Stan zdrowia kandydatów pracujących w opiece

16 lutego 2014 18:53
MeryKy

Uwierz mi że agencje często tak mało biorą i psują rynek. Na tej stronie masz jeszcze mniej niż 1600  http://www.daheimpflege24h.de/was-kostet-die-pflege/  a oni współpracują ze znaną polską firmą i tak się reklamują.

Nie wiem ile agencja bierze za tą stelle, ale za poprzednią rodzina płaciła 2000, a my ze zmienniczką dostawałyśmy po 1000.
16 lutego 2014 18:56 / 2 osobom podoba się ten post
ryba

Rzeczywiście może pomożecie mi podjąć decyzję. Nie pisałam wcześniej, bo ja raczej nie lubię się uzewnętrzniać( tak publicznie), pisać o pdp. Ale nie mogę sama sobie z tym poradzić. Pani choruje na SM, ma 53 lata. Przez dwa tygodnie mają mnie uczyć niemieckie pielęgniarki, później wszystko sama. Wiem,że tam jest duża rotacja, żadna nie chce wrócić. Kasa 1100.

Decyzja oczywiście twoja ale osobiście odradzam. Jednej z moich poprzednich Pdp córka miała SM, chorobę u niej wykryto w wieku 40lat, teraz ma 60, jest pogodną osobą pogodzoną z własnym losem, coraz słabiej mówi i się porusza, ja nie mogłabym na to patrzeć. Nie wiadomo w jakim stanie fizycznym i psychicznym jest ta pani do której możesz jechać więc się mocno zastanów.
Inaczej jedzie się do opieki nad staruszką a inaczej nad dużo młodszą osobą.
16 lutego 2014 18:56 / 4 osobom podoba się ten post
Ryba,daj spokój.Jeśli za tak ciężką pracę płacą tylko 1100€ to ile za lekką? No wybacz ale się zdenerwowałam.
Ty tam nie będziesz spać,wychodzić na pauze,będziesz tylko siedzieć i opróżniac worki stomijne na zmianę z cewnikowymi,za chwilę będzie trzeba odsysać śluz,jak wreszcie usiadziesz to zapiszczy respirator...Zastanów się mocno czy tego chcesz...
16 lutego 2014 18:58 / 2 osobom podoba się ten post
Są lepsi do robienia zadym! ale chce poprawic moj wpis.
 
Dobrze jej tak napewno napiła sie  w Sylwestra i jeszcze ja trzymało to ma za swoje.Kto to widział i słyszał,żeby opiekunka czy pracownica szklarni jechała do domu pijana.Powinni ja wywalić z autobusu niech sie ciągnie z tobołami do domu to moze wytrzezwieje.Takie trzeba piętnować bo honor nasz nie pozwala na takie zachowanie.
 
Już raz stanelam w obronie opiekunki,tez chodzilo o alkohol i dostalam po łapach to jak mam pisac i co? pisze to co mi sie podoba i nie podoba.A jak złamie regulamin dostane egzotyczny owoc.
 
Milego.
 
16 lutego 2014 19:03
ivanilia40

Ryba,daj spokój.Jeśli za tak ciężką pracę płacą tylko 1100€ to ile za lekką? No wybacz ale się zdenerwowałam.
Ty tam nie będziesz spać,wychodzić na pauze,będziesz tylko siedzieć i opróżniac worki stomijne na zmianę z cewnikowymi,za chwilę będzie trzeba odsysać śluz,jak wreszcie usiadziesz to zapiszczy respirator...Zastanów się mocno czy tego chcesz...

Nie pracowałam jeszcze z pdp z SM- tutaj jest bardzo zaawansowane. W nocy ponoć mogę spać, wtedy czuwa mąż:). A jaki czas wolny nie wiem- do uzgodnienie z mężem pdp- tak powiedziała agencja. Chyba zaraz pójdę na piwo, bo do lasu na spacer, już raczej nie - za ciemno i wilcy mogą byc:). A tak na poważnie , dziękuję Dziewczyny, mślę,że Wasze opinie pomogą mi podjąć włąściwą decyzję. Jutro mam też  rozmowę z inną agencją.
16 lutego 2014 19:08 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Jak to dobrze,że ja jezdze swoim samochodem i nie musze patrzec na krew lejaca sie stumieniami.W Sindbadzie gdzie tylko jedna opiekuna jedzie trzeżwa i notuje wszystko zeby na forum tyłki obrobić. Solidarnośc w pojeciu Kalego.Tylko ciekawa jestem czy kierowca był trzeżwy chyba raczej nie licze na to bo to Sindbad.

no i po co zajrzalalm?i po co wkurzam sie kimś kto ma zryty dekiel?!!!!mam nadzieje, że inne dziewczyny nie odebraly tego tak jak ty
16 lutego 2014 19:08 / 2 osobom podoba się ten post
ryba

Nie pracowałam jeszcze z pdp z SM- tutaj jest bardzo zaawansowane. W nocy ponoć mogę spać, wtedy czuwa mąż:). A jaki czas wolny nie wiem- do uzgodnienie z mężem pdp- tak powiedziała agencja. Chyba zaraz pójdę na piwo, bo do lasu na spacer, już raczej nie - za ciemno i wilcy mogą byc:). A tak na poważnie , dziękuję Dziewczyny, mślę,że Wasze opinie pomogą mi podjąć włąściwą decyzję. Jutro mam też  rozmowę z inną agencją.

