Wypieki

24 października 2015 09:45 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Tak.Ciasto wyrobić,piekarnik nagrzać.Ładnie powinno od miski odchodzić.Ta ilość to na klasyczną keksówkę.Po wyjęciu przekładami na boki co chwilę i z wierzchu przegładzam mokrą ręką ,żeby skórka za mocno nie popękała.Prosty ,szybki przepis.

Taka keksówka, w sam raz dla mnie, gdyż dziecko kochane, dorosłe,? mieszka na swoim
24 października 2015 09:47 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Magdzie ja tez lubie duzo jablek,napisalam opcjonalnie 1 kg-ja daje na ,,oko''.Latem bylo duzo papierowek w ogrodzie wiec je przesmazylam i poporcjowalam do zamrazarki,a teraz tylko wyciagam woreczki i ile jest w woreczku ,tyle daje do ciasta.Mam nadzieje ze Ci bedzie smakowac,pozdrawiam:)

Opisze doznania  
24 października 2015 10:29 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Wypiekłam wczoraj chleb.Wyszedł pyszny skórka chrupiąca.
-2 szkl.wody
-5 dkg drożdży
-50 dkg mąki( różne gatunki)
-1 łyżką soli i cukru
Po łyżce pestek słonecznika,siemia lnianego,kurbisu,otrąb wszelakich.

W wodę w miarę ciepłą rozkruszyć drożdzę ,dodać cukier ,sól i pozostałe składniki.
Przełożyć do keksówki nasmarowanej olejem
odczekać z 10 minut aż pod rośnie
i piec 1 h 20 minut w 180 c.

Smacznego.
Po upieczeniu wyjąć od razu z blaszki.

Tereniu ja pieklam dzisiaj-pol maki pszennej bialej i pol zytniej razowej-tylko w moim przepisie jest 5 dkg drozdzy  na 1 kg maki,a pozostale skladniki podobnie.
24 października 2015 11:08 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Tereniu ja pieklam dzisiaj-pol maki pszennej bialej i pol zytniej razowej-tylko w moim przepisie jest 5 dkg drozdzy  na 1 kg maki,a pozostale skladniki podobnie.

Teresadd i Basia - czekam az napiszecie,że same produkujecie leki dla pdp. No szał............ to na co te rodziny niemieckie wydaja kasę. Z umowy proponuje wykreslić p-kt ) robienie zakupów
24 października 2015 11:32 / 1 osobie podoba się ten post
Pozazdrościłam wypieków,jako ze ja też lubię piec (i jeść też) i poczyniłam dziś piaskowca ze śliwkami i jabłkami.

Nigdzie nie mogę tu (w domu pdp) znaleźć miksera,więc zostają mi ciasta,przy których nie ma dużo miksowania;)))))
24 października 2015 11:37
Barbara48

Tereniu ja pieklam dzisiaj-pol maki pszennej bialej i pol zytniej razowej-tylko w moim przepisie jest 5 dkg drozdzy  na 1 kg maki,a pozostale skladniki podobnie.

Tak mam w przepisie od wieków.Piekłam w dwóch mniejszych keksówkach , jedną była stara ,drugą nóweczka i w tej starej chleb przywarł do blaszki.Następnym razem włożę papier do pieczenia.
24 października 2015 11:46
basiaim

Pozazdrościłam wypieków,jako ze ja też lubię piec (i jeść też) i poczyniłam dziś piaskowca ze śliwkami i jabłkami.

Nigdzie nie mogę tu (w domu pdp) znaleźć miksera,więc zostają mi ciasta,przy których nie ma dużo miksowania;)))))

Ja prosty przepis dawaj Basiu. Śliwki mam
24 października 2015 12:42 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko1

Ja prosty przepis dawaj Basiu. Śliwki mam:-):-)

Bardzo prosty

1 szkl mąki pszennej
1 szkl mąki ziemniaczanej (ja jej częśc zastępuję suchym budyniem śmietankowym)
200 g stopionego i ostudzonego masła
4 jajka
3/4 szkl cukru
cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
owoce,cukier puder do posypania ciasta


Całe jajka urzec do białości z cukrami (kryształem i waniliowym).
Stopniowo dolewac tłuszcz. Jak się dobrze połączy,stopniowo wsypywac "suche" produkty.

