Wypieki #2

18 kwietnia 2017 13:06 / 1 osobie podoba się ten post
EwaR65

Jablecznik
kruche ciasto
4,5 szkl. maki, 1,5 kostki margaryny, 1,5 szkl. cukru, 5 zoltek, 2 cale jaja, 1,5 lyzeczki proszku do pieczenia.
Wyrobione ciasto podzielic na pol i do lodowki na 2 godziny.Wyrabiajac pamietac na poczatku zrobic tak- do maki dac kawalki margaryny i siekac wszystko.
Po 2 godzinach wyciagnac jedna polowke ciasta i zetrzec na tarce bezposrednio na blache i piec na zloty kolor przez 15 do20 minut. Po ostudzeniu posypuje to ciasto 1/3 szkl. bulki tartej, na to jablka a na jablka scieram druga polowke ciasta z lodowki, piec godzine w 180 stopni. Jablka kupuje w tych wiekszych sloikach a dodaje cynamon i pol szk. cukru i fertig. 

Kocham jableczniki a nie wcinalam takiego w ciul dlugo! Nie wiem czy tutaj uda mi sie upiec bo jakos tak czasem nie smierdze wolnym zbytnio,ale w maju na bank Twoj przepis podfranzole i wyprodukuje pycha ciacho(tak mysle). Mam co prawda dwie lewe rece do wypiekow ale czasami cos mi tam sie udaje, a czytajac widzi mi sie,ze niezbyt trudne to do wykonania. Mniemam,ze nic nie uda mi sie spierniczyc
20 kwietnia 2017 13:30 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Kocham jableczniki a nie wcinalam takiego w ciul dlugo! Nie wiem czy tutaj uda mi sie upiec bo jakos tak czasem nie smierdze wolnym zbytnio,ale w maju na bank Twoj przepis podfranzole i wyprodukuje pycha ciacho(tak mysle). Mam co prawda dwie lewe rece do wypiekow ale czasami cos mi tam sie udaje, a czytajac widzi mi sie,ze niezbyt trudne to do wykonania. Mniemam,ze nic nie uda mi sie spierniczyc:-)

Aaa dziekuja W gardle to nie stanie zapewniam jak zyja roboty przy tym nic a nic, smacznego!
24 kwietnia 2017 12:55 / 7 osobom podoba się ten post
PĄCZKI ZIEMNIACZANE

1/2 kg ugotowanych ziemniaków
1/2 kg mąki
1/2 kostki margaryny
1/2 szkl.cukru
1/2 kostki drożdży
3 całe jajka
twarda marmolada
Ziemniaki przez maszynkę,dodać pozostałe składniki,ugnieśc ciasto ,jak ziemniaki zbyt wodniste to mąki trzeba troszkę więcej/na wyczucie/.Lepić małe kulki ,nakładać marmolady,zalepić i smażyc na głębokim oleju.Można posypac c.pudrem lub oblać lukrem.Długo leżą i nie wysychają.Mniam mniam.Mama zrobiła:)
24 kwietnia 2017 13:00 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

PĄCZKI ZIEMNIACZANE

1/2 kg ugotowanych ziemniaków
1/2 kg mąki
1/2 kostki margaryny
1/2 szkl.cukru
1/2 kostki drożdży
3 całe jajka
twarda marmolada
Ziemniaki przez maszynkę,dodać pozostałe składniki,ugnieśc ciasto ,jak ziemniaki zbyt wodniste to mąki trzeba troszkę więcej/na wyczucie/.Lepić małe kulki ,nakładać marmolady,zalepić i smażyc na głębokim oleju.Można posypac c.pudrem lub oblać lukrem.Długo leżą i nie wysychają.Mniam mniam.Mama zrobiła:)

Ale kusisz Kasiu :)
24 kwietnia 2017 13:03
Barbara48

Ale kusisz Kasiu :)

Uwagi:)Na świeżo:):)
Ciasto ma odchodzić od ręki.
Oleju ma byc tyle,żeby swwobodnie pływały.
Nie wkładać duzo sztuk do garnka bo rosną szybko.

