Jak minął dzień 14

17 października 2023 06:56 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oby ten zachwyt nie minął i dobrze ,spokojnie Ci się pracowało. Trzymam kciuki. Ja tutaj na dzieci seniorki też narzekać nie mogę,fajna rodzina. A cudowna to moja własna :-)

Nigdy nie zachwycam się ani seniorami ani ich dziećmi. To są bardzo często fałszywi ludzie, którzy są dobrzy jak im cis trzeba a później ....to szkoda gadać. Tutaj był syn z Monachium jak przyjechałam . Spoko gość ale zachwycać się nie będę. Mam swoich bliskich i to nad nimi mogę robić ach i och . Tutaj tylko pracuje , zarabiam kasę , robię swoje najlepiej jak umiem i wyjazd do domu . 
17 października 2023 10:22 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Nigdy nie zachwycam się ani seniorami ani ich dziećmi. To są bardzo często fałszywi ludzie, którzy są dobrzy jak im cis trzeba a później ....to szkoda gadać. Tutaj był syn z Monachium jak przyjechałam . Spoko gość ale zachwycać się nie będę. Mam swoich bliskich i to nad nimi mogę robić ach i och . Tutaj tylko pracuje , zarabiam kasę , robię swoje najlepiej jak umiem i wyjazd do domu . 

Ja nie mogę powiedzieć,że trafiłam na fałszywych. Zawsze ,czy to podopieczni czy ich rodziny,byli tacy,jacy byli. Nikt nie słodził mi w rozmowie ze mną a za plecami mówił coś innego. Nie zachwycam się,ale jak to w naszym życiu,tutaj czy w Polsce,z nowo poznanymi ludźmi-jednych lubi się od razu,do innych czuje sympatię,jeszcze inni są nam obojętni. Zdarza mi się ,może nie zaprzyjaźniać,ale polubić z dziećmi czy innymi członkami rodziny seniorów. Swoje seniorki najczęściej lubię a z rodziną niektórych utrzymuję kontakt,chociaż podopieczni już odeszli. I powiem,że lubię i cenię sobie takie znajomości.
17 października 2023 12:31 / 4 osobom podoba się ten post
Pół dnia za mną.Zamek podobno jutro obejrzę,bo córki wzięły sobie za punkt honoru pokazać mi okoliczne atrakcje.Narazie zaliczyłam zakupy i to był hardcor,bo tutaj to raczej górzyste tereny.Chciała mnie zabrać dziś na zwiedzanie,ale kategorycznie odmówiłam?. Leżę już plaskato, poduchę mi kupiła druga córka-ńówkę nieśmiganą, leżę jak ta ksieżniczka z baśni Andersena ??.Tylko,że tu raczej nie schudnę?,ciasto mamy jeszcze od wczoraj,a seniorka tak jak ja lubi jogurty z owocami i...doopsko rośnie.Do czwartku przychodzą do mycia jeszcze Diakoni, zresztą bardzo niemiły facet,kurdupel i z wysaka gada a praktykant gruby,ale jakiś taki zahukany...
17 października 2023 12:36 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja nie mogę powiedzieć,że trafiłam na fałszywych. Zawsze ,czy to podopieczni czy ich rodziny,byli tacy,jacy byli. Nikt nie słodził mi w rozmowie ze mną a za plecami mówił coś innego. Nie zachwycam się,ale jak to w naszym życiu,tutaj czy w Polsce,z nowo poznanymi ludźmi-jednych lubi się od razu,do innych czuje sympatię,jeszcze inni są nam obojętni. Zdarza mi się ,może nie zaprzyjaźniać,ale polubić z dziećmi czy innymi członkami rodziny seniorów. Swoje seniorki najczęściej lubię a z rodziną niektórych utrzymuję kontakt,chociaż podopieczni już odeszli. I powiem,że lubię i cenię sobie takie znajomości.

