W domu # 6

15 marca 2016 11:50 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

A jaka to firma ?

Zaraz będe pisać do szefostwa o utworzenie tematu i napisze opinię
15 marca 2016 12:12 / 2 osobom podoba się ten post
kasiachodziez

Witajcie! wszystkim którzy są w domu albo mają dostęp do swojego konta w zus doradzam sprawdzić składki! ja właśnie wróciłam z zusu i dobrze że siedziałam.........nie mam opłacanych składek i to od dobrych kilku miesięcy!!!!!!!!! Jakby tego było mało firma zalega mi z wypłatą na kwotę 1600zł!!!!!!

Ja powiem tak, jeżeli ktoś zaczyna swoją pracę czy to w opiece czy tak w ogóle, to na samym początku nawet o tym człowiek nie myśli, że może mu ktoś za jego pracę nie zapłacić czy też składek nie odprowadzić. Ja jak pierwszy raz wyjeżdżałam za granicę to też firma mi mówiła, że składki odprowadza mi od takiej i takiej kwoty, akurat mnie moja mama podpowiedziała, że to nie takie oczywiste, że te składki aby na pewno będę mieć opłacone - udałam się zatem do Zusu i po pierwszym przepracowanym m-cu to sprawdziłam. Ja nigdy nie zgodziłam się wyjeżdżać na długo, bo po prostu nie wierzę we wszystko co mówią firmy. Co innego jak ktoś długo z jedną i tą samą firmą współpracuje i zakładam, że uczciwie ona podchodzi do tematu. Czasami jest tak, że firma okłamuje nas odnośnie np. stanu pacjenta ale za to płaci nam te składki w terminie. Ja w Zusie dowiedziałam się, że sprawa z tymi składkami wygląda tak: firma zgłasza im, że od np. 15 stycznia będzie odprowadzać nam składki, ale to nie oznacza, że już od razu je Zusowi zapłaci tzn. zgłasza 1 stycznia, wyjeżdżamy do pracy np. na 1 m-c, potem idziemy do Zus zapytać się czy jak byliśmy w pracy za granicą to czy firma uiściła opłatę i okazuje się że np. owszem ale od 1 lutego, czyli w okresie od 15 stycznia do 1 lutego brak wpłaty( to są oszczędności firmy, a tych oszczędności to ja znam z doświadczenia kilka). Jeżeli dana osoba wyjeżdża któryś tam raz do pracy to ja zakładam, że ona już wie co powinna zrobić i wiedzieć gdzie się udać ( nie warto we wszystko tak dosłownie wierzyć ), podobnie sprawa wygląda, jeżeli ktoś w kraju już kiedyś pracował np. u kogoś prywatnie to też powinien sam o swoje sprawy zadbać ( można założyć sobie platformę w Zus i mieć podgląd na to czy firma opłaca nam składki, jest też możliwość korespondencji z Zus drogą e- mailową, jak wyrazi się na to zgodę i podpisze odpowiedni papier - chcieć to móc). Miłego dnia wszystkim życzę
15 marca 2016 12:26
izanami

Hej dziewczyny. Ja obecnie w domu, po tygodniu w szpitalu miesiączkę dostałam, przyszła w najmniej odpowiednim czasie. Dwa dni przed planowanym zabiegiem, dziś miałam być operowana a nie jestem. Wściekła byłam, ale na to wpływu nie mam, cieszę się tylko że termin kolejnego przyjęcia mam na wtorek po świętach, a mnie rozrywa bo wyjazd będę musiała trochę przesunąć. Polska służba zdrowia mnie dobija, nie mówiąc już o tym konkretnym szpitalu który utkwił w PRLu. Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie. :)

Nie ma się czym denerwować, z każdą operacją tak jest, jeżeli są przesłanki, że nie możesz jej mieć z jakichś względów a tutaj pewnie chodzi o możliwy krwotok albo bakterie to należy cierpliwie poczekać, czasami ludzie czekają 3 m-ce na operację i jak np. są chorzy czy np. mają nie wyleczone zęby, albo brali leki przed operacją których nie powinni to też wtedy taki zabieg jest przesuwany dla dobra pracjenta. Ja tak czasem oglądam sobie blog dwóch dziewczyn jedna żyje sobie w Niemczech i druga w Anglii i opowiadają jak tam życie wygląda- nigdzie nie jest kolorowo a tym bardziej w Anglii, czym więcej osób chcących skorzystać ze służby zdrowia tym większy problem, nie tylko u nas brakuje lekarzy za granicą również. Na razie w Niemczech ten problem był mniej odczuwany, ale z pewnością to teraz też się zmieni, bo uchodźcy też zasilą szeregi służby zdrowia. Ja kiedyś rozmawiałam z panią lekrza w Niemczech - tam też jeden lekarz ma za dużą liczbę pacjentów dziennie, nie tylko u nas służba zdrowia kuleje zapewniam Cię o tym.
15 marca 2016 12:31
kasia63

Miałam przed chwilą przedziwny telefon....Zadzwoniła pani,która czyta nasze forum,twierdziła że mój nr telefonu ma z forum,podała nazwisko/niezbyt wyraźnie/a zapytana w jakim celu dzwoni,powiedziała,że właściwie po nic.Podziękować za forum,że czyta,że jej dużo pomogło,moją sugestię żeby się zarejestrowała na forum i korzystała, pominęła milczeniem.Kiedyś rzeczywiście podawałam nr telefonu ,ale dawno, z 3 lata temu.Wyświetlił się mi jej numer i chyba sobie oddzwonię jak to przemyślę.Dziwna sprawa....I dlaczego akurat do mnie zadzwoniła?

