Psy, koty i inne nasze zwierzaki

02 stycznia 2017 14:22 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum2

Czy ktoś miał przyjemność mieszkać z biglem??
Czy to prawda, że wszystko obgryza? :)
Na wsi mamy psiaki, ale nie są moje, więc pytam bo w tym roku czas na (wreszcie) rodzinnego psiaka. :spacer z psem:

Szczeniak każdej rasy jest ruchliwy i psotny, obgryza kapcie i meble, zwłaszcza boki kanapy. Trzeba się z nim bawić, albo poświęcić coś dla czegoś. Psa jak człowieka trzeba uczyć dobrych nawyków. Dorosłość i statecznośc osiągają psy ok. drugiego roku życia.
Warto jednak z tego powodu, że jest szansa na dobre wychowanie kupić szczenię.
I jeszcze jedno-możesz czasem do szczeniaczka wstawać w nocy jak do dziecka
I musi mieć 6 tygodni, żeby samodzielnie jadł. Nie oszczędzaj na karmie dla młodych zwierząt, chociaż jest zdrowsza, to dla jego zdrowia.
02 stycznia 2017 14:35 / 3 osobom podoba się ten post
Pomoc forum2

Czy ktoś miał przyjemność mieszkać z biglem??
Czy to prawda, że wszystko obgryza? :)
Na wsi mamy psiaki, ale nie są moje, więc pytam bo w tym roku czas na (wreszcie) rodzinnego psiaka. :spacer z psem:

Bigle to psy myśliwskie, tropiące, a więc spacery spacery i jeszce raz chodzenie po laksu z noskiem przy ziemi. To cały bigle, a jak poczuje trop to nie odpuści. Ja nie miałam nigdy tej rasy, u wujków mają, ale już starszego, który jest już spokojny i raczej leniwy.  No i wykastrowany, to też dużo daje. 

A ja sama osobiście mam Pekińczycę. Jest naprawdę mega cudnym spokojnym kanapowym psiakiem, troszkę szczeka na obcych ale minimalnie. Poza tym trzeba ją czesać bo ma średnio długi włos, strzyc nie, i je tylko małe kąski lub papki bo ma mały pyszczek. 

02 stycznia 2017 14:51 / 5 osobom podoba się ten post



A ja mam jamniczke Lusie i westa Kleosie. Oto ich zdjęcia. Są najkochansze pod słońcem.....!!!!


02 stycznia 2017 14:54 / 1 osobie podoba się ten post
O kurcze....!!! A dlaczego do góry nogami.....?
02 stycznia 2017 15:04 / 5 osobom podoba się ten post
Chciałbyś......Ale nic z tego, Pawełku......
02 stycznia 2017 15:06 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

O kurcze....!!! A dlaczego do góry nogami.....?

Poczekaj, zaraz Ci te zdjęcia poprawię :))
Edit:
Ewa, co się dzieje? Wklejam zdjęcia i wklejają się odwrotnie :(
Zaraz zrobię kolejne testy.
02 stycznia 2017 15:11 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

Bigle to psy myśliwskie, tropiące, a więc spacery spacery i jeszce raz chodzenie po laksu z noskiem przy ziemi. To cały bigle, a jak poczuje trop to nie odpuści. Ja nie miałam nigdy tej rasy, u wujków mają, ale już starszego, który jest już spokojny i raczej leniwy.  No i wykastrowany, to też dużo daje. 

A ja sama osobiście mam Pekińczycę. Jest naprawdę mega cudnym spokojnym kanapowym psiakiem, troszkę szczeka na obcych ale minimalnie. Poza tym trzeba ją czesać bo ma średnio długi włos, strzyc nie, i je tylko małe kąski lub papki bo ma mały pyszczek. 

Czyli bardzo ruchliwy i energiczny. Nie chcę kanapowca :))
Potrzebuję takiego psiaka, który efektywnie rozrusza dzieciaki (w ciągu dnia).
Dla siebie potrzebuję towarzysza spacerów - oczywiście szybkich spacerów, bym mogła dobrze się dotlenić.
Słyszałam, że pekińczyki to takie krzykacze, możliwe to kwestia wychowania.
Muszę poczytać więcej..
W noworocznej wróżbie wylosowałam "jeśli czujesz się samotnie, czas na psa". 
Odkładaliśmy ten temat 5 lat, ale jak już wylosowałam to niech się spełni.
Będzie radocha i przebieranie nogami. Oby tylko nie szczekał za często.
02 stycznia 2017 15:28 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

Szczeniak każdej rasy jest ruchliwy i psotny, obgryza kapcie i meble, zwłaszcza boki kanapy. Trzeba się z nim bawić, albo poświęcić coś dla czegoś. Psa jak człowieka trzeba uczyć dobrych nawyków. Dorosłość i statecznośc osiągają psy ok. drugiego roku życia.
Warto jednak z tego powodu, że jest szansa na dobre wychowanie kupić szczenię.
I jeszcze jedno-możesz czasem do szczeniaczka wstawać w nocy jak do dziecka:-)
I musi mieć 6 tygodni, żeby samodzielnie jadł. Nie oszczędzaj na karmie dla młodych zwierząt, chociaż jest zdrowsza, to dla jego zdrowia.