Nie,tu naprawdę poczułam,ze cała rodzina troszczy się o Mamę a dla mnie byli bardzo sympatyczni.Tez z niektórymi rodzinami mam kontakt do dzisiaj, szczególnie z córką Seniorów ,u których byłam dwukrotnie w zeszłym roku.Odrazu spytali się, kiedy mam urodziny,hmmm... Jakieś party będzie czy cóś?
17 października 2023 12:42 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Pół dnia za mną.Zamek podobno jutro obejrzę,bo córki wzięły sobie za punkt honoru pokazać mi okoliczne atrakcje.Narazie zaliczyłam zakupy i to był hardcor,bo tutaj to raczej górzyste tereny.Chciała mnie zabrać dziś na zwiedzanie,ale kategorycznie odmówiłam?. Leżę już plaskato, poduchę mi kupiła druga córka-ńówkę nieśmiganą, leżę jak ta ksieżniczka z baśni Andersena ??.Tylko,że tu raczej nie schudnę?,ciasto mamy jeszcze od wczoraj,a seniorka tak jak ja lubi jogurty z owocami i...doopsko rośnie.Do czwartku przychodzą do mycia jeszcze Diakoni, zresztą bardzo niemiły facet,kurdupel i z wysaka gada a praktykant gruby,ale jakiś taki zahukany...

Maluda,plisss?,nie wstawiaj tylko zdjęć z tego księżniczkowego polegiwania
Żeby potem nie było
17 października 2023 12:47 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Maluda,plisss?,nie wstawiaj tylko zdjęć z tego księżniczkowego polegiwania:oczko:
Żeby potem nie było:lol1:

Nie,nie w Bildzie nie chcę znowu być ?
17 października 2023 13:04 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Nie,nie w Bildzie nie chcę znowu być ?

?
17 października 2023 16:55 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Pół dnia za mną.Zamek podobno jutro obejrzę,bo córki wzięły sobie za punkt honoru pokazać mi okoliczne atrakcje.Narazie zaliczyłam zakupy i to był hardcor,bo tutaj to raczej górzyste tereny.Chciała mnie zabrać dziś na zwiedzanie,ale kategorycznie odmówiłam?. Leżę już plaskato, poduchę mi kupiła druga córka-ńówkę nieśmiganą, leżę jak ta ksieżniczka z baśni Andersena ??.Tylko,że tu raczej nie schudnę?,ciasto mamy jeszcze od wczoraj,a seniorka tak jak ja lubi jogurty z owocami i...doopsko rośnie.Do czwartku przychodzą do mycia jeszcze Diakoni, zresztą bardzo niemiły facet,kurdupel i z wysaka gada a praktykant gruby,ale jakiś taki zahukany...

Maluda rozbawiłaś mnie ! Ale kto komu zabroni odpocząć w wolnym czasie..
18 października 2023 12:34 / 4 osobom podoba się ten post
Wiedząc,że czeka mnie dziś kolejna wycieczka po zakupy(w tym - tłuczka do kotletów)odrazu ubrałam pod spodnie ortezę.Leo wybrała niby krótszą drogę,ale szczerze mówiąc,to wcale taka krótka nie była.Wstąpiłyśmy do Dm,bo zapomniałam z domu kredki do oczu,bo z kosmetyków tutaj to używam tylko krem nawilżający i balsam do ciała.W poszukiwaniu kapci dla Mariane kupiłam śliczny,kwiatowy stroik.Aż się miło jadło obiad przy takiej dekoracji.Oczywiście jako pamiątke z miasta w którym pracuję,kupiłam magnez na lodówkę z widoczkami z Friedbergu.Oczywiście postawiłam Leo w niedozwolonym miejscu, żeby mi pstryknęła fotkę przed wejściem do zamku.No,na zwiedzanie to nie było czasu.Muszę luknąć,ile kosztuje ta przyjemność.Za to w ichniej aptece myślałam,że zemdleję,bo za Witaminę B12 zapłaciłam 28euro !!!Teraz leżę i oddycham.
18 października 2023 13:25 / 5 osobom podoba się ten post
Maluda