Po prostu doceniła Twoje fachowe wypowiedzi
15 marca 2016 12:47 / 1 osobie podoba się ten post
kasiachodziez

Witajcie! wszystkim którzy są w domu albo mają dostęp do swojego konta w zus doradzam sprawdzić składki! ja właśnie wróciłam z zusu i dobrze że siedziałam.........nie mam opłacanych składek i to od dobrych kilku miesięcy!!!!!!!!! Jakby tego było mało firma zalega mi z wypłatą na kwotę 1600zł!!!!!!

Można założyć sobie konto na stronie zusu i na bieząco ma się dostęp. Lepiej dla własnego dobra rękę na pulsie trzymać.
15 marca 2016 12:54
kasiachodziez

Zaraz będe pisać do szefostwa o utworzenie tematu i napisze opinię

Kasiu a to dla Ciebie taki skromny kwiatuszek.
15 marca 2016 13:56 / 12 osobom podoba się ten post
Muszę wybrać się na zakupy (a nie chce mi się bardziej niż można by pomyśleć... Siedzę i czekam na moje dziecko które będzie mi służyło za tragarza (to jego słowa). Mnie jeszcze nie wolno dźwigać nic powyżej 1,5 kg; a zakupy w moim wykonaniu NA PEWNO będą ważyć więcej Powinien być lada moment. Potem wróci drugie dziecko i siądziemy razem do obiadu. Obydwaj mają problem który im siedzi na duszy i czas obiadowania przeciągnie się o czas dyskutowania pocieszania i doradzania. Ale przecież od tego jestem, prawda?! Mama jest jak ten anioł - zawsze pod skrzydła przygarnie...
15 marca 2016 14:10
kasiachodziez

Zaraz będe pisać do szefostwa o utworzenie tematu i napisze opinię

Czekam więc.
15 marca 2016 14:27
tina 100%

Można założyć sobie konto na stronie zusu i na bieząco ma się dostęp. Lepiej dla własnego dobra rękę na pulsie trzymać.

15 marca 2016 18:17 / 1 osobie podoba się ten post
jolars

http://zus.pl/files/586_14_Rejestracja_i_logowanie.pdf, ale nie każdy potrafi

Najprościej jest udać się do Zusu po przyjeździe do domu i wypytać o wszystko na miejscu, Panie w Zus też potrafią pomóc- ja tak zrobiłam, a resztę poczytałam w domu na spokojnie co i jak mam dalej zrobić. Pośpiech niczemu nie służy, napiszę tutaj Tobie jeszcze raz, takich rzeczy jak wiadomości z Zus, Krus czy banku się nie upublicznia. Podałaś do wglądu swój login do Zus około 10 tysiącom użytkownikom tego portalu. Napisz do moderatora żeby to usunął, dobrze Ci radzę, zastanów się na drugi raz co wklejasz na forum, nie mówię tego złośliwie.
15 marca 2016 18:33 / 2 osobom podoba się ten post
Kaspira009.12

Najprościej jest udać się do Zusu po przyjeździe do domu i wypytać o wszystko na miejscu, Panie w Zus też potrafią pomóc- ja tak zrobiłam, a resztę poczytałam w domu na spokojnie co i jak mam dalej zrobić. Pośpiech niczemu nie służy, napiszę tutaj Tobie jeszcze raz, takich rzeczy jak wiadomości z Zus, Krus czy banku się nie upublicznia. Podałaś do wglądu swój login do Zus około 10 tysiącom użytkownikom tego portalu. Napisz do moderatora żeby to usunął, dobrze Ci radzę, zastanów się na drugi raz co wklejasz na forum, nie mówię tego złośliwie.

dziękuję za troskę  i upomnienie :)
księgowa
15 marca 2016 18:35 / 3 osobom podoba się ten post
Kaspira009.12

Najprościej jest udać się do Zusu po przyjeździe do domu i wypytać o wszystko na miejscu, Panie w Zus też potrafią pomóc- ja tak zrobiłam, a resztę poczytałam w domu na spokojnie co i jak mam dalej zrobić. Pośpiech niczemu nie służy, napiszę tutaj Tobie jeszcze raz, takich rzeczy jak wiadomości z Zus, Krus czy banku się nie upublicznia. Podałaś do wglądu swój login do Zus około 10 tysiącom użytkownikom tego portalu. Napisz do moderatora żeby to usunął, dobrze Ci radzę, zastanów się na drugi raz co wklejasz na forum, nie mówię tego złośliwie.

Przecież wyjaśniła w " śmietniku " ..... to teraz w każdym watku już się to będzie ciągnęło ?
15 marca 2016 18:36
jolars

dziękuję za troskę  i upomnienie :)
księgowa

Bardzo proszę, ale bywa i tak, że Ty napiszesz zły swój login,a inni idąc w ślad za Tobą i nieświadomi tego będą to powielać , warto tu na forum o wielu sprawach pisać i właśnie innych poprawiać, żeby precyzyjnie się wypowiadali i dawali porady. Dziękuję za uwagę.
15 marca 2016 18:37 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Przecież wyjaśniła w " śmietniku " ..... to teraz w każdym watku już się to będzie ciągnęło ?

No właśnie ta wypowiedź powinna znaleźć się w śmietniku a znalazła się w domu
15 marca 2016 18:39 / 3 osobom podoba się ten post
No nie ! idzie oszaleć - " dziad swoje - pop swoje " . Najpierw straszona , że podaje swój login - teraz , że inni będą powielać . Ludzieeeeee , czy my tutaj na tym forum to jakąs ciemną masą jesteśmy ? tak niektórzy nas odbierają ?