Urlop - opiekunka odpoczywa

20 lipca 2014 13:19
nianta

A ile mnie 'ciocia' skasuje za te wakacje? ;)

Skóry nie zedrę i jeszcze rowera pożyczę bo do plaży 1,5km:)Jak coś to na priv:)
20 lipca 2014 13:25 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Skóry nie zedrę i jeszcze rowera pożyczę bo do plaży 1,5km:)Jak coś to na priv:)

Ostatnio Mery i Ivetta mają pomysl na spotkanie,są z poludnia Polski,a mnie się kołacze pomysł,żebyśmy we wrześniu spotkały się w Twoim "sanatorium",może ktoś by się jeszcze dołączył?
20 lipca 2014 13:57 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Ostatnio Mery i Ivetta mają pomysl na spotkanie,są z poludnia Polski,a mnie się kołacze pomysł,żebyśmy we wrześniu spotkały się w Twoim "sanatorium",może ktoś by się jeszcze dołączył?

Czemu  nie  Bałtyk jesienią też jest ciekawy i te wiatry wiejące od morza.
Tak się składa , że chyba we wrześniu będę mieć przerwę w pracy.
Proszę o więcej propozycji,bo tyle jest w naszej Polsce ładnych miejsc.
20 lipca 2014 14:47
ivanilia40

Ostatnio Mery i Ivetta mają pomysl na spotkanie,są z poludnia Polski,a mnie się kołacze pomysł,żebyśmy we wrześniu spotkały się w Twoim "sanatorium",może ktoś by się jeszcze dołączył?

Przykro mi niezmiernie ,ale na wrzesień mam już załatwioną nową pracę ,wracam 1.10 i jadę do Wro-wnuki zobaczyć:)Ja zawsze chętnie bo u nas dom otwarty ,ale te terminy...może wiosną,maj np.?Teraz to naprawde nie da rady,czasowo się nie wyrobie bo w domu tylko 2 tygodnie i dalej jazda:)
20 lipca 2014 15:04
kasia63

Przykro mi niezmiernie ,ale na wrzesień mam już załatwioną nową pracę ,wracam 1.10 i jadę do Wro-wnuki zobaczyć:)Ja zawsze chętnie bo u nas dom otwarty ,ale te terminy...może wiosną,maj np.?Teraz to naprawde nie da rady,czasowo się nie wyrobie bo w domu tylko 2 tygodnie i dalej jazda:)

No trudno,szzukamy dalej.Może Góry Świętokrzyskie?
20 lipca 2014 15:10 / 1 osobie podoba się ten post
ivetta

No trudno,szzukamy dalej.Może Góry Świętokrzyskie?

Dobry pomysl,bylam w Górach świętokrzyskich milion razy,w sam raz na jednodniową wycieczkę :)
20 lipca 2014 15:32 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Skóry nie zedrę i jeszcze rowera pożyczę bo do plaży 1,5km:)Jak coś to na priv:)

Ciotka uważej, bom skłonna Blondasa pod pachę zabrać i przyjechać;p
20 lipca 2014 15:35 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Dobry pomysl,bylam w Górach świętokrzyskich milion razy,w sam raz na jednodniową wycieczkę :)

Ja nie byłam ,ale kto więcej jest chetny?
Są dziewczyny na forum ,co mieszkaja w tamtych okolicach , albo po sasiedzku.
20 lipca 2014 15:36
ivetta

Ja nie byłam ,ale kto więcej jest chetny?
Są dziewczyny na forum ,co mieszkaja w tamtych okolicach , albo po sasiedzku.

Poczekajmy,może się ktoś zgłosi :)
20 lipca 2014 15:37 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Poczekajmy,może się ktoś zgłosi :)

To czekamy i jesteśmy otwarte na propozycje i miejsca do spotkania i zwiedzeni.
20 lipca 2014 15:53 / 1 osobie podoba się ten post
ivetta

To czekamy i jesteśmy otwarte na propozycje i miejsca do spotkania i zwiedzeni.

Ja sierpień wrzesien wolny 29 dopiero wracam więc Ivetta po drodze do ciebie dołączę :)
20 lipca 2014 16:31 / 2 osobom podoba się ten post
ivetta

No trudno,szzukamy dalej.Może Góry Świętokrzyskie?

gory swietokrzyskie to moze ja sie do was przylacze :
20 lipca 2014 17:25 / 1 osobie podoba się ten post
85marzena

gory swietokrzyskie to moze ja sie do was przylacze :

Zapraszamy :)
20 lipca 2014 17:45
ivanilia40

Zapraszamy :)

super - malopolska po sasiedzku :)
20 lipca 2014 20:03 / 5 osobom podoba się ten post
ivetta

Czemu  nie  Bałtyk jesienią też jest ciekawy i te wiatry wiejące od morza.
Tak się składa , że chyba we wrześniu będę mieć przerwę w pracy.
Proszę o więcej propozycji,bo tyle jest w naszej Polsce ładnych miejsc.

Proszę jest Bałtyk.
Najpierw kilkugodzinne stanie przed autostradową bramka i godzinny korek przed dojazdem do kurortu.Potem szansa,że adres pod ktorym znajduje się zaliczkowany paroma stowami pokoj istnieje nie tylko w internecie,Jeśli wszystko sie uda,można rozpocząć przygodę z Bałtykiem.
 
Słońce wnika w skorę,uszkadza włókna kolagenowe i elastynę,osłabia układ immunologiczny i zmienia DNA skóry.Pojawiaja sie przebarwienia i zmarszczki.A po jakims czasie złosliwy nowotwor o nazwie czerniak,rak kolczystokomorkowy lub chłonniak.Zakopanie sie w piasku nic nie da.Na 10 cm kw. bałtyckiej plazy żyje średnio tysiąc organizmów wielokomorkowych:robaków,skorupiakow,małży i ich larw,ślimaków,wieloszczetów,skąposzczetów,roztoczy,larw owadów i innych grup bezkręgowców.A oprocz tego enterowirusy,bakterie gronkowca złocisstego,grzyby i pierwotniaki pasożytnicze.Sanepidowi udało sie znależć też jaja glisty psiej,kociej,ludzkiej i włosogłówki.Do morza az strach wchodzic.I nawet nie chodzi o to,że można sie utopić. Woda w Bałtyku ma temperature sciskajaca krocze,zatem pływanie w nim to domena morsów.Nasze morze jest szkodliwe ponieważ pływa w nim E.coli.A zakazenie nią prowadzi do biegunek przypominajcych cholerę lub czerwonkę,do krwiotocznego zapalenia jelit,zespołu mocznicowo-hemolitycznego i zakrzepicy.Niektore szczepy moga powodować zapalenie otrzewnej i sepsę.
Wodę bałtycką ulubiły sobie także enterokoki,czyli bakterie kałowe.Przygoda z nimi to zapalenie prostaty,wsierdzia albo opon mozgowo-rdzeniowych.
 
Pisze jeszcze raz nie jest moim celem zniechęcenie od wypoczynku w wybranych miejscach,tylko obalenie starego przysłowia, ze "madry Polak po szkodzie".