Wiedząc,że czeka mnie dziś kolejna wycieczka po zakupy(w tym - tłuczka do kotletów)odrazu ubrałam pod spodnie ortezę.Leo wybrała niby krótszą drogę,ale szczerze mówiąc,to wcale taka krótka nie była.Wstąpiłyśmy do Dm,bo zapomniałam z domu kredki do oczu,bo z kosmetyków tutaj to używam tylko krem nawilżający i balsam do ciała.W poszukiwaniu kapci dla Mariane kupiłam śliczny,kwiatowy stroik.Aż się miło jadło obiad przy takiej dekoracji.Oczywiście jako pamiątke z miasta w którym pracuję,kupiłam magnez na lodówkę z widoczkami z Friedbergu.Oczywiście postawiłam Leo w niedozwolonym miejscu, żeby mi pstryknęła fotkę przed wejściem do zamku.No,na zwiedzanie to nie było czasu.Muszę luknąć,ile kosztuje ta przyjemność.Za to w ichniej aptece myślałam,że zemdleję,bo za Witaminę B12 zapłaciłam 28euro !!!Teraz leżę i oddycham.

Oj,Maluda,coś kondycji brakuje . Chyba trzeba częściej po zakupy chodzić zamiast na baśniowych piernatach polegiwać 
A ja zamkwiłam już busa,z GTV pojadę. Obdzwoniła kilka innych firm- Osobós,Vipbus,Westtrans,i albo nie jeżdżą na północ,albo nie jeżdżą w poniedziałki . GTV jeździ codziennie i wszędzie. Coś drogo,650zł albo 143 euro. Już opłaciłem,w euro wyszło parę zł taniej,dostałam już nawet potwierdzenie ,że wpłatę otrzymali. Tak więc 30 października będę czekać na busa. Godzina mi pasuje,między 17-21, obejdzie się bez stresu i pośpiechu.
18 października 2023 14:59 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Maluda,coś kondycji brakuje :-). Chyba trzeba częściej po zakupy chodzić zamiast na baśniowych piernatach polegiwać :oczko:
A ja zamkwiłam już busa,z GTV pojadę. Obdzwoniła kilka innych firm- Osobós,Vipbus,Westtrans,i albo nie jeżdżą na północ,albo nie jeżdżą w poniedziałki . GTV jeździ codziennie i wszędzie. Coś drogo,650zł albo 143 euro. Już opłaciłem,w euro wyszło parę zł taniej,dostałam już nawet potwierdzenie ,że wpłatę otrzymali. Tak więc 30 października będę czekać na busa. Godzina mi pasuje,między 17-21, obejdzie się bez stresu i pośpiechu.

Dlaczego sana busa pokazałaś i zamawyajas? Dlatego pewnie wyszło tak drogo? Ja zawsze tyko sugeruje agencji czym bym chciała jechac i jak najlepiej. Agencje mają rabaty bo takich jak my dziennie i 1000 opiekunek jednego dnia jedzie tylko z jednej agencji. 
Myślę że cena przesadzona bo zamówiłaś jako osoba prywatna a nie agencja opieki.? Twoja agencja busów nie organizuje ? 
Możesz nie dostać całkowitego zwrotu bo agencje zwracają tylko do pewnej kwoty. Obym się myliła. 
18 października 2023 15:33 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dlaczego sana busa pokazałaś i zamawyajas? Dlatego pewnie wyszło tak drogo? Ja zawsze tyko sugeruje agencji czym bym chciała jechac i jak najlepiej. Agencje mają rabaty bo takich jak my dziennie i 1000 opiekunek jednego dnia jedzie tylko z jednej agencji. 
Myślę że cena przesadzona bo zamówiłaś jako osoba prywatna a nie agencja opieki.? Twoja agencja busów nie organizuje ? 
Możesz nie dostać całkowitego zwrotu bo agencje zwracają tylko do pewnej kwoty. Obym się myliła. 

