Wypieki

14 marca 2016 19:48 / 2 osobom podoba się ten post
Kobietka

OK, ja mam tu tyle czasu, że nie mogę się od Was odkleić :brak wiary:

Kawe rozpuszczalna jedna porcje wsypiesz do kubeczka dodasz troszke cukru ( bez cukru nie chce sie utrzec) i odrobine wody, ale nie za duzo nie może być  rzadka, bo tez sie nie utrze. Jak juz osoągnie jasno bezowy kolor zalewasz czym chcesz czy gorąca woda czy gorącym mlekiem . Albo tylko zabielasz. To cała praca ale warto jest pyszna. Może pierwsza Ci nie wyjdzie , musisz załapac proporcje. Smacznego.
14 marca 2016 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
Krysiakrysienka

Widać z daleka ,że musi być pyszna,,,,,:-)..ale jak ją zrobić:umowa:

Krysiu wpis wyżej masz sposob jak zrobić taka kawę
14 marca 2016 21:36 / 1 osobie podoba się ten post
Kobietka

Racja Basiu, moja też zawsze pęka. Murzynek też.

Kasiu, przecież to jest Twój przepis,dziękuje za niego bo jest bardzo dobry:) A ,,babki"tak maja:)
14 marca 2016 22:25
mleczko1

Krysiu wpis wyżej masz sposob jak zrobić taka kawę :-)

Kochanie :dzięki wielkie za przepis ,jest pyszna,Buziaczki
14 marca 2016 22:32 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Kasiu, przecież to jest Twój przepis,dziękuje za niego bo jest bardzo dobry:) A ,,babki"tak maja:)

Miło czytać, dzięki chociaż ja tylko go przekazałam...Oj, mają tak mają :pomponiara:
14 marca 2016 23:14 / 2 osobom podoba się ten post
Kobietka

Miło czytać, dzięki :przytula: chociaż ja tylko go przekazałam...Oj, mają tak mają :pomponiara:

Kasiu,jak masz jakieś  przepisy to śmiało dawaj, ja i moje guru Michasia na pewno wyprobujemy:)





14 marca 2016 23:19 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Kasiu,jak masz jakieś  przepisy to śmiało dawaj, ja i moje guru Michasia na pewno wyprobujemy:)





 Nie mam wiele, a te z których korzystam to jak widzisz  proste,  takie dla ....
Jak coś znajdę, albo przypomnę sobie dam znać.
14 marca 2016 23:20 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Kasiu,jak masz jakieś  przepisy to śmiało dawaj, ja i moje guru Michasia na pewno wyprobujemy:)





Barbara48 daj mi kopa bo przysiadłam a guru to Ty jestes dla mnie:)
14 marca 2016 23:40 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Barbara48 daj mi kopa bo przysiadłam a guru to Ty jestes dla mnie:) :yeah:

Oj, Ty moja Basieczko-Mazureczko,to ja na Ciebie tyle czekalam i co ? Jak Ciebie nie było to zero chęci do pieczenia:(
14 marca 2016 23:54 / 1 osobie podoba się ten post
Kobietka

Miło czytać, dzięki :przytula: chociaż ja tylko go przekazałam...Oj, mają tak mają :pomponiara:

Upiekłam dziś Twoją babkę, wyrosła i nie pękła ;). Super przepis, wszystko można ogarnąć mikserem, dzięki :).
Nieśmiało sugeruję, aby trochę obniżyć temperaturę pieczenia lub poobserwować swój piekarnik ;). Mądra pani w tv mówiła, że powodem pękania ciasta może być za wysoka temperatura, albowiem każdy piekarnik piecze inaczej :).
15 marca 2016 00:13 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Upiekłam dziś Twoją babkę, wyrosła i nie pękła ;). Super przepis, wszystko można ogarnąć mikserem, dzięki :).
Nieśmiało sugeruję, aby trochę obniżyć temperaturę pieczenia lub poobserwować swój piekarnik ;). Mądra pani w tv mówiła, że powodem pękania ciasta może być za wysoka temperatura, albowiem każdy piekarnik piecze inaczej :).

Dzięki za dobre słowo, a co do temperatury to mój piekarnik w domu  nie jest do końca wiarygodny, więc nie podaję temperatury, ani czasu (chyba Basia podała po upieczeniu),  ja sprawdzam stan  patyczkiem. Masz rację, że nie powinna być za wysoka. Ale i  babka, i murzynek zawsze mi pękają.
15 marca 2016 07:53 / 3 osobom podoba się ten post
Jak to dobrze korzystac z dobrych rad .Nie wpadłabym na to ,że piekarnik rózni sie od piekarnika. Ja mam dzisiaj laptopa w kuchni  jak usłyszycie prace miksera tzn. że mleczko1 piecze sernik ( bez spodu ). Tylko ,że moj sernik pomniejszony o połowę. Nie wiem czy mi sie uda ubolewam nad tym.
15 marca 2016 07:59 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Jak to dobrze korzystac z dobrych rad .Nie wpadłabym na to ,że piekarnik rózni sie od piekarnika. Ja mam dzisiaj laptopa w kuchni  jak usłyszycie prace miksera tzn. że mleczko1 piecze sernik ( bez spodu ). Tylko ,że moj sernik pomniejszony o połowę. Nie wiem czy mi sie uda :-( ubolewam nad tym.

Też taki piekłam, dopóki wyglądał jak sernik, a nie omlecik
15 marca 2016 08:03 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Jak to dobrze korzystac z dobrych rad .Nie wpadłabym na to ,że piekarnik rózni sie od piekarnika. Ja mam dzisiaj laptopa w kuchni  jak usłyszycie prace miksera tzn. że mleczko1 piecze sernik ( bez spodu ). Tylko ,że moj sernik pomniejszony o połowę. Nie wiem czy mi sie uda :-( ubolewam nad tym.

15 marca 2016 09:41 / 1 osobie podoba się ten post
Tak wyglada w tortownicy . Siedzi juz w piekarniku . Troche sie przypiekł z góry. Jest wyrosniety jak dąb "BARTEK". Zobaczymy czy opadnie . Stosuje metodę pieczenia michasi i naszej" nieodżałowanej" wisienki . Taki 5 - 10 - 15 *