Opiekunka w Niemczech - słaby lub podstawowy poziom języka

28 września 2012 11:29
Polecam firmę Medipe z Wrocławia. Umowa o pracę zawsze na czas, profesjonalna obsługa, uprzejma. Dojazd do podopiecznego organizuje Firma Medipe. Ja osobiście nie byłam z tej firmy, ale moja znajoma i mój syn. Polecają bez zastrzeżeń. Spróbować zawsze można. Nie znam nr. telefonu, ale oni chyba mają stronę internetową. Powodzenia
28 września 2012 11:57
Renka dzięki spróbuję może mają coś na już
28 września 2012 13:27
witam wszystkich czy posiadacie informacje na temat firmy inter job z lunlina oraz centrum administracji i biznesu z wrocławia dzięki pozdrawiam
06 października 2012 15:16
Witaj, mysle, ze zrobilas na nich dobre wrazenie nie tylko znajomoscia jezyka, musisz miec oprocz tego cos, czego inne nie mialy..... mily, cieply glos, usmiech przewijajacy sie podczas /telefonicznej (!)/ rozmowy, ktory zwojowal pania prowadzaca z Toba rozmowe!!! Podobnie jak Twoje posty, ktore zwrocily na siebie moja uwage:)))
14 października 2012 20:14
Witajcie miłe Dziewczyny . Jestem tu nowa i chciałam wiedzieć jak można szybko nauczyć się

w stopniu komunikatywnym języka niemieckiego . Pozdrawiam serdecznie .
14 października 2012 20:29
Witaj. Ja ze strony busuu.com PPowodzenia
14 października 2012 20:48
poczytaj i nas na forum, o kursach internetowych-osobny temat,tam jest duzo porad, linkow i książek, sprawdzonych oczywiście:)
14 października 2012 20:57
szybko się nie da, no chyba, że wykuć jakieś zdania czy zwroty na pamięć. Najważniejsza jest systematyczność i ciągłe powtarzanie. Do tego jakieś bajki, na przykład na KIKA, Słuchanie niemieckiego radia, na przykład w internecie lub słuchanie niemieckich piosenek, jest wiele sposobów, Zresz wpisz w wujka goole frazę " Sposoby nauki jezyka obcego lub efektywne metody nauki języka obcego, ale najważniejsze jest robić to systematycznie, Übung macht den Meister



15 października 2012 15:27
Hej dziewczyny, zajrzyjcie na Senioport -dzisiaj jest ogłoszenie dla opiekunki bez znajomości języka :)
31 października 2012 14:49
Witam, popierwsze odnosnie znajomosci jezyka. jezeli ialoby to komus pomuc mohe za posrednictwem internetu wspomoc wasza nauke. nie znam jezyka perfekt ale powiedzmy ze bardzo dobrze wiec jakby ktos byl zainteresowany wsparciem to prosze pisac na maila.

druga sprawa to to ze dziwi mnie to ze bardzo czesto drogie Panie czekacie po kilka misiecy na oferty. ja na pierwsza oferte wyjechalam po 2 tygodniach od podpisania umowy i jak narazie nie robilam dluzszych urlopow niz trzy tygodnie i zawsze mialam oferty, bardzo czesto musialam skrocic urlop o kilka dni bo trzeba bylo wyjezdzac.

09 listopada 2012 18:57
Znam parę osób które pracują nie znając nawet podstawowych zwrotów w danym języku



________________

tanie rozmowy do Anglii

10 listopada 2012 07:13
Witam serdecznie daguniu bardzo proszę jeśli oczywiście mogłaby Pani dać mi namiary może Pani wie kto potrzebuje opiekunki z dużym stażem w opiece i słabym niemieckim byłabym bardzo wdzięczna wprawdzie miałam ofertę ale tylko na miesiąc a pózniej ta pani wracała a mnie to nie urządza i musiałam zrezygnować Pozdrawiam serdecznie
10 listopada 2012 09:11
3avowo: Przepraszam, ale muszę Cię o to zapytać.. Dlaczego się nie uczysz? Pamiętam Twoje wpisy, jeden z nich jest sprzed ponad ROKU - kurcze to naprawdę sporo czasu, i można nawet "domowymi" sposobami opanować język w stopniu wystarczającym. Rozumiem, że nie każdy ma nadzwyczajną pamięć i predyspozycje językowe, ale mam wrażenie, że Ty nie robisz kompletnie nic, poza przypominaniem się od czasu do czasu na forum.

Bez motywacji, i ciężkiej pracy może Ci się niestety nie udać wyjechać...

Kompletnie nie rozumiem też, dlaczego osoba która od ponad roku szuka pracy, odrzuca ofertę? Powinnaś ją przyjąć z pocałowaniem ręki, bo tego co zarobiłabyś w miesiąc, w domu nie wysiedzisz, a miałabyś przy okazji szansę podszkolić język..

Przepraszam, ale musiałam...
10 listopada 2012 12:35
Neta-wszystko to swieta racja.Ale...nie zawsze na wyjezdzie mozna podszkolic jezyk.Ja mam taka sytuacje,ze nie za bardzo mam z kim rozmawiac.Bardzo rzadkie wizyty rodziny.Podopieczna ma zero znajomych,nikt jej w zasadzie nie odwiedza.Dwa razy w tygodniu rehabilitantka,ale ciagle spieszaca sie,wiec z nia tez zbytnio nie pogadam.Wyjscia -sporadyczne i na krotko.Pozostaje telewizja i czasami pare zdan z podopieczna,ktora mowi tylko berlinskim dialektem,jezeli jest akurat w dobrej formie:Czyli tutaj akurat jezyka nie podszkole.Podopieczna na dodatek prawie nie slyszy,a o aparacie sluchowym nie chce nawet slyszec.
10 listopada 2012 12:35
nie przepraszaj nie ma za co po pierwsze ja cały czas pracuje tyle ,że w Polsce po drugie to nie tak ,że się nie uczę piszę po niemiecku dobrze czytam też mam blokade przed mówieniem tak czasami jest dlatego nie moge zdać egzaminu przez telefon pierwsze zdania wychodzą dobrze dalej jest pustka i niestety nie mogę tegp przeskoczyć probowałam w kolku agencjach i niestety rezultat za kazdym razem jest taki sam. Nie jestem leniem, który siedzi i nic nie robi .poza tym znam kilka osób ,które mają tak samo jak ja więc nie jestem odosobniona .a tą ofertę odrzuciłam gdyż byla tylko na miesiąc a to za mało, jeśli obraziłam pania moja prośbą sorry.