Wlac do blaszki.
Na górze ułożyc owoce, nie  wciskając je w ciasto.

Piec około 50-55 minut w temperaturze 180 stopni.

Po wyjęciu jeszcze ciepłe posypac cukrem pudrem.
24 października 2015 12:46 / 2 osobom podoba się ten post
24 października 2015 13:00
basiaim

Bardzo prosty :-)

1 szkl mąki pszennej
1 szkl mąki ziemniaczanej (ja jej częśc zastępuję suchym budyniem śmietankowym)
200 g stopionego i ostudzonego masła
4 jajka
3/4 szkl cukru
cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
owoce,cukier puder do posypania ciasta


Całe jajka urzec do białości z cukrami (kryształem i waniliowym).
Stopniowo dolewac tłuszcz. Jak się dobrze połączy,stopniowo wsypywac "suche" produkty.

Wlac do blaszki.
Na górze ułożyc owoce, nie  wciskając je w ciasto.

Piec około 50-55 minut w temperaturze 180 stopni.

Po wyjęciu jeszcze ciepłe posypac cukrem pudrem.

Basiaim juz skopiowalam przepis,bede probowac upiec.:)
24 października 2015 13:16 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Teresadd i Basia - czekam az napiszecie,że same produkujecie leki dla pdp. No szał............ :-) to na co te rodziny niemieckie wydaja kasę. Z umowy proponuje wykreslić p-kt ) robienie zakupów :-):-):-)

Hahaha,Aniu ten punkt moge wykreslic bo to Corka PDP robi zakupy. A pieniazki wydaja na nasze zachcianki, no i na te wszystkie produkty ktore ja potrzebuje:)
24 października 2015 13:22 / 3 osobom podoba się ten post
Ciasto mocno czekoladowe z kremem mascarpone i konfiturą malinową
 
ciasto:
- 150 g masła
- 2 łyżki jogurtu naturalnego
- 2 łyżki miodu
- 180 g cukru
- 150 g mąki pszennej
- 2 jajka
- 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 25 g kakao
- 1/2 tabliczki gorzkiej czekolady (50 g)
- pół słoiczka konfitury malinowej
 
krem:
- 250 g serka mascarpone
- 2 łyżki soku z cytryny
- 2 łyżki cukru
 
polewa:
- 40 g gorzkiej czekolady
- 2 łyżki śmietany 18%
 
Mikserem utrzeć masło z miodem, dodawać cukier i miksować na gładką masę. Przesiać mąkę z kakao, proszkiem do pieczenia i sodą- dodawać stopniowo do masy na przemian z jajkami. Na koniec dodać jogurt i posiekaną czekoladę, wymieszać łyżką. Do wyłożonej papierem do pieczenia formy 21x 21 cm lub tortownicy o średnicy 21 cm przełożyć ciasto. Piec w 170 C około 40 min.
Serek mascarpone wymieszać z sokiem i cukrem. Przestudzone ciasto przekroić na 2 części, posmarować połową konfitury malinowej, wyłożyć krem mascarpone i wyrównać po czym posmarować pozostałą częścią konfitury. Przykryć 2 plackiem.
Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać śmietanę i wymieszać, lekko ciepłą polewą posmarować wierzch ciasta, odczekać chwilę i wstawić gotowe ciasto do lodówki.
24 października 2015 13:33 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Hahaha,Aniu ten punkt moge wykreslic bo to Corka PDP robi zakupy. A pieniazki wydaja na nasze zachcianki, no i na te wszystkie produkty ktore ja potrzebuje:)

Siedząc przy takim cieście to i nie wiele juz zachcianek masz podziwiam Cie kobieto
24 października 2015 13:36 / 1 osobie podoba się ten post
Nie cytuję, bo za długie
Barbara48, jesteś cudowna, Takie wypieki? Podziwiam Ciebie, ale do cukierni, nie polecę hee
24 października 2015 13:41 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Nie cytuję, bo za długie
Barbara48, jesteś cudowna, Takie wypieki? Podziwiam Ciebie, ale do cukierni, nie polecę hee:-)

Jejku a jaki mam slinoktok masakra!