Dusiu,sama szukałam,bo chciałam . Agencja mogła to zrobić,ale to nie jest moloch ,jeszcze ,i mam nadzieję że nie będzie. Nie wiem jakie ma umowy i z jakimi przewoźnikami. Dziewczyny,które poznałam ostatnio na spotkaniu z koordynatorką,też same załatwiają sobie transport. Jeżdżą różnie ,Sindbadem,busami,pociągiem czy lecą samolotem. Ponieważ ani z Duesseldorfu ani z Kolonii nie ma bezpośrednich lotów do Gdańska( najbliżej i najlepszy transfer z lotniska do domu),zdecydowałam się na busa. Koszty zwraca mi rodzina do ręki. Tak było po przyjeździe (125 euro), tak jest przy wyjeździe. Pieniądze mam już w swoim portfelu ,bez problemu i bez komentarza . Dawno temu,kiedy pracowałam z HR Investment,też były takie zasady. Sama zamawiam i wybieram,nie mam później do nikogo pretensji,że np busiarnia nie taka . Co najwyżej do siebie będę mogła je mieć. Z GTV już jeździłam i było ok.
18 października 2023 15:36 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Maluda,coś kondycji brakuje :-). Chyba trzeba częściej po zakupy chodzić zamiast na baśniowych piernatach polegiwać :oczko:
A ja zamkwiłam już busa,z GTV pojadę. Obdzwoniła kilka innych firm- Osobós,Vipbus,Westtrans,i albo nie jeżdżą na północ,albo nie jeżdżą w poniedziałki . GTV jeździ codziennie i wszędzie. Coś drogo,650zł albo 143 euro. Już opłaciłem,w euro wyszło parę zł taniej,dostałam już nawet potwierdzenie ,że wpłatę otrzymali. Tak więc 30 października będę czekać na busa. Godzina mi pasuje,między 17-21, obejdzie się bez stresu i pośpiechu.

"Osobós" ? !!!. Matko i córko,to nie ja,to telefon . Aż mnie oczy i zęby  zabolały 
18 października 2023 16:10 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Wiedząc,że czeka mnie dziś kolejna wycieczka po zakupy(w tym - tłuczka do kotletów)odrazu ubrałam pod spodnie ortezę.Leo wybrała niby krótszą drogę,ale szczerze mówiąc,to wcale taka krótka nie była.Wstąpiłyśmy do Dm,bo zapomniałam z domu kredki do oczu,bo z kosmetyków tutaj to używam tylko krem nawilżający i balsam do ciała.W poszukiwaniu kapci dla Mariane kupiłam śliczny,kwiatowy stroik.Aż się miło jadło obiad przy takiej dekoracji.Oczywiście jako pamiątke z miasta w którym pracuję,kupiłam magnez na lodówkę z widoczkami z Friedbergu.Oczywiście postawiłam Leo w niedozwolonym miejscu, żeby mi pstryknęła fotkę przed wejściem do zamku.No,na zwiedzanie to nie było czasu.Muszę luknąć,ile kosztuje ta przyjemność.Za to w ichniej aptece myślałam,że zemdleję,bo za Witaminę B12 zapłaciłam 28euro !!!Teraz leżę i oddycham.

Po Witaminy warto tutaj chodzić do Reformhaus.  Eko i ciut taniej. 
18 października 2023 17:23 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Po Witaminy warto tutaj chodzić do Reformhaus.  Eko i ciut taniej. 

Tutaj witaminy to tylko takie " maskowanie" problemu . Tutaj trzeba gruntownie zająć się zdrowiem bo żadne witaminy , ortezy i inne cuda wianki nie pomogą. Trzeba zadbać o diebie i zająć się swoim zdrowiem. 
Jak trzeba to i na operację kolana trzeba się zdecydować. Później reha i sanatorium i gruchę postawią na nogi. Za dużo było poswiecenis dla Piotra. Teraz czas zadbać o siebie Maluda. Zdrowie ma się jedno.