Hawanka,  a co myślisz o karmieniu psiaka naszym gotowanym jedzeniem?
Oczywiście, że dostanie jedzenie dla psiaków, ale dla przykładu na wsi - mamy 2 psy i one uwielbiają gotowane jedzenie.
Sucha karma nie wchodzi w grę, pewnie dlatego, że są tak przyzwyczajone od małego.
02 stycznia 2017 15:36 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum2

Poczekaj, zaraz Ci te zdjęcia poprawię :))
Edit:
Ewa, co się dzieje? Wklejam zdjęcia i wklejają się odwrotnie :(
Zaraz zrobię kolejne testy.

Elfinko, bardzo Ci dziękuję....
Jak te zdjęcia robiłam to chyba aparat trzymałam do góry nogami no i tak wyszło......
02 stycznia 2017 15:42 / 2 osobom podoba się ten post
Siostra mojego tż jest biologiem ekologiem i swojego psa karmi wylacznie suchą pełnowartościowa i zbilansowana niemiecka karmę .sporadycznie pies dostaje gotowanego kurczaka z ryżem. Tak jej doradzil lek wet.i sama przeczytała wiele na ten temat.dlatego tak poztanowila.Pies karmione jest o stałych porach i dostaje odpowiednie porcje.nie za dużo nie są mało. Jest zdrowy i w dobrej formie.
02 stycznia 2017 15:43 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Elfinko, bardzo Ci dziękuję....
Jak te zdjęcia robiłam to chyba aparat trzymałam do góry nogami no i tak wyszło......:-)

Ewa, jeszcze napisz, że podczas Twojej nieobecności - Twój mąż biega z tymi psiakami na spacery. (?)
2 psy to poważnie sporo pracy. Słodziaki!
02 stycznia 2017 15:48 / 4 osobom podoba się ten post
Pomoc forum2

Czyli bardzo ruchliwy i energiczny. Nie chcę kanapowca :))
Potrzebuję takiego psiaka, który efektywnie rozrusza dzieciaki (w ciągu dnia).
Dla siebie potrzebuję towarzysza spacerów - oczywiście szybkich spacerów, bym mogła dobrze się dotlenić.
Słyszałam, że pekińczyki to takie krzykacze, możliwe to kwestia wychowania.
Muszę poczytać więcej..
W noworocznej wróżbie wylosowałam "jeśli czujesz się samotnie, czas na psa". :lol1:
Odkładaliśmy ten temat 5 lat, ale jak już wylosowałam to niech się spełni.
Będzie radocha i przebieranie nogami. Oby tylko nie szczekał za często.

Może schroniskowa adopcja?
Większość małych piesków to szczekacze, takie z serii-"pies obronny,broni się jak może:) "

Porada z autopsji dla wszystkich,których dzieci nie mają ochoty wychodzić z psem na spacery- zamknięcie drzwi od kibelka sprawi cudowne nawrócenie naszych pociech w w/w temacie:):):)
02 stycznia 2017 15:51 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum2

Ewa, jeszcze napisz, że podczas Twojej nieobecności - Twój mąż biega z tymi psiakami na spacery. (?)
2 psy to poważnie sporo pracy. Słodziaki!

Same biegają.....po ogrodku. U córki. Jak wracam to codziennie chodzę z nimi na spacer do lasu. Wtedy mają raj......tyle nowych zapachów w lesie.....Są przeszczęsliwe....Ja zresztą też.
02 stycznia 2017 16:02 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

Siostra mojego tż jest biologiem ekologiem i swojego psa karmi wylacznie suchą pełnowartościowa i zbilansowana niemiecka karmę .sporadycznie pies dostaje gotowanego kurczaka z ryżem. Tak jej doradzil lek wet.i sama przeczytała wiele na ten temat.dlatego tak poztanowila.Pies karmione jest o stałych porach i dostaje odpowiednie porcje.nie za dużo nie są mało. Jest zdrowy i w dobrej formie.

Kiedyś byłam przeciwniczką karmy dla psów. Zawsze gotowałam im jedzenie. Okazało się, że suche jest dobrze zbilansowane i zawiera o wiele więcej składników mineralnych potrzebnych do życia i dobrego wyglądu skóry i sierści. Poza tym zawiera dobre sole mineralne, których brak w gotowanym. Najważniejsze, żeby psów nie przekarmiac i żeby miały dużo ruchu. Wtedy będą zdrowe i szczęśliwe.
02 stycznia 2017 16:13 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Kiedyś byłam przeciwniczką karmy dla psów. Zawsze gotowałam im jedzenie. Okazało się, że suche jest dobrze zbilansowane i zawiera o wiele więcej składników mineralnych potrzebnych do życia i dobrego wyglądu skóry i sierści. Poza tym zawiera dobre sole mineralne, których brak w gotowanym. Najważniejsze, żeby psów nie przekarmiac i żeby miały dużo ruchu. Wtedy będą zdrowe i szczęśliwe.

Czyli mamy podobne zdania na większość tematów  
Ewcia depcze mi po piętkach i tylko przytakujemy sobie.

porozumienie dusz czy jak to się nazywa ??? ;p  hehe