Smacznego:):):):)
27 kwietnia 2017 09:04 / 4 osobom podoba się ten post
Wyszłam z wprawy, za szybko zalałam galaretką. 
Biszkopt z przepisu Ivanilki z truskawkami i jagodami. 
27 kwietnia 2017 09:43 / 2 osobom podoba się ten post
Powiem tylko-łomatko
FM-jeśli -jak twierdzisz-różnie Ci wychodzi pieczenie,to zrób roladę jabłkową.Nie może nie wyjść!
Podpowiem tylko iż do jabłek dodaję orzechy a nawet żurawinę czy sułtanki.
Właśnie jutro upiekę-a co?! ....tylko raz
27 kwietnia 2017 11:28 / 1 osobie podoba się ten post
EwaR65

Jablecznik
kruche ciasto
4,5 szkl. maki, 1,5 kostki margaryny, 1,5 szkl. cukru, 5 zoltek, 2 cale jaja, 1,5 lyzeczki proszku do pieczenia.
Wyrobione ciasto podzielic na pol i do lodowki na 2 godziny.Wyrabiajac pamietac na poczatku zrobic tak- do maki dac kawalki margaryny i siekac wszystko.
Po 2 godzinach wyciagnac jedna polowke ciasta i zetrzec na tarce bezposrednio na blache i piec na zloty kolor przez 15 do20 minut. Po ostudzeniu posypuje to ciasto 1/3 szkl. bulki tartej, na to jablka a na jablka scieram druga polowke ciasta z lodowki, piec godzine w 180 stopni. Jablka kupuje w tych wiekszych sloikach a dodaje cynamon i pol szk. cukru i fertig. 

na jakiej wielkosci blaszke? a nie zamalo jablek?
27 kwietnia 2017 15:02
anna3637

na jakiej wielkosci blaszke? a nie zamalo jablek?

Mam blache 29 na 36 cm. Mozesz dac wiecej jablek ale wtedy trza dac tyz zelatyny by sie trzzymaly lepiej. 
27 kwietnia 2017 15:04 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Wyszłam z wprawy, za szybko zalałam galaretką. 
Biszkopt z przepisu Ivanilki z truskawkami i jagodami. 

Wyglada wysmienicie 
04 maja 2017 19:45 / 6 osobom podoba się ten post
Serniko-makowiec se ostatno zrobilam na zyczenie przyszlego ziecia, trocha zdjec daje.
   
04 maja 2017 19:47 / 7 osobom podoba się ten post
Coś z kolejnoscia zdjec sie posralo, na ciasto nakladalam ser, mak, starte ciasto biale, starte ciasto kakaowe.   
04 maja 2017 20:00 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Wyszłam z wprawy, za szybko zalałam galaretką. 
Biszkopt z przepisu Ivanilki z truskawkami i jagodami. 

Ducha cytuję, ale może ożyje.
Bardzo lubię, jak galaretka wsiąknie w ciasto tak, jak tutaj. Pychotka.
Ktoś wie, jak robi się to ciastunio?
04 maja 2017 20:58 / 4 osobom podoba się ten post
EwaR65

Serniko-makowiec se ostatno zrobilam na zyczenie przyszlego ziecia, trocha zdjec daje.
   

No nie masz sumienia..tak nas katować takim widokiem :
04 maja 2017 21:42 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

PĄCZKI ZIEMNIACZANE

1/2 kg ugotowanych ziemniaków
1/2 kg mąki
1/2 kostki margaryny
1/2 szkl.cukru
1/2 kostki drożdży
3 całe jajka
twarda marmolada
Ziemniaki przez maszynkę,dodać pozostałe składniki,ugnieśc ciasto ,jak ziemniaki zbyt wodniste to mąki trzeba troszkę więcej/na wyczucie/.Lepić małe kulki ,nakładać marmolady,zalepić i smażyc na głębokim oleju.Można posypac c.pudrem lub oblać lukrem.Długo leżą i nie wysychają.Mniam mniam.Mama zrobiła:)

Wczoraj zrobiłam pączki ziemniaczane.Bardzo dobre,bardzo się szybko robi i bardzo szybko zniknęły z talerza ;) pierwszy raz piekłam pączki i na dodatek z ziemniaków.Super przepis,polecam :)