Rybka,daj przykład innym jak postępować w takiej sytuacji. Trzymam za Ciebie kciuki :)
16 lutego 2014 19:10 / 2 osobom podoba się ten post
kaska_45

no i po co zajrzalalm?i po co wkurzam sie kimś kto ma zryty dekiel?!!!!mam nadzieje, że inne dziewczyny nie odebraly tego tak jak ty

Kasiu,lepiej sobie odpocznij zamiast się niepotrzebnie denerwować. Większość z nas umie czytać ze zrozumieniem :)
16 lutego 2014 19:13 / 3 osobom podoba się ten post
kaska_45

no i po co zajrzalalm?i po co wkurzam sie kimś kto ma zryty dekiel?!!!!mam nadzieje, że inne dziewczyny nie odebraly tego tak jak ty

Mleko się rozlało ale sie nie przejmuj. Już chyba każdy te "wiadome" posty z przymrużeniem oka traktuje :)))
16 lutego 2014 19:13
ivanilia40

Rybka,daj przykład innym jak postępować w takiej sytuacji. Trzymam za Ciebie kciuki :)

Ivanillia, ale ja właśnie nie wiem co mam zrobić:)
16 lutego 2014 19:15 / 1 osobie podoba się ten post
ryba

Ivanillia, ale ja właśnie nie wiem co mam zrobić:)

Wierzę,ze podejmiesz dobrą decyzję ,bez względu czy nam się to będzie podobać czy nie. To Ty masz byc przede wszystkiem zadowolona.
16 lutego 2014 19:16 / 2 osobom podoba się ten post
ryba

Ivanillia, ale ja właśnie nie wiem co mam zrobić:)

Ja nie Ivanilia, ale po prostu nie przyjmuj tej oferty, w żadnym wypadku!!!!
16 lutego 2014 19:24
mleczko47

Wierzę.Kazda z nas to przechodzi.Ale trafiło na zabe nie na kijanke, tak trzymaj.

Tylko widzisz ja mialam i jak dotąd mam szczęście :) ...Na pierwszy wyjazd trafiłam na dobre miejsce, dobrych ludzi i PDP :) Naprawde troszczyli sie o mnie...Nie wiem jakby było przy cięzkim przypadku i złej atmosferze...Moja teściowa to jak do tej pory mój najcięższy przypadek :)
16 lutego 2014 19:24 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko47

Są lepsi do robienia zadym! ale chce poprawic moj wpis.
 
Dobrze jej tak napewno napiła sie  w Sylwestra i jeszcze ja trzymało to ma za swoje.Kto to widział i słyszał,żeby opiekunka czy pracownica szklarni jechała do domu pijana.Powinni ja wywalić z autobusu niech sie ciągnie z tobołami do domu to moze wytrzezwieje.Takie trzeba piętnować bo honor nasz nie pozwala na takie zachowanie.
 
Już raz stanelam w obronie opiekunki,tez chodzilo o alkohol i dostalam po łapach to jak mam pisac i co? pisze to co mi sie podoba i nie podoba.A jak złamie regulamin dostane egzotyczny owoc.
 
Milego.
 

Mleczko ostro ale rację masz. Jeśli ludzie chcą niech chlają ale nie w autobusie czy busiku, my na forum mamy swój regulamin i Sindbad czy inny przewoźnik też, wyraźne jest zakaz picia alkoholu. Mają prawo wyrzucić z autokaru z tego co wiem pod warunkiem że zadzwonią na policję i też na nią poczekają, mają też prawo nie zabrać osoby która przyszła na przystanek pijana - ostatnio pani pilotka została nieźle wyzwana przez takiego pijanego i jego trzeźwego (nie jadącego) kumpla za to że tego nie wpuściła do środka i nie pozwoliła jechać. Już raz miałam podróż busikiem gdzie pijana dziewczyna nagle oddała wszystko co wypiła i zjadła podczas jazdy i jeszcze zdziwiona była że kierowca chciał pieniędzy na czyszczenie tapicerki, nie wspominając jak nieprzyjemne było to dla współpasażerów. Też jestem na nie dla alkoholu w środkach komunikacji, szczególnie międzynarodowej.
16 lutego 2014 19:25 / 2 osobom podoba się ten post
ryba

Rzeczywiście może pomożecie mi podjąć decyzję. Nie pisałam wcześniej, bo ja raczej nie lubię się uzewnętrzniać( tak publicznie), pisać o pdp. Ale nie mogę sama sobie z tym poradzić. Pani choruje na SM, ma 53 lata. Przez dwa tygodnie mają mnie uczyć niemieckie pielęgniarki, później wszystko sama. Wiem,że tam jest duża rotacja, żadna nie chce wrócić. Kasa 1100.

Z mężem na dokładkę? Odpuść sobie! To za mało i za ciężka robota jak dla Ciebie.