej umowy, powołując się na brak uregulowanego okresu wypowiedzenia i związane z tym prawo do wypowiedzenia umowy w każdym czasie przez zleceniobiorcę. Warto zrobić to pisemnie, aby zachować dowód. Wypowiedzenie należy wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Tak jak Pani zauważyła - taki stan rzeczy może mieć równieć korzyści dla samych zleceniobiorców (opiekunek i opiekunów). Jeżeli dokonano ustnych ustaleń umownych (np. w zeszłym roku otrzymaliśmy sporo pytań o ustne obietnice premii w określonej wysokości, przy czym premia została wypłacona w niższej niż ustalona ustnie kwocie), zawsze można powołać się na zawartą ustnie umowę zlecenie. Dla własnego bezpieczeństwa radzę jednak zawsze zadbać o to, aby umowa zawarta została w formie pisemnej. Pozdrawiam!"
 
Wynika z tego, że jednak lepiej taką niepodpisaną umowę wypowiedzieć, bo firma może (nie musi oczywiście) domagać się jakiegoś odszkodowania. Często takie rozmowy są nagrywane, to można mieć potem problem...